Каде денес најчесто се запознаваат младите?

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Како што вели самиов наслов, каде најчесто се запознава денешнава младина, дали преку форум, фајсбук, дали на ноќните излети во диско или во кафулината.
и кое е најдобро место според вас за запознавање, дружење или градење на Врска?
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Најдобро место за запознавање е летниот период, некаде на плажа, дискотека.
да и плажата е добро место баш лани запознав 2 девојчиња ;)
али најчесто кое место е најиделано ловиште а :gjavol :giggle
 
 • Like
Реакции: Marick14

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
На Фејсбук е шемата.
И ондак идат романтични моменти со срцепарујучи песни. И тогаш несуџената љубов удара лајкче на се’ могучо, со надеж дека е посветено за неа/него и уште една надеж дека другава љубов ќе се освести и ќе врати по некое лајкче.
Втора стаза: Следат дирливи коментари пропратени со <3 :*:*:* :))) :D:D:D и квази хумористични дофрлања, и тука веќе се знае дека се судени еден за друг и дека само укинувањето на ФБ може да ги раздели.
Трета стаза: Романтика на чет. Заеби ти Хаваи, на четот се месечините и ѕвездите.

Другово е сељачко, што? Ќе излезе он/а надвор или во дискотека да се начука ѓоа магаре и ќе дојде селска фаца да ти праи муабет. Пффф...неписмењаци, сигурно не ја откриле магијата на фејсбук. |-(
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,265
9,107
1,683
 • на фејсбук
 • на форум.......
 • а некои онака....ќе се запознаат кога ќе се судрат во брзање на улица......
 • или па младичот ќе и понуди чадор на дожд.........
 • ....манијачиш...па бараш брпј од неа.... и титкаш...пораче ова она...запознавање.....
 • не дај боже в библиотека
 
 • Like
Реакции: TIGERWOMAN31SK

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
Па претежно се запознаваат преку социјалниве мрежи, за жал. Баш за ова коментираме со другарките:
Од кога машко ми се нема приближено во дискотека/кафич и не ми започнал муабет за да се запознаеме .. Не сум чудовиште, или па не глумам недостапна нешо, баш напротив. Изгледа се храбри само на фејсбук, а во живо не им иде некако. ( добро, сигурно има исклучоци, немојте да ме нападнете машки :giggle )
 
 • Like
Реакции: Browny and WomanInRed

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
На Фејсбук е шемата.
И ондак идат романтични моменти со срцепарујучи песни. И тогаш несуџената љубов удара лајкче на се’ могучо, со надеж дека е посветено за неа/него и уште една надеж дека другава љубов ќе се освести и ќе врати по некое лајкче.
Втора стаза: Следат дирливи коментари пропратени со <3 :*:*:* :))) :D:D:D и квази хумористични дофрлања, и тука веќе се знае дека се судени еден за друг и дека само укинувањето на ФБ може да ги раздели.
Трета стаза: Романтика на чет. Заеби ти Хаваи, на четот се месечините и ѕвездите.

Другово е сељачко, што? Ќе излезе он/а надвор или во дискотека да се начука ѓоа магаре и ќе дојде селска фаца да ти праи муабет. Пффф...неписмењаци, сигурно не ја откриле магијата на фејсбук. |-(

е тука ве чекав ;) зошто фб зошто не во живо и од каде знаеш дека потенцијалниот партнер не чатува и не комуницира и со други потенцијални кандидатки, вака бар во живо друго е .
Мада интернетот има иден потенцијал за градење на врски али може сум стар зато ми изгледа некако извештачено прво запознавање на фб ипак во живо е друго .
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
 • на фејсбук
 • на форум.......
 • а некои онака....ќе се запознаат кога ќе се судрат во брзање на улица......
 • или па младичот ќе и понуди чадор на дожд.........
 • ....манијачиш...па бараш брпј од неа.... и титкаш...пораче ова она...запознавање.....
 • не дај боже в библиотека

зошто не во живо пример автобус продавница парк на кеј
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Па претежно се запознаваат преку социјалниве мрежи, за жал. Баш за ова коментираме со другарките:
Од кога машко ми се нема приближено во дискотека/кафич и не ми започнал муабет за да се запознаеме .. Не сум чудовиште, или па не глумам недостапна нешо, баш напротив. Изгледа се храбри само на фејсбук, а во живо не им иде некако. ( добро, сигурно има исклучоци, немојте да ме нападнете машки :giggle )
се срамат и јас кога сум бил на 21 година и помал ми било срам али со тек на време се губи срамот
ех камо да сум помлад со овој ум :D
денешнава младина е фајсбук генерација ;)
 
 • Like
Реакции: WomanInRed

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
се срамат и јас кога сум бил на 21 година и помал ми било срам али со тек на време се губи срамот
ех камо да сум помлад со овој ум :D
денешнава младина е фајсбук генерација ;)
абе ајде не ме заебавај, се срами на 21 год, па не е 15 годишен :)
Машки не се срамете бе! :banghead