1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Изненадување што ви/сте направиле

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Marick14, 26 март 2012.

 1. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Му иаме купено на еден другар тоа кукла за секс..од секс шоповиве :rofl
   
  На Mila Kunis му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  јап...ми имат приредено...за мојот роденден во Будва, Црна Гора....вечера во една шума ако има некој чуено за местото куќата на Његош...имаше маса и столчиња направени од само дрво исечено и така наместени...на масава имаше свеќи и такви ми ти романтични ствари...за вечера имаше риба, школки и ракчиња...јас мислев одиме на прошетка а мојот екс дечко ми спремал романтика :D that was big surprise for me и не беше само тоа...ги беше организирал целото негово семејство да дојдат и да ме изненадат секој со некој поклон или торта во рацете ...и така сите јадевме пиевме...на крај си запаливме оган и уживавме
   
 3. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Другарките за 20ти роденден ми купиле 20 поклони и ми ги наредиле на масата во кафаната кај што го славев :)
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Мене најубаво ме има изненадено другарка ми која замина да живее во Словенија. Јас спиев и дојде цимерот ме разбуди и ми вика „Оди, некој сака да те види.“. И јас готов да почнам да пцујам и да викам, ја гледам другарка ми застаната на врата:) Eптен ме изненади, цела година ја немав видено.
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Како мал ја изненадив мама со мојот "нов" точак xD
  Само што купив точак и јас да го тестирам. Се спуштив од еден рид надоле. Се спуштам нормално и наеднаш една желка пред мене и јас рипам од точакот точакот надоле рангабанга. Го носам дома и викам МАМООООО ИЗНЕНАДУВАЊЕЕЕЕЕ, на жената и се слоши xD
   
  На Црвена и Jasmina-Jase им се допаѓа ова.
 6. freak

  freak Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  190
  Допаѓања:
  120
  Најубавото изненадување ми беше од страна на пријателките за мојот роденден. На денот на мојот роденден 13 јануари се слави василица и бевме договорени да се собериме кај другарка ми цело друштво. Тие отишле порано и кога стигнав јас звонав а тие ме пречекаа со торта во позадина мојата омилена песна и сите ми се нафрлија да ме гушкат. Цела година си се радвам за овај настан. :)
   
 7. misterygirl

  misterygirl Нов член

  Зачленет на:
  16 август 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  3
  Со сетра ми и братучетките за секој роденден си правиме изненадувања..најубаво ми беше тоа што го направивме на сестра ми..
  Ден пред нејзиниот роденден она беше кај другарка на роденден и се врати околу 12 на полноќ..а во меѓувреме со братучетките го спремивме..од надворешната врата до детската соба имаше наредено балони со разни ливчиња на нив и кога влезе во собата на шифоњерите(2 се, споени) имаше големо срце исот од балони и во него од листови напишано среќен роденден...а ние бевме на креветот покриени, и дека се беше темница не се гледаше она со телефон ги читаше ливчињата, кога стигна до последното ливче скокнавме и почнавме да пееме..преубаво беше :)
   
 8. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Ко ја видов темава се присетив на едно изненадување што ми го приреди девојка ми пред неколку месеци. Ја испратив до дома, бевме кај мене вечерта, и по некое време ми стига порака ’’сакаш да играме?’’. Шо е работава си викам, и и’ пишав ’’ајде’’. И отприлика одеше вака: Ми пишуе ’’иди у вц и чекај две мин.’’ ...е, мајката ... идем ја и ми стига порака ’’отвори го огледалото, во него има мала кутија, отвори ја’’ :) ... го отворам огледалото, кутијата, и во неа на листе ’’оди во детска и чекај инструкции’’ .... одам во детска и по минутка и пол ми стига смс ’’под столчето има листе земи го’’ ... се врткам под едно столче, друго столче и оп гледам листе на него напишано ’’почекај една минута’’ .. по околу минутка ми стига смс ’’отвори во комодата и земи ја кутијата црвена, тоа во неа е за тебе’’ ... во кутијата имаше нејзина слика со напишана посвета. ... Бев ко во оние логички игрици на нет кога треба да бараш предмети низ соба и на крај да го најдеш клучот, со морничава музика у позадина .... :biggrin
   
  На Jasmina-Jase, Selma, Mila Kunis и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  Хаха еве едни изненадување мене што ми го направиле за роденден.. Го славев со еден локал и имав покането околу 30 другари и другарки и околу 7-8 деца што ми се најблиски малку доцнеа и ми доаѓаат со торта огромна цела со шлаг украсена преубава беше и на неа пишуваше: посебна си! ии имаше свеќички и прскалки и ја таква цела се изненадив па и да плачам фатив :sram и сега ајде да ја сечам тортава (откако ја изнасликавме едно 10 пати) и еден другар почна да снима а другите почнаа да се мочаат од смеење и океј ајде почнувам и наеднаш фати нешто да чкрипи со ножот и ја се чудам а овие едвај стојат на нозе од смеење и само да видам тоа да ти било картон намачкан со шлаг ахахх и после во картонот беше вистинскиот подарок
   
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ова изненадување за дечкото ми беше, нешто заправивме мубает за коли и ми кажува која му се многу допаѓала, каква боја... И му викам јас кола ќе ти купам за Нова година, тој добро и сменивме тема на муабет.
  Пред Нова година одев по сите дуќани за играчки да најдам кола (играчка), каква што барав немаше и најдов слична на таа. Ма колата отоздоле напишав посвета, остана уште да одлучам кога да му ја подарам. Се договоривме да шетаме и јас колата во џеб и чекам некој момент, и на место шетање отидовме во едно како ресторанче, беа таму некои од неговите другари и другарки, с епоздравивме седнавме, порачавме. Му реков дека веднаш се враќам, ја зедов количката и отидов до келнерката и ја замолив да му а донесе со пијачката. По некоја минута доаѓа келнерката, ни сипа во чаши и пред него ја става количката, и тој се збуни и ја гледа, и пробува другарка му да ја земе и ја зеде тој и пак ја гледа, не можам да го опишам каков беше, му реков да ја заврти и да прочита, ја врти и прочита и се насмеа. После ова ме прегрна и ме бакна (inlove) Многу сум го изненадила и не очекувал нешто такво.
   

Сподели: