1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Интимни проблеми и совети

Дискусија во форумот 'Општи здравствени проблеми - прашања и одговори' започната од Tinna, 27 август 2012.

 1. Tinna

  Tinna Нов член

  Зачленет на:
  13 јули 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  Уффф фала ви многу стварно,многу ми олесни.. :)
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Што е ова бе како на гламстик да се наоѓам (facepalm)
   
  На Arkantos, mAcIkA, Gemini и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Без паника,ден на овулација ти било штом пред 6-7 дена ти завршило :)
   
 4. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  зошто гламстик ја не гледам тука нешто со тоа
  девојчето сака само помош и му даваме како шо може секој да побара нели :)
   
 5. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Ова не е прашање од типот: Се бањав со тушот дали можеби сум бремена? Па да наликува на гламстик.
  Ова е мал проблем кој ќе си го реши девојката :)
   
  На Arkantos му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Бремена си 100%, ај со лес.
   
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ShakaZulu

  ShakaZulu Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  883
  Едно девојче од 11-12 години мајки ја изпратила во друг град да појди сама кај теткае. И рекла дека сто и да има проблем по патото да побара полицаец и тој ќе и помогнел или ќе и одговорел на нејзините прашања... заминало девојчево ама само сто слегло од автобусот несто чудно и с еслучоло , меѓу нозете и потекле крв. Таа сета измезумена не стасала до кај теткаи туку загледала некој полицаец наспроти автобуската и брзо кај него...

  чичко полицаец чичко полицаец мора да ми кажете што е ова црвеново што ми потече меѓу нозете ?!

  Џандаров се загледал онака во исцрвенетите пантолочнчина и искоментирал кратко и јасно...

  Јас колку што се разбирам од медицина тебе некој сунет те направил !!!

  Заклучокот изведете го сами, што точен одговор може да се добие на место каде 99.99% од луѓето немаат никаква стручна подговорка за некое здравствен проблем...

  и да , гламстик ис бек!!!
   
  На MATEJA, Trajche, melpomena и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Проблемот мал или голем,се знае каде може да го најде одговорот.
  Најмалку по форумите.
  Јаа мајката,се стручни лица наоколу,де психолози,де гинеколози,оторинголаринголози..
  Да ги фрлиме тоа зелените книшки и плави картони па овде да се лечиме.
  Девојче,задолжително посети соодветен лекар,не ни се заблагодарувај,ама баш ни најмалку не ти помогнавме.
  Прости ни но кога е здравјето во прашање се знае каде треба да се обратиш.
   
  На slb_bobo и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 9. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Постојат форуми каде што девојките бараат совети,разменуваат искуства,поставуваат прашања за кои во моментот не можат да добијат одговор од соодветен доктор. Меѓутоа,овој форум не е од таков,па затоа и членовите пукаат сеир и се зафркаваат со девојчево,кое патем е многу неинформирано околу поимот бременост.
   
 10. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  Колку години имаш? Штом си почнала со односи, треба да си доволно зрела како да се поставиш во ваква ситуација. Можеби ќе се исплашиш, ама треба да останеш смирена.
  Зошто прво не направиш муабет со мајка ти? Или пак да си речеш: Чекај ова не е нормално, да си закажам на гинеколог.
  Претпоставувам немаш повеќе од 16 години и се срамиш да одиш кај горенаведениот лекар.
  Друго, не кажа ни каква е крвта, колкава количина...?
  Можеби е овулација, ама тогаш крвта е кафена, 1-2 капки дневно.
  Можеби си имала некоја циста која пукнала по односот.
  Можеби либето ти било грубо, па те повредил.
  Многу можеби, а ниеден сигурен одговор.
  Оди на лекар!
   
  На JaMi и Arkantos им се допаѓа ова.

Сподели: