1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде денес најчесто се запознаваат младите?

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Legioner, 26 мај 2012.

 1. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  Како што вели самиов наслов, каде најчесто се запознава денешнава младина, дали преку форум, фајсбук, дали на ноќните излети во диско или во кафулината.
  и кое е најдобро место според вас за запознавање, дружење или градење на Врска?
   
  На JaMi, МериСелест и Marick14 им се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Најдобро место за запознавање е летниот период, некаде на плажа, дискотека.
   
  На Rosana, МериСелест и Legioner им се допаѓа ова.
 3. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  да и плажата е добро место баш лани запознав 2 девојчиња ;)
  али најчесто кое место е најиделано ловиште а :gjavol :giggle
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  На Фејсбук е шемата.
  И ондак идат романтични моменти со срцепарујучи песни. И тогаш несуџената љубов удара лајкче на се’ могучо, со надеж дека е посветено за неа/него и уште една надеж дека другава љубов ќе се освести и ќе врати по некое лајкче.
  Втора стаза: Следат дирливи коментари пропратени со <3 :*:*:* :))) :D:D:D и квази хумористични дофрлања, и тука веќе се знае дека се судени еден за друг и дека само укинувањето на ФБ може да ги раздели.
  Трета стаза: Романтика на чет. Заеби ти Хаваи, на четот се месечините и ѕвездите.

  Другово е сељачко, што? Ќе излезе он/а надвор или во дискотека да се начука ѓоа магаре и ќе дојде селска фаца да ти праи муабет. Пффф...неписмењаци, сигурно не ја откриле магијата на фејсбук. |-(
   
  На Roxelana, The High Commander, МериСелест и уште 5 други им се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  • на фејсбук
  • на форум.......
  • а некои онака....ќе се запознаат кога ќе се судрат во брзање на улица......
  • или па младичот ќе и понуди чадор на дожд.........
  • ....манијачиш...па бараш брпј од неа.... и титкаш...пораче ова она...запознавање.....
  • не дај боже в библиотека
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  Па претежно се запознаваат преку социјалниве мрежи, за жал. Баш за ова коментираме со другарките:
  Од кога машко ми се нема приближено во дискотека/кафич и не ми започнал муабет за да се запознаеме .. Не сум чудовиште, или па не глумам недостапна нешо, баш напротив. Изгледа се храбри само на фејсбук, а во живо не им иде некако. ( добро, сигурно има исклучоци, немојте да ме нападнете машки :giggle )
   
  На Browny и WomanInRed им се допаѓа ова.
 7. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606

  е тука ве чекав ;) зошто фб зошто не во живо и од каде знаеш дека потенцијалниот партнер не чатува и не комуницира и со други потенцијални кандидатки, вака бар во живо друго е .
  Мада интернетот има иден потенцијал за градење на врски али може сум стар зато ми изгледа некако извештачено прво запознавање на фб ипак во живо е друго .
   
 8. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606

  зошто не во живо пример автобус продавница парк на кеј
   
 9. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  се срамат и јас кога сум бил на 21 година и помал ми било срам али со тек на време се губи срамот
  ех камо да сум помлад со овој ум :D
  денешнава младина е фајсбук генерација ;)
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  абе ајде не ме заебавај, се срами на 21 год, па не е 15 годишен :)
  Машки не се срамете бе! :banghead
   
  На WomanInRed, Legioner и Bum-Bum им се допаѓа ова.

Сподели: