Имате ли брат/сестра?

Sara

Истакнат Член
13 февруари 2012
116
116
343
Имам брат 6 години е поголем од мене и баш си го сакам.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Добро бе, да ве прашам јас вака вие шо си имате братчиња и сестричиња. Како успевате да не се скарате за кој да седи пред компјутер? Или па сите си имате по 2-3? :D Јас кога би имала брат/сестра за тоа би се карала постојано :eekops:
 

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Добро бе, да ве прашам јас вака вие шо си имате братчиња и сестричиња. Како успевате да не се скарате за кој да седи пред компјутер? Или па сите си имате по 2-3? :D Јас кога би имала брат/сестра за тоа би се карала постојано :eekops:
имаме појше компјутери :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Angiie

Slatki4ka

Полноправен Член
17 февруари 2012
60
42
18
јас имам брат помал една година...коа бевме помали се се тепавме ама тоа се случува и ден денес понекогаш знае да ме изнервира и да си удриме по некој бокс и шлаканици..ама бидејки не сум дома на факултет сега почесто се бараме... ;)
 

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Имам и сестра и браќа , едниот брат е надвор и сетра ми , и многу ми се битни во мојот живот и си ги сакам највише у свет , а помалиот е со мене овде и супер си се согласуваме ,никогаш не сме се карале , му помагам околу школските проблеми едноставно си се сакамее ситее многууу :bliznaci
 

Fifi

Полноправен Член
15 февруари 2012
30
40
18
31
Имам брат, 4 години помал од мене. Најчесто се караме за кој да седне на компјутер, но сега бидејќи сум Скопје на факс помали се кавгите..ама сепак мн ми фали :unsure
 

Lorejn

Полноправен Член
15 февруари 2012
68
82
18
Добро бе, да ве прашам јас вака вие шо си имате братчиња и сестричиња. Како успевате да не се скарате за кој да седи пред компјутер? Или па сите си имате по 2-3? :D Јас кога би имала брат/сестра за тоа би се карала постојано :eekops:
имаме појше компјутери :D

Баш така, два компјутери... решен проблем. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Nemirna.