1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Есен

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од MissChievous, 12 ноември 2012.

 1. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Да и кажеме добредојде на есента и на првите студови, после долго плачење од жешкото време е да кукаме дека ни е студено.
   
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Убавината на златниот октомври
  (од денешната прошетка)

  1380034_596757100385311_708722542_n.jpg
  1383125_596757067051981_649642153_n.jpg
  1391517_596756900385331_409835233_n.jpg
  1385526_596756847052003_1604003401_n.jpg
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Уште една причина зошто сакам есен, а тоа е: речиси сите серии започнуваат да емитуваат нови сезони. [​IMG]

  Малце да ве примамам со по некој гиф. :biggrin


  fall 1.gif fall 2.gif fall 4.gif
  fall 5.gif
  fall 6.gif
   
  #23 MissChievous, 24 септември 2014
  Последна промена: 24 септември 2014
  На Redhead му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Изгледа дека само јас сум хејтерот овде на есента.
  Се ок тоа, печени костени, насмеани лица, прошетки на дожд и жолто-златните декорации околу нас. Ама ја би повеќе за песок, плажа, мохито и сонце.
  Како прво мразам дожд. Мразам да носам чадор и да прескокнувам вирчиња.
  Мразам кога незнам што да облечам, зашто шо и да е, или ми е ладно во него или пак претопло.
  Мразам кога штотуку испегланата коса планираш да ја прошеташ низ град и почнува да врне од нигде никаде.
  Мразам што е ладно. Колку и да е златен октомври |-(.
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не си само ти, и јас не сакам есен. За мене зима и снег е најубаво ама слабо во последно време снег. :)
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: