Законот на привлекување

FemmeFatale

Истакнат Член
5 октомври 2017
32
48
118
Последна промена:

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
26
Њуејџејке не беше напишано во саркастична смисла. Погрешно си сфатила. :kafe
Знам ,знам ,знам ,но многу посакувам инцуле да истапи со некоја манифестација пример дека станала физичар .... :)))))))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
:( дефинитивно ме прегазиле годините:( немам сила допрва да се учам да привлекувам:(
(што дојде, дојде и ојде);)
 

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
26
:( дефинитивно ме прегазиле годините:( немам сила допрва да се учам да привлекувам:(
(што дојде, дојде и ојде);)
Аа не ,никако ! Епа благодарение на старите мисли што си ги имала си имала веројатно комплициран живот но тоа можеш да го промениш со 30 дена медитирање и да создадеш нови навики ,зошто покрај ова што го знаеш да не измениш нешто . Хујза Хеј на 50 години ја напишала првата книга и стана мотовациски говорник и го освои светот ,имала рак , развод , била силувана и на крај најуспешна ... биди спремна да се менуваш не вреди да живееш досаден живот . Напиши на лист што не ти се допаѓа и како сакаш да ти биде и за една година прочитај што си запишала а ќе видиш каде ќе бидеш тогаш
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Аа не ,никако ! Епа благодарение на старите мисли што си ги имала си имала веројатно комплициран живот но тоа можеш да го промениш со 30 дена медитирање и да создадеш нови навики ,зошто покрај ова што го знаеш да не измениш нешто . Хујза Хеј на 50 години ја напишала првата книга и стана мотовациски говорник и го освои светот ,имала рак , развод , била силувана и на крај најуспешна ... биди спремна да се менуваш не вреди да живееш досаден живот . Напиши на лист што не ти се допаѓа и како сакаш да ти биде и за една година прочитај што си запишала а ќе видиш каде ќе бидеш тогаш
Радознала, душо мила..одамна ја има прочитано оваа книга, па и многу други слични..во сите нив не "учат" како да си помогнеме сами на себе, дека ние сме креатори на нашиот живот, дека се што ни се случува, ние сме сами заслужни за тоа..и др....Е, не ќе да е така во животот..каде се надворешните влијанија, каде се непријателите, каде се туѓите животи и судбини на нашите најмили кои и те како влијаат на нашиот живот??
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
26
Радознала, душо мила..одамна ја има прочитано оваа книга, па и многу други слични..во сите нив не "учат" како да си помогнеме сами на себе, дека ние сме креатори на нашиот живот, дека се што ни се случува, ние сме сами заслужни за тоа..и др....Е, не ќе да е така во животот..каде се надворешните влијанија, каде се непријателите, каде се туѓите животи и судбини на нашите најмили кои и те како влијаат на нашиот живот??
Топол поздрав секој одговара за својот живот неможеш ти да креираш наместо нив они сами се одговорни за се што им се случува и самите привлекле се лошо што им се случило зошто несвесно креирале и имале уверениа дека сите други околности околу нив ги направиле неуспешни ,додека не превземат одговорност не 99 %туку 100 на својот живот ќе им биде крива владата, Господ ,надворешни влијаниа ,родители ,судбини ... човек ако не се поврзе со свемирот или Бог како сакате е ништо ...ќе лута и ќе запаѓа во се поголеми замки кои несвесното општество ги креира . Во животот има многу контрасти кои треба човек да ги помине за да искреира нешто повеќе ... нема добро без лошо ,нема црно ако нема бело, се е поврзано и се одвива во круг за усовршување на еден човек . Човекот треба да расте а расте кога паѓа но ќе успее кога сам ќе се справи и никој нема да обвинува... замислете се како хрчак во тркало ..хрчакот треба да застане за да застане и тркалото . Зошто мислиме дека треба да се родиме да животариме и да умреме и жртвувајќи се за децата и тогаш сме демек на прав пат и постапуваме како што сака Бог и нема да не казни зошто сме биле добри жртви...не тука има нелогичности но се е избор и уверениа во главата а едно уверение е само една мисла повторена и потврдена повеќе пати но тоа може да се промени со одлука не со неодлучност и сумља. Полесно ни е да размислуваме негативно отколку позитивно тоа е главниот проблем ...незнам зошто тоа не храни може зошто сакаме драми . И мозокот не е креиран да знае како нештото мора да се случи ...логиката е само ментална конструкција и тоа е се ние сме нешто многу повеќе од тело а тоа е душа која има нефизичко јас и со кое сме поврзани цело време ... звучам како зависничка но не ми е гајле ..сакам да се осеќам убаво и да креирам а не да ми креираат. Читајте доколку нешто не ви е јасно прашајте колку знам од моја гледна точка ќе ви помогнам да не ве замарам со линкови ако немате потреба . И воочете ја разликата какви емоции имате додека размислувате позитивно а какви кога негативно . Е баш тие емоции креираат пропратени со вера
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Уште ова и не досаѓам веќе .
Гарантирам дека не си мажена и немаш деца.
Полесно е сам човек да си го креира животот...се разбира додека некоја пијана будала не те крене на шофершајбна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
26
Гарантирам дека не си мажена и немаш деца.
Полесно е сам човек да си го креира животот...се разбира додека некоја пијана будала не те крене на шофершајбна.
Не сум ,млада сум но имам чувство за следење на интуиција и духовен пат зошто имам потреба од тоа .Човеќ може да се смени доколку има потреба од тоа . Па и да ме крене и тоа ќе помине ,по некоја причина морало да се случи но нема откажување поради една таква случка и разочарување во животот... силувани жени имаат достигнато неверојатни успеси ... се е во инаетот за успех
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol