1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Забава во куќа

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marick14, 13 јули 2012.

 1. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  ај да видам колку ке се организирате сите
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Стереотип е да кажеш дека такви се американските журки, само затоа што на неколку филмчиња така се прикажани. Ако ништо друго, конкретно во филмот Project X, станува збор за журка која искача надвор од контрола и не е вообичаена.
  Сум била и во Америка на журка и во Македонија, порано повеќе правевме, особено еден мој пријател. Многу повеќе ми се свиѓаат журки дома направени, без разлика дали стан или куќа, отколку дискотеки или ватевер.
   
  На parvati и melpomena им се допаѓа ова.
 3. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Остави ја ма пријателе, била она на куќна слава па си мисли дека е исто.


  (party)
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Е да,немаше дрога,бар јас не видов,а штом нема дрога сигурно е кукна слава :igra
   
 5. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  и забавите не се веќе тоа што беа (drunk)

  [​IMG]
   
 6. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Не сум љубител на вакви забави со еден куп луѓе од кои половина дали си ги видел два пати, а сега ти се дома, ти шетаат низ куќа, ти го пијат пијалокот, ќе ти исповраќаат насекаде и никогаш веќе нема да ги видиш.
  Не, тоа не е за мене. А и овие луди, дрогирани журки исто не ми се допаѓаат.
  За мене, совршена забава е забава на отворено (не мора двор, може и на плажа), на која присуствуваат луѓе кои навистина ми значат и кои ги знам, со музика и пијачки... И секако дека ќе има и тука добра журка, ќе има и алкохол, ќе има супер музика.
  Дрогата ќе биде изоставена, но таа не е предуислов за добра журка.
  Зимата бев на журка кај другарка. Ја правеше дома (а тоа нејзиното не е куќа, туку палата), славеше роденден, беше покането цело нејзино друштво, музика, пиење, торта... Одлично поминавме.
  Се е до организацијата и до луѓето кои присуствуваат.
   
 7. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  скарица редовно летно време праиме у двор со друштво ама као наш стил не американски хахаха ја и свадбата би си ја праела у двор од што ми е убав :rofl
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Морам да признаам дека ми фалат домашните журки. Собирање кај некого дома или во викендица, 2-3 шишиња Captain Morgan (ако нема рум, не ни одам), 2-3 Smirnoff, кеси со коцки мраз и грицки. Донесени лаптопи, звучници, USB-иња со музика, да се осигураш дека ќе има што да се слуша. Порано ко помали сме се глупирале ко ментални, сега више не ми е мерак ни да се начукувам, ни да правам мајмун од себе. Но, сакам да си пивнам добар алкохол, малце да ме фати, сите филозофираат, сите разговараат, сите насмеани, сите се надвикуваат, се дружат. Одприлика ваква музика си пуштаме на забави во куќа:

   
  #28 MissChievous, 22 февруари 2015
  Последна промена: 23 февруари 2015
  На Давор, Saladin и Aristokrat им се допаѓа ова.
 9. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Уф колку фалат тие времиња. Кога бев средно секој викенд правевме журки кај мене, звучници поврзани со пс , не ни беше потребно алкохол едноставно dance dance dance :igra Сега во последно вакви журки само во викендица, музиче, карти нешто за пиење и опуштено во дивината сите насмеани весели , уф лајф ис бјутифл :D
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Кој е за таква забава нека повели ;)и студени нозе ни прават друштво !
   

Сподели: