Законот на привлекување

Dorina

Активен Член
20 октомври 2017
93
71
28
46
со помош на ова привлеков пари и совршен дечко
Додека не добиете нешто не се откажувајте никако,но слушајте ја душата односно емоциите кои постапки треба да ги превземете ,тоа се смета за акција
Sakas da kazes deka ti si vizualizirase doma i op decko na vrata i op pari na smetka? :)
 

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
22
Оваа била цела наука!?
Само мислам дека погрешен ти е насловот!
Наместо "закон за привлекување",би требало да се вика,"закон за промена на навиките"!
Вака подобро ќе те разберевме,и поентата полесно ќе ја сфатевме!
Јас неможам да го променам името на законот некој друг го крстил по тоа логично име .Сите го користат според тоа име ако напишеш на гугл законот на привлекување на навиките повторно ќе ти даде моќта на законот на привлекување . А кога ќе почнеш да го практикуваш ќе го крстиш според свое име и ќе го сваќаш на свој начин .
 

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
22
Sakas da kazes deka ti si vizualizirase doma i op decko na vrata i op pari na smetka? :)[/QUOTE златна никогаш неможеш да знаеш на кок начин нештото ќе се случи ,ова не е мое искуство но се согласувам со ова. Дечкото дојде и се појави само со тоа што го мислев по цел ден без отпор и се замислував како сме заедно . Не се зафркавам . И тоа баш тој што ми се допаѓаше. А за пари не мора да се наслонуваш само на овој пример ,прво не веруваш дека тоа е можно и нема шанси да се случи ако не веруваш ,второ можеби работиш нешто и случајно ќе запознаеш човек кој ќе ти понуди тоа што си го замислувала... да не се ограничуваме за можности ти се молам :))))))
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
А јас без да го читам тој закон,истото ми се случува!
Ако помислам за пари,оп утре ете ти пари...и се што сум помислувал се ми се реализирало!
Хмм,не сум знаел дека сум бил под некаов закон!:)

А да те прашам,од која инстиитуција или религија или здружение или незнам што,е прифатен\одобрен тој закон и пуштен во имплементација??
 

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
22
А јас без да го читам тој закон,истото ми се случува!
Ако помислам за пари,оп утре ете ти пари...и се што сум помислувал се ми се реализирало!
Хмм,не сум знаел дека сум бил под некаов закон!:)

А да те прашам,од која инстиитуција или религија или здружение или незнам што,е прифатен\одобрен тој закон и пуштен во имплементација??
А јас без да го читам тој закон,истото ми се случува!
Ако помислам за пари,оп утре ете ти пари...и се што сум помислувал се ми се реализирало!
Хмм,не сум знаел дека сум бил под некаов закон!:)

А да те прашам,од која инстиитуција или религија или здружение или незнам што,е прифатен\одобрен тој закон и пуштен во имплементација??
Драго ми е што ми го постави ова прашање зошто има многу дезинформации околу ова. Законот на привлекување е природен закон исто како и гравитацијата и он делува без ние да знаеме за него и никогаш да не си слушнал за него он ќе делува , делува многу неутрално ти го дава на тоа што се фокусираш .Ти ја усмеруваш својата енергија и го добиваш тоа во својата реалност.Нема поврзаност со религија ниту исклучува ниту подразбира.Тој е само алат на кој ние го користиме овој закон како би го истренирале умот на позитивно размислување.Особа кога ги усмерува мислите е особа која го креира својот живот,особа која пушта нејзините мисли хаотично да се префрлаат од една на друга е човек кој ќе се осеќа како жртва на надворешни влијаниа...секако делува само е прашање дали ќе користиш алати кои свесно ќе го донесеш тоа што сакаш или не .Такво позитино размислување не угрозува ниту една религија ниту сум слушнала некоја религија да го смета за лош . Дали е лошо да си благодарен ,да се сакаш себе си или лошо е кога приметуваш какви подароци добиваш од животот. На било кој начин тоа нема да ја загрози верата во Бог.Кој и колку да е религиозен ќе добива убави работи ако е благодарен. Апсолутно можеш да бидеш опуштен .Можеш да бидеш и верник и да ги користиш овие техники. Не треба својата вера да ја врзуваш за свештени запослени лица :))))))))) Нормално е поп да ти објасни што е секта ,а што христијанство за тоа учи цел живот :)))))))Доколку грешам поправете ме или дајте да прочитам нешто за религија и да се засрамам што зборувам вакви непостоечки закони ....
 
Последна промена:

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Пред многу години ја прочитав книгата моќта на потcвеста,и тоа неколку пати,и пак ништо не ми влегло во глава:)..
но сепак мислам дека добар дел колку што се сеќавам на таа книга,е вметнат или ако не целосно се практицира потсвесноста простудирана од тој Џозеф Марфи,и сега во поново време е дури врзана или ставена како "закон за привлекување"...,дали сум во право??:)
 
Последна промена:

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
22
Пред многу години ја прочитав книгата моќта на потавеста,и тоа неколку пати,и пак ништо не ми влегло во глава:)..
но сепак мислам дека добар дел колку што се сеќавам на таа книга,е вметнат или ако не целосно се практицира потсвесноста простудирана од тој Џозеф Марфи,и сега во поново време е дури врзана или ставена како "закон за привлекување"...,дали сум во право??:)
Да да да точно но ти си на коњ си сватил дека на некој начин делува ... јас буричкав да видам кој прв започнал со овие тврдења и случајно наидов на еден јутубер како кажува дека оваа книга сега што ќе ја ставам како слика била прва и од неа се напишани сите други па прочитај ја мн е јака и уверлива . И од Боб Проктор Rodjeni ste bogati
 

Прикачувања

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Да да да точно но ти си на коњ си сватил дека на некој начин делува ... јас буричкав да видам кој прв започнал со овие тврдења и случајно наидов на еден јутубер како кажува дека оваа книга сега што ќе ја ставам како слика била прва и од неа се напишани сите други па прочитај ја мн е јака и уверлива . И од Боб Проктор Rodjeni ste bogati
Убаво е покрај основните учебници од училиштето,и тие книги да се читат,но можеби не е најдобро да се преферират како основни или превентивни!
Ќе ти кажам дека основниот пат до убавиот и исполнет живот се крие во училишните учебници,како индивидуален избор за понатака се тие книги коишто го објаснуват дејството на подсвеста!:)
А кој како ќе ја разбера одредена книга и како ќе се придржува до тие закони е помалку важно,битно е да се учествува!:)

Инаку ќе ја најдам книгата што ми ја препорача,се надевам нема да сретнам и таму религиозни искази!;)
 
  • Like
Реакции: Dorina

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
22
Убаво е покрај основните учебници од училиштето,и тие книги да се читат,но можеби не е најдобро да се преферират како основни или превентивни!
Ќе ти кажам дека основниот пат до убавиот и исполнет живот се крие во училишните учебници,како индивидуален избор за понатака се тие книги коишто го објаснуват дејството на подсвеста!:)
А кој како ќе ја разбера одредена книга и како ќе се придржува до тие закони е помалку важно,битно е да се учествува!:)

Инаку ќе ја најдам книгата што ми ја препорача,се надевам нема да сретнам и таму религиозни искази!;)
Токму така но никоја религија ниту влада не сака народот да се освести туку целта е да манипулираат и да не прават беспомошни ,така да кој успее да се издигне во ова осило секоја чест ! Добро е да најдеш зошто таму се објаснети скриените значења на библијата . Среќнооо
 
  • Like
Реакции: corki

FemmeFatale

Истакнат Член
5 октомври 2017
32
48
118
Инаку ќе ја најдам книгата што ми ја препорача,се надевам нема да сретнам и таму религиозни искази!;)
Повели линк од книгата, ама на англиски. (think) @Radoznala1 Погледни го линкот и кажи ми дали е 100% таа. Ќе ја прочитам и јас. ;)
http://k1tbfzr5bv4catkk35y5rozn.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2015/04/The-Science-of-Getting-Rich.pdf
 
  • Like
Реакции: corki and Radoznala1