Изненадување што ви/сте направиле

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Кое најинтересно изненадување сте го направиле за вашите блиски, дечко/девојка, родители, колеги/колешки.......

Раскажете ни малку околу тоа. Вашете најдобро изненадување што сте го направиле до сега за некој.

Еве како дечкото и приредил изненадување на својата девојка. :D
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Сега 2 ми текнаа.
1. Ова во далечната 2007, мама и тато ми рекоа дека ше одат до Штип и јас океј. Нив цел ден ги нема и доцна вечерта доаѓаат со големи кутии и јас целата во прашалници и ми викаат ајде честито компјутер. Тој беше мојот прв помодерен комјутер и ете го уште ме служи, а исто и со лаптоп ме изненадија на сличен начин.

2. Од другар. Требаше да правиме лотарија за на курс по англиски и тој мене ме извлече и нареден час доаѓа со голема кутија. Поклонот спакувам во мала кутија и кутијата во се поголема и поголема. Имало е сигурно над 10кутии. Не беше некое специјално изненадување, but he made my day.

А не ми текнува некое изненадување јас што сум приредила.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Dee Dee

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Еднаш, на дечко ми на роденден еден негов другар му донесе пелени, такво кашичка и лигавче :rofl
На еден мој другар му испечативме ваква блуза >
fig,white,mens,ffffff.jpg


Ако ми текнат други, ќе допишам :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Најинтересно изненадување........ хммм.. најдов бројче од многу добро другарче што ми беше порано, со кое што изгубивме контакт после години и години.. и тоа баш пред некој ден му беше роденден, му се јавив онака да му честитам, бидејќи на тие што ми значат му ги помнам родендените. Па беше изненаден ептен! :)
Сепак да бевме во ист град немаше само со разговор на мобилен да помини :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31 and Dee Dee

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Едни пријатели на татко ми за роденден му беа купиле голема бебешка капа и она не ми текнува како се вика што го стават на бебе на врат што се врзува (ама го објаснив :D) и бебешка цуцла. :rofl
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Едни пријатели на татко ми за роденден му беа купиле голема бебешка капа и она не ми текнува како се вика што го стават на бебе на врат што се врзува (ама го објаснив :D) и бебешка цуцла. :rofl
Ама го објасни :D Лигавче иначе јас знам дека се вика :)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
пошо имам потекло од Прилеп а прилепчани ги викаат мајмуни за роденден од класот ми купија неколку кила банани, цел ден на школо банани јадев ....
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Многу изненадувања ми имаат приредувано, посебно од бившиот... за 17 роденден ми го подготви оваа... на креветот имав шипка за да се стави зависа, и тој си земал мерки и се и со татко ми се договорил си влегол дома и ја наместил завесата и јас само влегувам и има што да видам леелееее радост :rofl сега кога ќе се сетам се смеам.... уште една ситуација имаше јас неколку дена му зборував дека ми се јаде бејк кроус и сега ми се јавува по телефон и ми вели дојди имаш на вратата нешто оставено и јас кога ќе слегна има што да видам 6 кесиња бејк кроус... и на ливче ми беше напишал еве ти прасенце јади :rolleyes комедија бевме :D ако се сетам на некои други ќе пишам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum