1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Интимни проблеми и совети

Дискусија во форумот 'Општи здравствени проблеми - прашања и одговори' започната од Tinna, 27 август 2012.

 1. Tinna

  Tinna Нов член

  Зачленет на:
  13 јули 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  Имав однос со дечко ми и следниот ден прокрварев и еве веќе трет ден крварам како да имам добиено,а не треба да добијам многу ми е рано,два дена пред да имав со дечко ми однос ми заврши.. Ве молам ако знаете што може да ми е кажете ми,има ли потреба за паника,може ли да е бременост?
   
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Девојче, а да си тркнеш до најблискиот гинеколог? Вака може само да си претпоставуваме и да си делиме дијагнози од ракав паднати. Што побрзо оди, ќе ти кажат милион пати посигурно отколку на форум.
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tinna

  Tinna Нов член

  Зачленет на:
  13 јули 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  Само кажи ми ако се разбираш дали може да е бременост или нешто страшно,те молам..
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Бременост сигурно не е, ама нешто друго сигурно е. Оди и провери се.
   
 5. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Колико ти је година, мала?

  Иначе, како што кажа бобо погоре, бегај си ти на доктора, најубаво ќе ти каже он...
   
 6. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  ја колку шо сум информиран за тие работи
  ако си бремена мислам дека не ни треба да имаш менструација
  ама ипак не сум сигурен....не се разбирам ногу у медицина ама мислам дека е така :)
   
 7. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  башка се слагам провери се најдобро :)
   
 8. Mardy Bum

  Mardy Bum Староседелец

  Зачленет на:
  25 април 2012
  Мислења:
  178
  Допаѓања:
  180
  Тоа дека крвариш секако не показател дека си бремена.. поинтензивно притискање на матката со пенетрацијата,. и при оргазам имаш повеќе контракциите (кога имаш менструација за тоа се задолжени хормони..) па можеби не си била целосно чиста и останатата крв се исфрла.. е сега не ми е јасно зошто трае повеќе денови..А можеби е резултат на некоја инфекција... меѓутоа такво крварење се јавува и кај жени во овулација (па велат дека таквите жени се повеќе плодни)
  Како и да е.. ако не престане или ако се повтори најпаметно ти е да се консултираш со гиниколог
   
  На emzzy и She им се допаѓа ова.
 9. Tinna

  Tinna Нов член

  Зачленет на:
  13 јули 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  И јас знам дека ако сум трудна не треба да крварам,ама кај и да прочитам пишува дека крварење е бременост.. Чудно ми е зашто трае толку долго а пред 6-7 дена ми заврши.. Како и да е фала ви многу,ми олесни ептен,ако не ми заврши ќе одам да се проверам..
   
 10. Dolphine

  Dolphine Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  302
  Најдобро ти е да отидеш на гинеколог, да ти даде стручен совет. Крварењето може да дојде поради многу причини, може да е некоја циста а да беше бременост нема шанси, затоа што тоа не покажува веднаш, треба време во процесот со оплодување. А може е и менструација. Колку пати и мене ми се има случено така да ја даобијам 2 пати во месецот, или многу порано од предвидениот период, така да, не се секирај ;)
   

Сподели: