1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Забава во куќа

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marick14, 13 јули 2012.

1. Marick14

Marick14 Истакнат Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,279
    Допаѓања:
    2,353
    Дали сте биле на некоја забава во куќа, кај некој пријател, познаник, или сте направиле вие?

Во САД веќе е хит да се прават забави во куќа, но не и кај нас. Кај нас е тоа поретко.

Не можев да најдам видео на Јутјуб, па затоа ќе го постирам филмчево за да видите како тоа изгледа во Америка.

Може и некои од вас биле на таква забава во Америка, па би било пожелно да сподели искуства....

На Mila Kunis му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Јас сакам за мојот роденден за правам забава кај мене во двор, прилично е голем.
    Сакам на една маса да има нешто јадење, грицки..., а на друга само пиење. Добра музика и лудување до раните утрински часови.
    Само базен неам, ех да имав базен тоа ќе беше ептен :ninja (party)

Има уште малку до мојот роденден, а за реализација ќе видеме.

На Marchisio му/ѝ се допаѓа ова.
  3. TIGERWOMAN31SK

TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

Зачленет на:
    3 јули 2012
    Мислења:
    822
    Допаѓања:
    699
    сум била ама не би правела дома,можеби во двор кога би бил голем со базен.познавајќи го народов нетреба забава да му се прави

На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Мортидо

Мортидо Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,054
    Допаѓања:
    1,576
    Имам почесто правено забави кај мене дома оти живеам сам на вториот спрат од куќата. Но тоа биле приватни забави со по максимум 10тина лица од потесниот круг. Сега ми е многу вруќина горе, но сепак може да се организира нешто, од факсот сум ослободен дури до колоквиумската у Ноември. :biggrin

На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Мортидо

Мортидо Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,054
    Допаѓања:
    1,576
    ке видиме колку ќе биде брз рефлексот да реагира благовремено на дразбата.

(handshake)

На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Marchisio

Marchisio Староседелец

Зачленет на:
    4 јуни 2012
    Мислења:
    551
    Допаѓања:
    902
    јас мојата матурска ја правев дома ама од поодамна така решив и имав покането 80 луѓе,замислете забава до бесвест,ама после тоа испадна и лудило до бесвест една недела не можев куќата да ја средиме

На Gemini и TIGERWOMAN31SK им се допаѓа ова.
  7. The_Mayor

The_Mayor Фраер од пелени

Зачленет на:
    18 март 2012
    Мислења:
    2,837
    Допаѓања:
    6,520
    100 пати сум правел и сум бил во станови, куќи и кај мене дома, на вакви собиранки/журки... има разлика од Американските до нашите стилови. На пример ние правиме со скари, пиење, свирење (гитара, хармоника, виолина, тарабука и микрофон), а американците со ДЏ. А за провод како Американските журки излегувам во некоја дисткотека, или одам на журка на отворено. Овие американскиве ме подсеќаат на студенските журки на факс, на некој семинар надвор од државава, кога наеднаш сите девици се преобразуваат во нимфоманки, и кога сите спотристи (здрав живот) се преобразуваат во хроници и наркоси.
    Ние балканциве си имаме свој стил на забава, американците свој... и мислам дека нашиот стил е подобар.

На Foxboro, WomanInRed, Marchisio и уште 1 член му се допаѓа ова.
  8. TIGERWOMAN31SK

TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

Зачленет на:
    3 јули 2012
    Мислења:
    822
    Допаѓања:
    699
    и нивниот стил е наш со наркоси

9. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    Точно така.
    Не се согласувам со воведот дека кај нас не се прават журки,забави во кука.
    Си мислев или јас имам поинаква претстава за забава од авторот кој како што наведува,само американскиов стил на забавување е забава.
    Па дури и тоа не е пример за забава кај секој американец.Како што наведе и ти,тоа се само студенски забави кои и нашиве студенти ги организираат само на малку поинаков начин,во однос на стандартот и можностите.
    Самата старосна граница и зрелост си го одредува типот на забавата,но немора и да е така буквално.
    Иначе да,сум присуствувала на таков вид забави,кои јас би ги нарекла приватни забави,забави во кои учествуваат одреден круг на луге кои си ги поканил оној што ја организира таа забава.Па дури и сум била диџеј на такви забави,кои и ден денеска кога се организираат мегу мојот потесен круг на пријатели,задолжението околу музиката ми е препуштен мене. :giggle

10. Marick14

Marick14 Истакнат Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,279
    Допаѓања:
    2,353
    Кај нас никаков тип на забава нема, а не па куќна забава. Оди да видиш во Бугарија и Србија што се забави. И јас не се согласувам со тебе. Кај си била на куќна забава, кога слабо ги има кај нас. Не дека и неможат да направат, туку не им се троши пари.

Сподели: