Интимни проблеми и совети

Tinna

Нов член
13 јули 2012
9
1
3
30
Имав однос со дечко ми и следниот ден прокрварев и еве веќе трет ден крварам како да имам добиено,а не треба да добијам многу ми е рано,два дена пред да имав со дечко ми однос ми заврши.. Ве молам ако знаете што може да ми е кажете ми,има ли потреба за паника,може ли да е бременост?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Имав однос со дечко ми и следниот ден прокрварев и еве веќе трет ден крварам како да имам добиено,а не треба да добијам многу ми е рано,два дена пред да имав со дечко ми однос ми заврши.. Ве молам ако знаете што може да ми е кажете ми,има ли потреба за паника,може ли да е бременост?
Девојче, а да си тркнеш до најблискиот гинеколог? Вака може само да си претпоставуваме и да си делиме дијагнози од ракав паднати. Што побрзо оди, ќе ти кажат милион пати посигурно отколку на форум.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

Tinna

Нов член
13 јули 2012
9
1
3
30
Само кажи ми ако се разбираш дали може да е бременост или нешто страшно,те молам..
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Колико ти је година, мала?

Иначе, како што кажа бобо погоре, бегај си ти на доктора, најубаво ќе ти каже он...
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината

Mardy Bum

Староседелец
25 април 2012
177
180
643
behind you!
Имав однос со дечко ми и следниот ден прокрварев и еве веќе трет ден крварам како да имам добиено,а не треба да добијам многу ми е рано,два дена пред да имав со дечко ми однос ми заврши.. Ве молам ако знаете што може да ми е кажете ми,има ли потреба за паника,може ли да е бременост?
Тоа дека крвариш секако не показател дека си бремена.. поинтензивно притискање на матката со пенетрацијата,. и при оргазам имаш повеќе контракциите (кога имаш менструација за тоа се задолжени хормони..) па можеби не си била целосно чиста и останатата крв се исфрла.. е сега не ми е јасно зошто трае повеќе денови..А можеби е резултат на некоја инфекција... меѓутоа такво крварење се јавува и кај жени во овулација (па велат дека таквите жени се повеќе плодни)
Како и да е.. ако не престане или ако се повтори најпаметно ти е да се консултираш со гиниколог
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy and She

Tinna

Нов член
13 јули 2012
9
1
3
30
И јас знам дека ако сум трудна не треба да крварам,ама кај и да прочитам пишува дека крварење е бременост.. Чудно ми е зашто трае толку долго а пред 6-7 дена ми заврши.. Како и да е фала ви многу,ми олесни ептен,ако не ми заврши ќе одам да се проверам..
 

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Најдобро ти е да отидеш на гинеколог, да ти даде стручен совет. Крварењето може да дојде поради многу причини, може да е некоја циста а да беше бременост нема шанси, затоа што тоа не покажува веднаш, треба време во процесот со оплодување. А може е и менструација. Колку пати и мене ми се има случено така да ја даобијам 2 пати во месецот, или многу порано од предвидениот период, така да, не се секирај ;)