1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Зависност од лабело

Дискусија во форумот 'Лице' започната од efederer, 12 март 2012.

 1. efederer

  efederer Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  2 октомври 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  256
  Цврсто стојам на тоа дека лабелото создава зависност. Еднаш престанав да го користам и сосема добра ми беше устата. Случајно сосема случајно се намачкав и веднаш почна да се суши пак! Ептен добар маркетиншки трик се крие позади лабелава, а веројатно и позади еден куп козметички производи!
   
  На Black Mamba и She им се допаѓа ова.
 2. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  [​IMG]
  Зависна сум од лабела :D
   
  На Jana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Драга админке, зад скоро се денеска се крие некој маркетиншки трик, така да не ме чуди ни за ова лабелата што кажуваш. :D
   
 4. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Јас не сфаќам како може да се биде зависен од лабело?!
  Ете, сама ефедерер рече дека кога престанала да става добра и била устата. Ако создава зависност, кога престанала да го користи устата ќе се сушела...
  Јас ретко ставам лабело. Преферирам кармини и сјаеви.
   
  На Alley3112 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. She

  She Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  568
  И јас ова го имам забележано, ама и веќе во навика ми е некако пројдено пред да излезам да се намачкам, си седам онака на предавање си се намачкам, пред да си легнам исто. Кога излегувам навечер изгбегнувам сјаеви во последно време, затоа кармини повеќе ставам.

  Има еден трик за помеки усни. Се макаат истите со мед. Пред тоа може ама и не мора да се помине врз нив со четката за заби. :) Го практикував ова порано секоја вечер, треба да почнам пак.
   
  На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Не би рекла , од нивеа не им се добри баш од Росал најубави ми се и не сум приметила некаква зависност дека мора увек да се има лабело, јас само кога е зима го користам ,лето нема потреба воопшто :sreken
   
 7. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  те свакам и јас исто завист
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јас сум зависна од лабело до тој степен што доколку 15ина минути не ставам, не само што ми се суши устата, ме пече, ме боли... Го носам секаде со мене, буквално и по дома како се движам од просторија во просторија, лабелото во рака. Сум пробала да не ставам по некој саат, но не можам, ме нервира устата. :banghead Не дај боже случајно да го заборавам дома и да излезам... :frantic
   
  На Марија му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  18205g.jpg

  Росал липбалм шајн ... просто го обожаваааааам .. не да сум зависна !
   
 10. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Јас не сум зависна од лабело, ставам кога веќе дојде есен, зима, ветери, ладно..
  Онака повеќе сакам сјајче за дневно, а ноќе кармин :biggrin
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: