1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Забава во куќа

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marick14, 13 јули 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Дали сте биле на некоја забава во куќа, кај некој пријател, познаник, или сте направиле вие?

  Во САД веќе е хит да се прават забави во куќа, но не и кај нас. Кај нас е тоа поретко.

  Не можев да најдам видео на Јутјуб, па затоа ќе го постирам филмчево за да видите како тоа изгледа во Америка.

  Може и некои од вас биле на таква забава во Америка, па би било пожелно да сподели искуства....

   
  На Mila Kunis му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Јас сакам за мојот роденден за правам забава кај мене во двор, прилично е голем.
  Сакам на една маса да има нешто јадење, грицки..., а на друга само пиење. Добра музика и лудување до раните утрински часови.
  Само базен неам, ех да имав базен тоа ќе беше ептен :ninja (party)

  Има уште малку до мојот роденден, а за реализација ќе видеме.
   
  На Marchisio му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  сум била ама не би правела дома,можеби во двор кога би бил голем со базен.познавајќи го народов нетреба забава да му се прави
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Имам почесто правено забави кај мене дома оти живеам сам на вториот спрат од куќата. Но тоа биле приватни забави со по максимум 10тина лица од потесниот круг. Сега ми е многу вруќина горе, но сепак може да се организира нешто, од факсот сум ослободен дури до колоквиумската у Ноември. :biggrin
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  ке видиме колку ќе биде брз рефлексот да реагира благовремено на дразбата.

  (handshake)
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marchisio

  Marchisio Староседелец

  Зачленет на:
  4 јуни 2012
  Мислења:
  551
  Допаѓања:
  902
  јас мојата матурска ја правев дома ама од поодамна така решив и имав покането 80 луѓе,замислете забава до бесвест,ама после тоа испадна и лудило до бесвест една недела не можев куќата да ја средиме
   
  На Gemini и TIGERWOMAN31SK им се допаѓа ова.
 7. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  100 пати сум правел и сум бил во станови, куќи и кај мене дома, на вакви собиранки/журки... има разлика од Американските до нашите стилови. На пример ние правиме со скари, пиење, свирење (гитара, хармоника, виолина, тарабука и микрофон), а американците со ДЏ. А за провод како Американските журки излегувам во некоја дисткотека, или одам на журка на отворено. Овие американскиве ме подсеќаат на студенските журки на факс, на некој семинар надвор од државава, кога наеднаш сите девици се преобразуваат во нимфоманки, и кога сите спотристи (здрав живот) се преобразуваат во хроници и наркоси.
  Ние балканциве си имаме свој стил на забава, американците свој... и мислам дека нашиот стил е подобар.
   
  На Foxboro, WomanInRed, Marchisio и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  и нивниот стил е наш со наркоси
   
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Точно така.
  Не се согласувам со воведот дека кај нас не се прават журки,забави во кука.
  Си мислев или јас имам поинаква претстава за забава од авторот кој како што наведува,само американскиов стил на забавување е забава.
  Па дури и тоа не е пример за забава кај секој американец.Како што наведе и ти,тоа се само студенски забави кои и нашиве студенти ги организираат само на малку поинаков начин,во однос на стандартот и можностите.
  Самата старосна граница и зрелост си го одредува типот на забавата,но немора и да е така буквално.
  Иначе да,сум присуствувала на таков вид забави,кои јас би ги нарекла приватни забави,забави во кои учествуваат одреден круг на луге кои си ги поканил оној што ја организира таа забава.Па дури и сум била диџеј на такви забави,кои и ден денеска кога се организираат мегу мојот потесен круг на пријатели,задолжението околу музиката ми е препуштен мене. :giggle
   
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Кај нас никаков тип на забава нема, а не па куќна забава. Оди да видиш во Бугарија и Србија што се забави. И јас не се согласувам со тебе. Кај си била на куќна забава, кога слабо ги има кај нас. Не дека и неможат да направат, туку не им се троши пари.
   

Сподели: