1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Законот на привлекување

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Radoznala1, 19 ноември 2017.

 1. Radoznala1

  Radoznala1 Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 ноември 2017
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  28
  На FemmeFatale му/ѝ се допаѓа ова.
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Да имаше ваков закон,сите ќе го знаеа,сите ќе го знаат ама дека не постои ваков закон,никој незнае
   
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Знаат сите, изгледа само ти не знаеш или не ти работи потсвеста.:^):zelen(star).
   
  На FemmeFatale и Radoznala1 им се допаѓа ова.
 4. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Неќе да признае такви закони,и инфрит!:D
  Нешто налик,мпц,спц,бпц...:D
   
  На Radoznala1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Искрено, па и јас не ги прифаќам тие закони...ќе се учеа во школо, нели...хаха..

  Убаво е човек да владее со себе, да го контролира умот..повеќе сум за техники на релаксација, медитација, јога, автосугестија..така нешто..:*
   
  На corki и Radoznala1 им се допаѓа ова.
 6. Radoznala1

  Radoznala1 Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 ноември 2017
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  28
  Душооо ми недоставуваше !!!
   
 7. Radoznala1

  Radoznala1 Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 ноември 2017
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  28
  И јас мислев дека е доволно само да се прават техники за релаксација и деќа се ќе се измени но додека не ги променив мислите и не почнав да се гледам со други очи како успешна ,без трауми и стравови ништо ,исто се осеќав и тапкав во место... затоа навлегов длабоко во ова и за мене делуваше потоа почнав и туѓи мислења да читам и се уверив дека не е лага... доколку не се променат мислите истот шаблон ќе се повторува и ќе барате разни надворешни влијаниа да се исполнувате колку да заборавите за миг на случката но промената лежи во вас внатре ... се она за што станувате убедени ве ограничува тоа се само последици од начинот на кој сте размислувале а ние пак сеуште веруваме во логиката и научните докази кои се диктираат и така заклучуваме што е можно а што не .Треба да бидеме особи кои не прифаќаат никакви ограничувања...Никакви! Мене на 15 години ме удри кола и од тогаш имав страшни трауми и мали проблеми со дишењето и со години живеев повлечена во себе се додека една пријателка не ми ја подари книгата Тајна од Родна Бирне и потоа копав и по други книги и денес сум како нова особа,потребно е уште многу за да се издигнам но бар имам желба за промени некој нема и останува невидлив и огорчен до крајот на животот... избор избор и само избор :)))))))))
   
  На Dorina и Makedonec им се допаѓа ова.
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  А како ги промени мислите и погледот кон себе? Зошто сите знаеме дека психологијата на личноста е сложена работа, ако почнеш постојано да се самоанализираш, да се трудиш да се промениш затоа што само гледаш на негативни работи во себе, можеш и да потонеш со негативни мисли.

  Инаку честитам, ова мислам дека е најактивната тема која се појави оваа година.
   
 9. Radoznala1

  Radoznala1 Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 ноември 2017
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  28
  Тука тука е замката . Логиката си играше играчки со мене ,свеста што лута ,подсвеста што прима се што ќе и кажеш и во што веруваш тоа и ќе ти дава како искуство .Подсвества праќа сигнал а на тој сигнал одговара законот на привлекување зошто ние цело време сме поврзани со космосот ,универзумот ,нефизичка енергија ,Бог како сакате ние сме всушност една мала честичка од цел универзум дојдена по искуства .Мораме да креираме наша мисија за да се состави сложувалката горе ... само треба цврсто мн цврсто да ја промените подсвеста и да верувате во бесконечното и ги да се гледате како енергија . зошто ако човек се разболе и се гледа како тело мн тешко ќе помине и ќе се откаже но ако се гледа како душа и божја енергија ниедна болест не му може ништо :))))) Благодарам за комплиментпот се надевам ќе ви биде од корист темава :))))))
   
  На Makedonec и Dorina им се допаѓа ова.
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Незнаат,знаат само поединци што го гледале филмот и што ја читале книгата
   

Сподели: