1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Живеење заедно пред брак

Дискусија во форумот 'Дом' започната од Caci, 16 февруари 2012.

 1. онјаЛ

  онјаЛ Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 ноември 2012
  Мислења:
  69
  Допаѓања:
  85
  Многу ги почитувам паровите што се одлучиле на ова. Не се споредува гледање негде во кафич, со живеење и будење до личноста со која планираш нешто сериозно во животот.
   
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Ваквите врски ги подржувам дека може да се научат негативните и позитивните работи кај партнерот и на време да се раскине ако не оди
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Потполно ги подржувам. Поубаво се запознаваат, гледаат како изгледа заедничкиот живот
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: