Зависност од лабело

efederer

Админ
Член на администрација
2 октомври 2011
155
256
1,063
Цврсто стојам на тоа дека лабелото создава зависност. Еднаш престанав да го користам и сосема добра ми беше устата. Случајно сосема случајно се намачкав и веднаш почна да се суши пак! Ептен добар маркетиншки трик се крие позади лабелава, а веројатно и позади еден куп козметички производи!
 
  • Like
Реакции: Black Mamba and She

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Драга админке, зад скоро се денеска се крие некој маркетиншки трик, така да не ме чуди ни за ова лабелата што кажуваш. :D
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Јас не сфаќам како може да се биде зависен од лабело?!
Ете, сама ефедерер рече дека кога престанала да става добра и била устата. Ако создава зависност, кога престанала да го користи устата ќе се сушела...
Јас ретко ставам лабело. Преферирам кармини и сјаеви.
 
  • Like
Реакции: Alley3112

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
И јас ова го имам забележано, ама и веќе во навика ми е некако пројдено пред да излезам да се намачкам, си седам онака на предавање си се намачкам, пред да си легнам исто. Кога излегувам навечер изгбегнувам сјаеви во последно време, затоа кармини повеќе ставам.

Има еден трик за помеки усни. Се макаат истите со мед. Пред тоа може ама и не мора да се помине врз нив со четката за заби. :) Го практикував ова порано секоја вечер, треба да почнам пак.
 
  • Like
Реакции: cece17

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
169
171
43
Pust ostrov
Не би рекла , од нивеа не им се добри баш од Росал најубави ми се и не сум приметила некаква зависност дека мора увек да се има лабело, јас само кога е зима го користам ,лето нема потреба воопшто :sreken
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас сум зависна од лабело до тој степен што доколку 15ина минути не ставам, не само што ми се суши устата, ме пече, ме боли... Го носам секаде со мене, буквално и по дома како се движам од просторија во просторија, лабелото во рака. Сум пробала да не ставам по некој саат, но не можам, ме нервира устата. :banghead Не дај боже случајно да го заборавам дома и да излезам... :frantic
 
  • Like
Реакции: Марија

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
225
411
63
18205g.jpg

Росал липбалм шајн ... просто го обожаваааааам .. не да сум зависна !
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Јас не сум зависна од лабело, ставам кога веќе дојде есен, зима, ветери, ладно..
Онака повеќе сакам сјајче за дневно, а ноќе кармин :biggrin
 
  • Like
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y