Забава во куќа

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Јас сакав сега да направам забава во дворот кај стрико ми пошо има базен ама се откажав. После јас ќе требеше да чистам се -.-
Бев Хрватска на таква забава во куќа, некој човек 60 години правел и имаше забава во куќата негова..прејако си поминав :)
 
  • Like
Реакции: Marick14

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Кај нас никаков тип на забава нема, а не па куќна забава. Оди да видиш во Бугарија и Србија што се забави. И јас не се согласувам со тебе. Кај си била на куќна забава, кога слабо ги има кај нас. Не дека и неможат да направат, туку не им се троши пари.
Ајде штом ти знаеш за мене дека не сум била нека биде така :biggrin
 
  • Like
Реакции: Мортидо

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Сум бил на приватни журки на водно кај мој добар другар кој ги организира истите.Се работи за транс журки и нејзини под жанрови и можам само да кажам дека има многу дрога.
Не сум бил повеќе од 10 пати.Тој ритам не се издржува :)
 
  • Like
Реакции: Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Сум бил на приватни журки на водно кај мој добар другар кој ги организира истите.Се работи за транс журки и нејзини под жанрови и можам само да кажам дека има многу дрога.
Не сум бил повеќе од 10 пати.Тој ритам не се издржува :)
Па ти да не мислиш лижавчиња дека ќе даваат на такви работи... :rofl
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Дали сте биле на некоја забава во куќа, кај некој пријател, познаник, или сте направиле вие?

Во САД веќе е хит да се прават забави во куќа, но не и кај нас. Кај нас е тоа поретко.

Не можев да најдам видео на Јутјуб, па затоа ќе го постирам филмчево за да видите како тоа изгледа во Америка.

Може и некои од вас биле на таква забава во Америка, па би било пожелно да сподели искуства....

Уффффффффф не сте свесни колку сакам да отидам на некоја ваква забава! Или па роденденот да си го прославам на ваков начин....ај може некогаш ќе ми се посреќи(wasntme)
(y) за ваквите забави!
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Уффффффффф не сте свесни колку сакам да отидам на некоја ваква забава! Или па роденденот да си го прославам на ваков начин....ај може некогаш ќе ми се посреќи(wasntme)
(y) за ваквите забави!
Супер се ваквите забави, само треба да имаш голем двор, со базен нормално, некој ДиЏеј или јаки вуфери за музика да си пушташ, многу алкохол, тревки мевки.....а за луѓе лесно се ноѓаат.
Кај мене во стан нема толку капацитет за 20 луѓе иначе би направил журка. :giggle
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Супер се ваквите забави, само треба да имаш голем двор, со базен нормално, некој ДиЏеј или јаки вуфери за музика да си пушташ, многу алкохол, тревки мевки.....а за луѓе лесно се ноѓаат.
Кај мене во стан нема толку капацитет за 20 луѓе иначе би направил журка. :giggle
ее не е тоа тоа стан....двор му е мајката,па дури и немора базен само да се има јака организација,многу луѓе пиење и музика (без дрога:rolleyes:)
 
  • Like
Реакции: Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
ее не е тоа тоа стан....двор му е мајката,па дури и немора базен само да се има јака организација,многу луѓе пиење и музика (без дрога:rolleyes:)
Нема забава без дрога. Нигде го нема тоа. :rofl
 

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
еве јас ве канам сите да организираме журка кај мене но не внатре во куќа туку во дворот не планирам да ја средувам еден месец