1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Животот на еден електраш

Дискусија во форумот 'Колумни' започната од Jackal, 3 ноември 2012.

 1. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  дуд'с чилл да фак аут ... колумнава е напишана за мајтап инспириран од животот на еден програмер на факултети.мк. Ситуацијата е опишана баш како шо е на електро со малку појке електрашки хумор на сопствена сметка ... Пис !! ве сакам ..
  ај вие шо сте на другите факултети на пишете живот на адвокат, економист, доктор ...да се абавуваме малку ..
   
  На WomanInRed, kones и parvati им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Aj вака, ќе ти дадам еден пример. Кога јас бев прва дојдоа две од ПМФ биле трета година на математика и решиле да запишат и електро. Знаеш што им се случи? Прв колоквиум математика 1 паднаа и се чудеа што ги снајде. Математика 2 е еден од најтешките предмети, за да го положиш ние се зафркававме дека треба да интегрираш кокошка:), тие двете мислеа дека знаат интеграли, ама јок...паднаа и на тој. Зборот ми е дека не само учењето...Во прва година електротехника 1 пуштија 50 луѓе од 150 на прв колоквиум, ја слушаме професорката како се жали „Многу студенти ми поминаа, морам да ги скастрам малку“. На крај положија одвај 15 луѓе. Разликата од 6 до 10 е скоро никаква. Може се` да знаеш и да напишеш и да добиеш 6-ка.:)
   
 3. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Секаде има такви професори не само таму ама и вие студентите сами си дозволувате да така се однесуваат со вас. Еве ти пример од мојот фах каде што имаше таква кој мислеше дека пали и гаси по факултето имаш кај неа и усно и писмено полагање. И ај ние неколку поминавме на писмено и одиме на усмено влегува колега од ох и за 5 мин излезе и ние што чекавме се зачудивме зш толку брзо и го прашуваме како, што и овој ни кажува дека му фрлила индексот зш овој почнал на дијалект да одговара и го нарекла будала :eek: и сега од нас никој несакаше да влезе нареден сите се здрвивме а тогаш бевме 2 год на факултет:D Влегоа уште неколку пред мене и на нив истото им се случи и доаѓам јас на ред влегувам и уште не седнала на столчето и оваа ми вика од каде си и јас кажувам и она пак а која река тече во твојот град и јас и кажувам а во мене си мислам на која страна ќе ми лета индексот или преку прозорот кој и беше отворен или накај врата и оваа ми вика ќе се вратиш дома и ке одиш покрај реката се додека не здогледаш слива и тогаш ке седнаеш по сливата и ке учиш и кога ке научиш ке дојдеш да полагаш и ми летна индексот ама накај вратата :D Кога излегов бев збунена незнаев што сакаше да ми каже со тоа и овие надвор што чекаа ме прашуваа им кажувам и они сите такви зачудени и тој ден сите не падна. И ај да скратам, две сесии поред кај неа никој не поминува а нели ектс ако го презапишуваш ти влече др предмет кај нас беше до 21 креди у семестар да запишеш и појдовме сите кај шефот на кабинет што беше и му раскажуваме и тој само климаше со главата и ни вели јас неможам да ви помогнам ама ви препорачувам да појдете кај студенскиот правобранител ок појдовме таму. Јас тогаш за прв пат влегов на правен факултет :) и одиме бараме кај кабинетот а немаме претстава кој е правобранител машко ли е женско ли е и прашавме некои студенти и ни кажаа све не упатија до кабинетот. Тогаш студенски правобранител беше проф Ана Павлова - Данева и секоја чест имаше стварно коректен однос кон нас не сослуша и ни кажа правата кои ние студентите ги имаме и што се треба да направиме. Како што ни кажа така и направивме а требаше да собереме потписи од студенти а сега незнам не ми текнува бројката и одиме кај неа го носиме списокот и оваа со еден тел.повик свика итен состанок на мојот факултет ги собра сите нети декан, продекан сите и на тој состанок ја суспендираа оваа нашава пали - гаси што си се замислуваше и наредната сесија сите положивме.
  Цел реферат ти напишав ама само со цел да ти кажам дека однесувањето на некои професори им е дозволено од самите студентите а имам уште мн вакви дешавки од овој фах ама ај во др прилика ке пишам:D
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Kaj нас тоа да се случи после сите има не квадрати, не кубови, има по осум години да слушаме предмети.
   
 5. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  незнам може и така е како што велиш, ах да не се мешаше таа политика секаде.........
   
 6. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Имево ми е симболично. Сочуство. (nod)
  Ме интересира плоштината и волуменот на брковите кај женските индивидуи?
  Damn, ако се стварно такви, идам јас таму да бркам мажи! :frantic
   
 7. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  .....и мустаќи кои носат девојка со себе. : )

  Девојко ти да не си плакала ?
  ...зшто ? црвени ли су ми очи ???
  Не, мокри су ти бркови
   
  На 4FUN, WomanInRed, The_Mayor и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Абе да знаев дека толку многу се сексале електричариве, и јас таму ќе се запишев... блазе тебе џакале, секој ден секс со две непознати а понекогаш и три, а јас цела вечер се трудам една непозната да ја решам, и одвај некако после 7 водки 3 текили и 2 пива за ладење во 5 наутро ќе го добијам долгоочекуваниот резултат. Од наредниот ден бог знае кога пак ќе се сретнам со истата равенка, повторно е непозната и недостапна.
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Jackal, кога јас се запишав таму дојде деканот и збореше пола саат дека тоа било само стереотип за електро, дека не е толку тешко и дека професорите биле флексибилни и сл. На крај излегува еден што беше претставник на СП и ни вика „Колеги, да не се лажеме ама на електро кој не препушил ќе препуши, кој не пиел ќе препие, кој немал секс нема ни да има“ :D
   

Сподели: