Законот на привлекување

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
22
  • Like
Реакции: FemmeFatale

incule

Староседелец
5 јануари 2015
734
123
1,053
26
Јас неможам да го променам името на законот некој друг го крстил по тоа логично име .Сите го користат според тоа име ако напишеш на гугл законот на привлекување на навиките повторно ќе ти даде моќта на законот на привлекување . А кога ќе почнеш да го практикуваш ќе го крстиш според свое име и ќе го сваќаш на свој начин .
Да имаше ваков закон,сите ќе го знаеа,сите ќе го знаат ама дека не постои ваков закон,никој незнае
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
971
1,133
Да имаше ваков закон,сите ќе го знаеа,сите ќе го знаат ама дека не постои ваков закон,никој незнае
Знаат сите, изгледа само ти не знаеш или не ти работи потсвеста.:^):zelen(star).
 
  • Like
Реакции: FemmeFatale and Radoznala1

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Неќе да признае такви закони,и инфрит!:D
Нешто налик,мпц,спц,бпц...:D
Искрено, па и јас не ги прифаќам тие закони...ќе се учеа во школо, нели...хаха..

Убаво е човек да владее со себе, да го контролира умот..повеќе сум за техники на релаксација, медитација, јога, автосугестија..така нешто..:*
 
  • Like
Реакции: corki and Radoznala1

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
22
И јас мислев дека е доволно само да се прават техники за релаксација и деќа се ќе се измени но додека не ги променив мислите и не почнав да се гледам со други очи како успешна ,без трауми и стравови ништо ,исто се осеќав и тапкав во место... затоа навлегов длабоко во ова и за мене делуваше потоа почнав и туѓи мислења да читам и се уверив дека не е лага... доколку не се променат мислите истот шаблон ќе се повторува и ќе барате разни надворешни влијаниа да се исполнувате колку да заборавите за миг на случката но промената лежи во вас внатре ... се она за што станувате убедени ве ограничува тоа се само последици од начинот на кој сте размислувале а ние пак сеуште веруваме во логиката и научните докази кои се диктираат и така заклучуваме што е можно а што не .Треба да бидеме особи кои не прифаќаат никакви ограничувања...Никакви! Мене на 15 години ме удри кола и од тогаш имав страшни трауми и мали проблеми со дишењето и со години живеев повлечена во себе се додека една пријателка не ми ја подари книгата Тајна од Родна Бирне и потоа копав и по други книги и денес сум како нова особа,потребно е уште многу за да се издигнам но бар имам желба за промени некој нема и останува невидлив и огорчен до крајот на животот... избор избор и само избор :)))))))))
 
  • Like
Реакции: Dorina and Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
И јас мислев дека е доволно само да се прават техники за релаксација и деќа се ќе се измени но додека не ги променив мислите и не почнав да се гледам со други очи како успешна ,без трауми и стравови ништо ,исто се осеќав и тапкав во место... затоа навлегов длабоко во ова и за мене делуваше потоа почнав и туѓи мислења да читам и се уверив дека не е лага... доколку не се променат мислите истот шаблон ќе се повторува и ќе барате разни надворешни влијаниа да се исполнувате колку да заборавите за миг на случката но промената лежи во вас внатре ... се она за што станувате убедени ве ограничува тоа се само последици од начинот на кој сте размислувале а ние пак сеуште веруваме во логиката и научните докази кои се диктираат и така заклучуваме што е можно а што не .Треба да бидеме особи кои не прифаќаат никакви ограничувања...Никакви! Мене на 15 години ме удри кола и од тогаш имав страшни трауми и мали проблеми со дишењето и со години живеев повлечена во себе се додека една пријателка не ми ја подари книгата Тајна од Родна Бирне и потоа копав и по други книги и денес сум како нова особа,потребно е уште многу за да се издигнам но бар имам желба за промени некој нема и останува невидлив и огорчен до крајот на животот... избор избор и само избор :)))))))))
А како ги промени мислите и погледот кон себе? Зошто сите знаеме дека психологијата на личноста е сложена работа, ако почнеш постојано да се самоанализираш, да се трудиш да се промениш затоа што само гледаш на негативни работи во себе, можеш и да потонеш со негативни мисли.

Инаку честитам, ова мислам дека е најактивната тема која се појави оваа година.
 

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
22
А како ги промени мислите и погледот кон себе? Зошто сите знаеме дека психологијата на личноста е сложена работа, ако почнеш постојано да се самоанализираш, да се трудиш да се промениш затоа што само гледаш на негативни работи во себе, можеш и да потонеш со негативни мисли.

Инаку честитам, ова мислам дека е најактивната тема која се појави оваа година.
Тука тука е замката . Логиката си играше играчки со мене ,свеста што лута ,подсвеста што прима се што ќе и кажеш и во што веруваш тоа и ќе ти дава како искуство .Подсвества праќа сигнал а на тој сигнал одговара законот на привлекување зошто ние цело време сме поврзани со космосот ,универзумот ,нефизичка енергија ,Бог како сакате ние сме всушност една мала честичка од цел универзум дојдена по искуства .Мораме да креираме наша мисија за да се состави сложувалката горе ... само треба цврсто мн цврсто да ја промените подсвеста и да верувате во бесконечното и ги да се гледате како енергија . зошто ако човек се разболе и се гледа како тело мн тешко ќе помине и ќе се откаже но ако се гледа како душа и божја енергија ниедна болест не му може ништо :))))) Благодарам за комплиментпот се надевам ќе ви биде од корист темава :))))))
 
  • Like
Реакции: Makedonec and Dorina