Ефектот на казната

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
АЛоооооооооооооооооооооооооооо Направив споредба алооооооо . вклучете ги мозоците бре луѓе. Не знаете 2 поима да споите а ми се праете паметни форумџии.
Јас пак ве сметам за паметни.
Убаво читај што сум пишал во постот и ке разбереш зошто го спомнав веганството. Сачувај боже
ти зборуваш за хармонија и мир и емпатија... а од друга страна со толку гнев зборуваш за секој и со секој кој не размислува како тебе. Со гнев не се постигнува емпатија.
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
ти зборуваш за хармонија и мир и емпатија... а од друга страна со толку гнев зборуваш за секој и со секој кој не размислува како тебе. Со гнев не се постигнува емпатија.
Дури и да размислува како мене, пак со гнев би зборувал, бидејки и тој некој како и јас сме дел од ваков изопачен вид кој не заслужува да биде во вакво совршено место.

Повели кога сакаш на собиранка и ќе продискутираме во живо. Или таму игравме кој не дојде е п***р како мали деца? Трпан, читај се. Вреѓаш ама плачеш кога ти враќаат.
Ниту на собиранката нема да бидеш админ, нема да можеш да ме праќаш офф д топик, ниту да ми бришеш мислења.
Инаку ке се видиме на други места .. собиранка = пис оф шит
 
Последна промена од модератор:

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јас не праќам никој офф д топик, сфаќаш воопшто што значи изразот?
Не знам што ти е со тоа "админ" ама досадно е веќе. Нити сум употребил функција против тебе нити сум те угнетувал. Јас ти одговарам како член со член, тоа "админ" ти го употребуваш во секој пост. Ако сакаш да дискутираш повели, ако сакаш да навредуваш и да цмиздриш ако ти вратат со спротивно мислење тогаш форумот не е место за тебе. Отсега ќе ти ги бришам сите навредливи постови и нема да те толерирам, колку да си знаеш дека го преоѓаш прагот на толеранција.
А и да видиме како ќе влијае казната врз тебе директно :)
 

Big Berta

Староседелец
7 февруари 2015
106
208
1,053
Не дека се намалил ефектот на казната, туку се намалила почитта од страна на децата према родителите. Не може родителот да го разгали детето до степен детето да го гледа само како финансиер за играчки, а потоа да се обиде да ја поправи грешката преку казнување. Нормално дека нема да има ефект. Е кога би постоела почит, не би имало потреба од казна. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selene and BioTrpe

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Отсега ќе ти ги бришам сите навредливи постови и нема да те толерирам, колку да си знаеш дека го преоѓаш прагот на толеранција.
А и да видиме како ќе влијае казната врз тебе директно
Ете гледаш дека ја употребуваш таа функција на админ? И тоа како ја употребувате и ти и електра и не знам кој друг ви е админ (И сАладин).
Кога вие некого навредувате со плачко и тн. тоа е во ред, кога некој друг ке ви се спротивстави со факти тогаш тоа не е Ок и тие се казнени.
Ех, да знаеш само колку е подобро во реалниот т.н. природен свет, каде нема политичари, ниту вакви дигнати админи кои мислат дека имаат моќ да го сменат светот кон полошо ..
Слободно казни ме ако мислиш дека ке се чувствуваш подобро
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja and malo

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Ете гледаш дека ја употребуваш таа функција на админ? И тоа како ја употребувате и ти и електра и не знам кој друг ви е админ (И сАладин).
Кога вие некого навредувате со плачко и тн. тоа е во ред, кога некој друг ке ви се спротивстави со факти тогаш тоа не е Ок и тие се казнени.
Ех, да знаеш само колку е подобро во реалниот т.н. природен свет, каде нема политичари, ниту вакви дигнати админи кои мислат дека имаат моќ да го сменат светот кон полошо ..
Слободно казни ме ако мислиш дека ке се чувствуваш подобро
А ти кај го искуси реалниот т.н природен свет без политичари и ним слични?
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
А ти кај го искуси реалниот т.н природен свет без политичари и ним слични?
Во природа ! Каде што нема допирна точка со глупата цивилизација. Каде има само животни, растенија и свежа вода! Каде сите слободно живеат, трчаат, шират радост и љубов, каде нема такви како вас спремни за убивање и масакрирање на спротивниот од себе .. ете таму
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Sekoj moze da go iskusi ako ne im se pokori i ako zivee kolku shto e mozno neazavisno od niv.
Можеш да ги игнорираш и да се преправаш дека си независен. Ама не е баш така, нели?

Во природа ! Каде што нема допирна точка со глупата цивилизација. Каде има само животни, растенија и свежа вода! Каде сите слободно живеат, трчаат, шират радост и љубов, каде нема такви како вас спремни за убивање и масакрирање на спротивниот од себе .. ете таму
И колку време помина во таа природа која нема допирна точка со цивилизација? Зошто се врати во глупавата цивилизација? И зошто ме напаѓаш и навредуваш со такви обвинувања? Кои се тие “такви ко вас“? Ме нарекуваш спремна за убивање и масакрирање....
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and existence

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Можеш да ги игнорираш и да се преправаш дека си независен. Ама не е баш така, нели?
Зошто да се преправаѓ дека си независен кога можеш да бидеш
И колку време помина во таа природа која нема допирна точка со цивилизација? Зошто се врати во глупавата цивилизација? И зошто ме напаѓаш и навредуваш со такви обвинувања? Кои се тие “такви ко вас“? Ме нарекуваш спремна за убивање и масакрирање....
Така ве /те нареков бидејки и си таква. Зарем не го краш прасенцето за ручек подоцна? .. или Телешкото мевце со праз ?
Тоа не е убивање? Ти и таквите ко тебе би убиле човек како мене ако направам нешто контра вас (како пред цел клас го наречам вашиот син за крадец) ..
Доволно време помина за да сфатам дека ова е трагедија што го живееме .. и се вратив поради тоа што не ме учеле за природата ниту ме родиле таму. Ме родиле во цивилизацијата од која малку по малку треба да се оттргаш. Не останав таму засекогаш бидејки (од наједноставното ке почнам) гаките и блузите ми се во цивилизацијата, бидејки брат ми и другарите ми се во цивилизацијата, бидејки треба да оттргнам и други живи битија заглавени во овој терор тука ..
Кога сето тоа ке го завршам а притоа најдам и уште некој како мене што не може да го поднесе таквите ко тебе, тогаш би се тргнал.
Сега би сакал да одговорам на твоето следно прашање (за кое знам дека ке го има, и тоа ке биде толку површно) но не можам да го предвидам.