1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Зависност од лабело

Дискусија во форумот 'Лице' започната од efederer, 12 март 2012.

 1. littleblackdress

  littleblackdress Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  74
  Не дека сум зависна, ама ставам во секое годишно време, ако го носам со мене обавезно на неколку часа. Според мене лабелото е супер и за дневна и ноќна шема, нема грешка со него, а и усните изгледаат посекси.
  Најчесто користам некои со витамин Е, мед или некој специфичен вкус.
   
 2. Fiona

  Fiona Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  17
  Не сфаќам која е поентата на темава. Дека лабелата уште повеќе ја сушат устата or what?
  Да, и јас постојано користам лабело и тоа е поради тоа што ми е сува устата.
  Никогаш не сум забележила дека, ако престанам да ги користам устата ќе ми е повлажна. :confused:

  efederer можеби си користела несоодветно лабело.
  Еве јас досега сум ги користела Rosal и Nivea и никогаш не сум имала таков проблем, но пред некое време почнав да користам од Oriflame едно, и тоа уште повеќе ми ја сушеше устата. Затоа престанав со негова употреба и си се вратив на претходните.
   
 3. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  зошто ја отворив темава, сега сакам да си ставам лабело а немам! :rolleyes:
   
 4. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  Користам лабело секогаш особено сега во зима...
   
 5. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Не сум зависна но некогаш ме фаќа некој период што на секои 15 минути морам лабело да ставам и затоа го избегнувам така што по некој период и го заборавам.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Јас еве стојам на ставот дека лабелото создава зависност во смисла - усните се навикнуваат на нега со лабело и во недостаток на истата се сушат и пукаат.
  Користам лабело постојано, ставам многу често, во текот на целиот ден. Не можам да престанам да го користам бидејќи усните имаат потреба од него. Ако немам лабело макар половина час, усните ми стануваат корави.
  И оваа зависност не ја поистоветувам со онаа зависност од дрога и слично. Едноставно усните ти се навикнувата на составот од лабелото и го бараат кога го нема зошто им е убаво кога се негувани :biggrin
   
  На jessiej му/ѝ се допаѓа ова.
 7. anchi

  anchi Нов член

  Зачленет на:
  8 октомври 2013
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  17
  НАЈГОЛЕМ ЗАВИСНИК :D хахах постојано ми е в-рака ;)
   

  Прикачени податотеки:

  • 25112010483.jpg
   25112010483.jpg
   Големина на датотека:
   232.1 KB
   Прегледи:
   4
 8. Soffii

  Soffii Нов член

  Зачленет на:
  11 октомври 2013
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  23
  На секој 10 минути користам :) Labello Fruity Shine Cherry.jpg
   
  На anchi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  И ја сум зависнааа
   
 10. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Јас си користам од оние карминчињана, 24 часа што траат и сум задоволна скроз на скроз. И од лабело немам никад потреба, а усните секогаш ми се црвени, или бледо розови, или пак темно вишна боја намачкани и средени увек, а вечер кога го вадам карминчето, ставам вазелинче. И спијам така, се до утрешниот ден, ако пак не спијам цела вечер, ондак истото повторно го правам, го вадам и од вазелинчето си ставам, од авон шо е, оноа малечко, 150 ден. пчелин восок, се вика. И така...
   

Сподели: