1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Известувања за концерти/забави

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Selma, 6 март 2012.

 1. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987

  брат бриши го постов, да не види комшијата ... стварно ке ја утепа. После проблем - кај да му најдеме 100к еур :eek: :D
   
 2. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Ќе земемо кредит од Можности :p
   
  На melpomena и 4FUN им се допаѓа ова.
 3. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  лелеее колку сакам вакви девојкиии ...(happy)абе ги обожавам !:D само можеш да ме мотивираш и да ми вродиш милион идеи и на крај пак ке те убедам ... важно на крајот двајцата ке бидеме задоволни ! :wavespin
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  Јас сакам да одам, ама вчера прочитав дека картите биле од 2000 ден до 6000. :eek:

  Мислам дека е многу.. а башка пат, престој.. така да НЕ одам.
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ако се толку не е скапо.
   
 6. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Ова ИМА ШАНСИ ДА ГО ПРОПУШТАМ
  Зошто? Не ми се дава ни 1 денарче за неа.
   
  На parvati и The Tramp им се допаѓа ова.
 7. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Се прашувам што ќе видат тие што ќе одат!:unsure
   
 8. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Владо Јаневски за Скопје во Колосеум
  [​IMG]
  Забава на деценијата во клубот Колосеум​
  12.05.2012 00:00 часот​
  Владо Јаневски за Скопје​
  Специјални гости: Тони Зен и Бени Нон Стоп​
  Влезници во предпродажба по цена од 200 денари во Југотон Рекордс ГТЦ, Камарад Рамстор, цвеќарница Розе Веро 2, кафе Чао ГТЦ и кафе Скопје ул. Македонија​
  извор: mktickets.mk​
   
  На Sugar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Ова се чекашееееее! (party) По последното гостување во Македонија во 2010 во Клубот Колосеум со нетрпение очекував да дојде пак во Македонија, и секако нема да го испуштам неговиот настап овој пат во Охрид. Еден од ди-џеите кои има огромна позитивна енергија во него и знае да ја пренесе кон публиката, а неговата музика е посебна приказна.

  Во продолжение...

  Armin Van Buuren го потврди својот настап на годинешното, трето издание на Green Beach Festival, кое ја продолжува традицијата и се зацврстува на позицијата на најквалитетните електро случувања кај нас.

  Изминатите изданија на Green Beach Festival останаа запаметени по незаборавните журки на десет илјадната публика до утринските часови на плажата Парк во Охрид, и настапите на Paul Van Dyk, John Digweed и роденденскиот сет на Carl Cox.
  На истата локација, плажата Парк на 2. август, охриѓани и гостите ги очекува забава со светскиот DJ број 1 Armin Van Buuren, кој е прогласен за најдобар Trance артист во новиот милениум.


  [​IMG]
   
  На - Dee Dee -, LMFAO, МериСелест и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Присуствувам :D
   
  На - Dee Dee - и LMFAO им се допаѓа ова.

Сподели: