Каде денес најчесто се запознаваат младите?

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
135
1,053
23
Ако некој сакам да запознам,тогаш тоа ќе биде преку излегување со другарки,од таа прва средба че има уште средби,ако ми фати око за него.
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
27
Скопје
Док поминувам низ факс, три, четири саати сум таму, три дена, во рок од две недели, али ислушувам разно разни ствари.
Како се запознаваат преку Твитер, фејс, али твитер им е најновата мода. И тоа само за едно сексање. :) Една пријателка од фејс, се запознала со еден наркоман, од Драчево, воопшто значи не се ни прашале кој се, што се, веднаш луѓето се легнаа од прв састанак, навака-натака, едно три, четири пати... Само за тој чин се гледаа. И послем стравуваше да не останала бремена. Ни раскажуваше меѓу часови, и плус отишла да провери да не е ХИВ позитивна. И не сме се вишле од тогаш, да видам резултатите какви испаднаа. :nerd
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
@Ѕид на плачот другарка ти не е тачна. :D Не ми се верува дека без кондом се работела со некого што едвај го знае па уште и наркоман ццц. А бре деца не се играјте.

И не сме се вишле од тогаш, да видам резултатите какви испаднаа. :nerd
Да се надеваме дека резултатите излегле позитивни и дека не е ХИВ позитивна туку негативна. Опасно ги издриблав зборовиве. :D

Јас своевремено на MSN ловев пусиња. Море уште на мирц на времето. :giggle Денеска запознавањето оди претежно преку социјални мрежи, форуми итн. Нема подобар начин да запознаеш некого од интернетот, но да знаеш со кого пишуваш, а не вака по форуми немаш појма со кого пишуваш љубовни романи. :D Би рекол Фејсбук и Твитер се класика за денешното запознавање кај младите. Многу поретко во дискотека или кафич иако има и тоа. На транс журка исто така може да се дојде до екстаза и запознавање. :D
 
  • Like
Реакции: Ѕид на плачот

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,760
782
1,133
Skopje
Се е тоа ок , и јас сум за ,што повеќе да си се плескаме ,да се кинеме од секс , само најважно е да се обрне внимание особено на болестите и воедно во некој случај заштитиме ..
Што се однесува до темава мислам дека 99 КОМА 9 ипол % запознавањето е на ФБ ,ИНСТА ТВИТЕР ИТН ...
Нема или ако има се многу ретки контактите во живо ,а зошто е тоа така ? Затоа што има одбивност ..
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
207
131
653
Ја најстаромодна сум изгледа :rofl со мм се запознав у средното каде учевме двајцата , само он дојде од втора година ја од почеток си учев таму :D инаку најчесто се запознаваат на фб и слични социјални мрежи . Ја не би прифатила состанок на слепо , како примерот погоре :x штознам , разни манијачишта има :ladno сум имала разно разни понуди за состанок со луѓе од фб , ама сум пишувала , ај ќе биде :rofl на св . Никад :rofl
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
27
Скопје
Ни ја богами не се запознавам и се немам запознаено додуша сеуште со никого од социјалниве мрежи, иако сум млада, пишав на темата собиранка -прееска, оти нешто ме фаќа некоја носталгија да се дружам со некого, ми треба дружење,муабет, едно -друго...
 
  • Like
Реакции: corki

Swatkata

Староседелец
26 јуни 2014
47
16
1,008
Најчесто преку социјалните мрежи.Лошото во ова е тоа што некој од нив се сосема различни од тој виртулен свет во реалниот.
И јас сум за тоа дека најдобра комуникација би било очи во очи,но ретко кој се осмелува прв да пријде некому.Дали е тоа од недоволно самодоверба,срам или што ти не,не е баш добро.Ама,21 век (worried)
 
  • Like
Реакции: Stojne