Интимни проблеми и совети

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Постојат форуми каде што девојките бараат совети,разменуваат искуства,поставуваат прашања за кои во моментот не можат да добијат одговор од соодветен доктор. Меѓутоа,овој форум не е од таков,па затоа и членовите пукаат сеир и се зафркаваат со девојчево,кое патем е многу неинформирано околу поимот бременост.
Незнам какви форуми постојат,јас коментирав за овде.
Увидов за што и колку е информирано девојчето,но сепак стојам на она што го напишав.
Секој што пробува да биде доктор,односно што наместо кога мисли дека помага со давање совети,може најмногу да одмогне.

Бај д веј кога веке се читаме,имав ти поставено прашање,два пати цитирано околу истото,не ми одговори.
Благодарам што не го добив одговорот :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Имав однос со дечко ми и следниот ден прокрварев и еве веќе трет ден крварам како да имам добиено,а не треба да добијам многу ми е рано,два дена пред да имав со дечко ми однос ми заврши.. Ве молам ако знаете што може да ми е кажете ми,има ли потреба за паника,може ли да е бременост?
Е ова се случува кога почнувате со односи а не сте доволно ни психички ни физички НИ НИКАКО спремни.
Не прашувај девојче по форуми, ништо нема да ти кажеме.
Т.Е. и да ти кажеме 10% е сигурноста дека ќе ти кажеме нешто што навистина ти е.
А кога веќе си почнала со односи време е да си се дружиш со гинекологот.
Па ако сакаш да си се заштитиш од бременост да си препишеш таблети, да си ова да си она...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Dare

Староседелец
15 јули 2012
84
86
618
Ако си имала односи со некој понадарен, може ти го скршил срцето...така да правец на лекар.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Kлецкајте се дечиња,клецкајте се,арно ама со усул да не паничите после...
Значи пред да се впуштите во такво нешто консултирајте се со гинеколог бе деца... Или прогуглајте малку едуцирајте се.
Ај ке молчам.Толку.Се надевам ништо не е сериозно.Ама следен пат внимавајте.

И иди на доктор ама обавезно,не чекај.
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Да Ве замолам да се воздржите од иронични и слични коментари
Јасно ни е на сите дека форумите не се места за решавање на проблеми кои се поврзани со здравјето, но во моменти на страв и паника реагираме секако, па дури и со барање помош и совети онаму кајшто не би требало.
Затоа, бидете внимателни што пишувате или едноставно воздржете се од коментирање.
Поздрав