Забава во куќа

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Стереотип е да кажеш дека такви се американските журки, само затоа што на неколку филмчиња така се прикажани. Ако ништо друго, конкретно во филмот Project X, станува збор за журка која искача надвор од контрола и не е вообичаена.
Сум била и во Америка на журка и во Македонија, порано повеќе правевме, особено еден мој пријател. Многу повеќе ми се свиѓаат журки дома направени, без разлика дали стан или куќа, отколку дискотеки или ватевер.
 
  • Like
Реакции: parvati and melpomena

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Кај нас никаков тип на забава нема, а не па куќна забава. Оди да видиш во Бугарија и Србија што се забави. И јас не се согласувам со тебе. Кај си била на куќна забава, кога слабо ги има кај нас. Не дека и неможат да направат, туку не им се троши пари.
Остави ја ма пријателе, била она на куќна слава па си мисли дека е исто.


(party)
 
  • Like
Реакции: Marick14

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Не сум љубител на вакви забави со еден куп луѓе од кои половина дали си ги видел два пати, а сега ти се дома, ти шетаат низ куќа, ти го пијат пијалокот, ќе ти исповраќаат насекаде и никогаш веќе нема да ги видиш.
Не, тоа не е за мене. А и овие луди, дрогирани журки исто не ми се допаѓаат.
За мене, совршена забава е забава на отворено (не мора двор, може и на плажа), на која присуствуваат луѓе кои навистина ми значат и кои ги знам, со музика и пијачки... И секако дека ќе има и тука добра журка, ќе има и алкохол, ќе има супер музика.
Дрогата ќе биде изоставена, но таа не е предуислов за добра журка.
Зимата бев на журка кај другарка. Ја правеше дома (а тоа нејзиното не е куќа, туку палата), славеше роденден, беше покането цело нејзино друштво, музика, пиење, торта... Одлично поминавме.
Се е до организацијата и до луѓето кои присуствуваат.
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
31
Скопје
скарица редовно летно време праиме у двор со друштво ама као наш стил не американски хахаха ја и свадбата би си ја праела у двор од што ми е убав :rofl
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Морам да признаам дека ми фалат домашните журки. Собирање кај некого дома или во викендица, 2-3 шишиња Captain Morgan (ако нема рум, не ни одам), 2-3 Smirnoff, кеси со коцки мраз и грицки. Донесени лаптопи, звучници, USB-иња со музика, да се осигураш дека ќе има што да се слуша. Порано ко помали сме се глупирале ко ментални, сега више не ми е мерак ни да се начукувам, ни да правам мајмун од себе. Но, сакам да си пивнам добар алкохол, малце да ме фати, сите филозофираат, сите разговараат, сите насмеани, сите се надвикуваат, се дружат. Одприлика ваква музика си пуштаме на забави во куќа:

 
Последна промена:

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
789
1,103
Уф колку фалат тие времиња. Кога бев средно секој викенд правевме журки кај мене, звучници поврзани со пс , не ни беше потребно алкохол едноставно dance dance dance :igra Сега во последно вакви журки само во викендица, музиче, карти нешто за пиење и опуштено во дивината сите насмеани весели , уф лајф ис бјутифл :D
 
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
787
1,133
Skopje
Кој е за таква забава нека повели ;)и студени нозе ни прават друштво !