1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Законот на привлекување

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Radoznala1, 19 ноември 2017.

 1. Radoznala1

  Radoznala1 Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 ноември 2017
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  28
  Сакам да прашам дали некој го користи и дали има добри искуства од него ?
   
 2. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Кој закон??
   
 4. Browny

  Browny Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2014
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  9
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  @Radoznala1 кој е тој закон ако може да објасниш.
  Јас колку што памтам нешто психологија во гимназија ни збореше за тоа само што не памтам што е:D
   
 6. Radoznala1

  Radoznala1 Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 ноември 2017
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  28
  Јас ви го препорачувам овој филм кој се ќе ви објасни детално. Многумина зборуваат за овој закон и го практикуваат и променил многу животи на добро во поглед на финансии , љубов ,здравје ... потоа очекувам ваше мислење
   
 7. Radoznala1

  Radoznala1 Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 ноември 2017
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  28
  И се надевам ќе ви помогнам и вие да смените нешто во вашите животи ...мене премногу ми помогна
   
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Интересно би било кога малку подробно би ни ја опишала промената во твојот живот, што ти се сменило и како си го постигнала тоа!
  За мене лично, ова видео ми е чиста филозофија која нема врска со реалноста и има многу недостатоци и прашалници.
  Закон на привлекување или КАКО ЗРАЧИМЕ ТАКА ПРИВЛЕКУВАМЕ или КАКО МИСЛИШ ТАКА ЖИВЕЕШ..има уште нешто ама не ми теекнува во моментот и не е битно.
  Значи, ако некој се однесува негативно и лошо со мене, дали тоа е дека јас мислам негативно и сум лоша??
  Нема врска.
  Децата болни од аутизам, луѓето со разни болести, попречени во развој и со попреченост во животот, ШТО ПРИВЛЕКУВААТ; КАКВИ ВЛИЈАНИЈА ШИРАТ ОКОЛУ СЕБЕ....како можат они воопшто да размисслуваат и да делуваат сами на себе..или ова категорија на луѓе ја заборавија да ја споменат во видеото?
   
 9. Radoznala1

  Radoznala1 Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 ноември 2017
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  28
  Нормално е да поставуваш вакви логични прашања за тебе зошто немаш длабоко навлезено во филозофијата и длабочината на животот ,поставуваш некои верувања со толку голема сигурност додека претходно не си се обидела да престанеш да бидеш реалист туку креатор на животот ! Ова е долго учење а кој бара прашања ќе добие .Многу може да те кошта во животот доколку не ја дознаеш единствената вистина за тоа која си и што си ,дека не си само крв и месо туку чиста енергија.Има книги ,читај,едуцирај се .јас само можам да ти препорачам неколку :Razgovori sa bogom, kjuc zakona privlacnosti , Zakon privlacenja od Ester i Dzeri Hiks . Колку и да ти објаснувам не сме на иста фреквенција нема да разбереш додека не почнеш да читаш. Моите промени се случија кога ја променив подсвеста и кога почнав да се гледам како бесконечна интелигенција ... кога ги променив емоциите мислите и верувањата за тоа која навистина сум. Пробај потоа коментирај и осудувај,доколку пробаш животот ќе ти се смени и веќе нема да имаш лице да пишеш ,исто доколку не пробаш немаш право да делиш мислење. Бакнежжжжи
   
  На FemmeFatale му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Radoznala1

  Radoznala1 Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 ноември 2017
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  28
  Пропуштив да кажам за болните деца...и јас се прашував многу на почетокот за тоа но прочитав нешто во смисол секој од нас доаѓа на овој свет по избор и да изврши некаква мисија дури и тие деца. Сите ние имаме многу животи а во еден од нив се наоѓаме тука и извршуваме функција ,во следниот живот тие деца ќе бидат нешто друго ... јас така ова го сваќам ,можеби грешка сум но тоа е мое мислење . Барајте по книги се што ве интересира
   

Сподели: