1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Изненадување што ви/сте направиле

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Marick14, 26 март 2012.

1. Hexasto

Hexasto Истакнат Член

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    1,082
    Допаѓања:
    1,631
    Му иаме купено на еден другар тоа кукла за секс..од секс шоповиве :rofl

На Mila Kunis му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Nightmare_f

Nightmare_f Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    1,358
    Допаѓања:
    2,204
    јап...ми имат приредено...за мојот роденден во Будва, Црна Гора....вечера во една шума ако има некој чуено за местото куќата на Његош...имаше маса и столчиња направени од само дрво исечено и така наместени...на масава имаше свеќи и такви ми ти романтични ствари...за вечера имаше риба, школки и ракчиња...јас мислев одиме на прошетка а мојот екс дечко ми спремал романтика :D that was big surprise for me и не беше само тоа...ги беше организирал целото негово семејство да дојдат и да ме изненадат секој со некој поклон или торта во рацете ...и така сите јадевме пиевме...на крај си запаливме оган и уживавме

3. Mila Kunis

Mila Kunis Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,279
    Допаѓања:
    3,527
    Другарките за 20ти роденден ми купиле 20 поклони и ми ги наредиле на масата во кафаната кај што го славев :)

4. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Мене најубаво ме има изненадено другарка ми која замина да живее во Словенија. Јас спиев и дојде цимерот ме разбуди и ми вика „Оди, некој сака да те види.“. И јас готов да почнам да пцујам и да викам, ја гледам другарка ми застаната на врата:) Eптен ме изненади, цела година ја немав видено.

На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Snow

Snow Староседелец

Зачленет на:
    29 април 2012
    Мислења:
    677
    Допаѓања:
    440
    Како мал ја изненадив мама со мојот "нов" точак xD
    Само што купив точак и јас да го тестирам. Се спуштив од еден рид надоле. Се спуштам нормално и наеднаш една желка пред мене и јас рипам од точакот точакот надоле рангабанга. Го носам дома и викам МАМООООО ИЗНЕНАДУВАЊЕЕЕЕЕ, на жената и се слоши xD

На Црвена и Jasmina-Jase им се допаѓа ова.
  6. freak

freak Староседелец

Зачленет на:
    18 јуни 2012
    Мислења:
    190
    Допаѓања:
    120
    Најубавото изненадување ми беше од страна на пријателките за мојот роденден. На денот на мојот роденден 13 јануари се слави василица и бевме договорени да се собериме кај другарка ми цело друштво. Тие отишле порано и кога стигнав јас звонав а тие ме пречекаа со торта во позадина мојата омилена песна и сите ми се нафрлија да ме гушкат. Цела година си се радвам за овај настан. :)

7. misterygirl

misterygirl Нов член

Зачленет на:
    16 август 2012
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    3
    Со сетра ми и братучетките за секој роденден си правиме изненадувања..најубаво ми беше тоа што го направивме на сестра ми..
    Ден пред нејзиниот роденден она беше кај другарка на роденден и се врати околу 12 на полноќ..а во меѓувреме со братучетките го спремивме..од надворешната врата до детската соба имаше наредено балони со разни ливчиња на нив и кога влезе во собата на шифоњерите(2 се, споени) имаше големо срце исот од балони и во него од листови напишано среќен роденден...а ние бевме на креветот покриени, и дека се беше темница не се гледаше она со телефон ги читаше ливчињата, кога стигна до последното ливче скокнавме и почнавме да пееме..преубаво беше :)

8. Мортидо

Мортидо Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,054
    Допаѓања:
    1,576
    Ко ја видов темава се присетив на едно изненадување што ми го приреди девојка ми пред неколку месеци. Ја испратив до дома, бевме кај мене вечерта, и по некое време ми стига порака ’’сакаш да играме?’’. Шо е работава си викам, и и’ пишав ’’ајде’’. И отприлика одеше вака: Ми пишуе ’’иди у вц и чекај две мин.’’ ...е, мајката ... идем ја и ми стига порака ’’отвори го огледалото, во него има мала кутија, отвори ја’’ :) ... го отворам огледалото, кутијата, и во неа на листе ’’оди во детска и чекај инструкции’’ .... одам во детска и по минутка и пол ми стига смс ’’под столчето има листе земи го’’ ... се врткам под едно столче, друго столче и оп гледам листе на него напишано ’’почекај една минута’’ .. по околу минутка ми стига смс ’’отвори во комодата и земи ја кутијата црвена, тоа во неа е за тебе’’ ... во кутијата имаше нејзина слика со напишана посвета. ... Бев ко во оние логички игрици на нет кога треба да бараш предмети низ соба и на крај да го најдеш клучот, со морничава музика у позадина .... :biggrin

На Jasmina-Jase, Selma, Mila Kunis и уште 2 други им се допаѓа ова.
  9. Lollypop

Lollypop Истакнат Член

Зачленет на:
    26 декември 2012
    Мислења:
    251
    Допаѓања:
    197
    Хаха еве едни изненадување мене што ми го направиле за роденден.. Го славев со еден локал и имав покането околу 30 другари и другарки и околу 7-8 деца што ми се најблиски малку доцнеа и ми доаѓаат со торта огромна цела со шлаг украсена преубава беше и на неа пишуваше: посебна си! ии имаше свеќички и прскалки и ја таква цела се изненадив па и да плачам фатив :sram и сега ајде да ја сечам тортава (откако ја изнасликавме едно 10 пати) и еден другар почна да снима а другите почнаа да се мочаат од смеење и океј ајде почнувам и наеднаш фати нешто да чкрипи со ножот и ја се чудам а овие едвај стојат на нозе од смеење и само да видам тоа да ти било картон намачкан со шлаг ахахх и после во картонот беше вистинскиот подарок

10. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Ова изненадување за дечкото ми беше, нешто заправивме мубает за коли и ми кажува која му се многу допаѓала, каква боја... И му викам јас кола ќе ти купам за Нова година, тој добро и сменивме тема на муабет.
    Пред Нова година одев по сите дуќани за играчки да најдам кола (играчка), каква што барав немаше и најдов слична на таа. Ма колата отоздоле напишав посвета, остана уште да одлучам кога да му ја подарам. Се договоривме да шетаме и јас колата во џеб и чекам некој момент, и на место шетање отидовме во едно како ресторанче, беа таму некои од неговите другари и другарки, с епоздравивме седнавме, порачавме. Му реков дека веднаш се враќам, ја зедов количката и отидов до келнерката и ја замолив да му а донесе со пијачката. По некоја минута доаѓа келнерката, ни сипа во чаши и пред него ја става количката, и тој се збуни и ја гледа, и пробува другарка му да ја земе и ја зеде тој и пак ја гледа, не можам да го опишам каков беше, му реков да ја заврти и да прочита, ја врти и прочита и се насмеа. После ова ме прегрна и ме бакна (inlove) Многу сум го изненадила и не очекувал нешто такво.

Сподели: