Европско Првенство Кошарка - Словенија 2013

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не знам како не си бил на местото на Пипан (think)
Да не не е точно тоа што го пишав? Ако некој го слушаше Пипан што им кажува јас глава сечам,он сигурно не му викаше на Перо шутирај брат од пола терен гајле ти е.Ми глуми нешто ќелавиот демек најдобар е а кога играше во Олимпијакос како знаеше да игра и одбрана и се добро,нека оди таму сега нека грее клупа во НБА.Ни јас не знам иначе како не сум на неговото место ама јас да бев немаше да ги пуштам да се пијанчат после 1 победа а 2 изгубени утакмици,и пред тргнување за Словенија да ги оставам по дискотеките во Скопје до рано сабајле да не знаат каде се наоѓаат.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
И сга треба нов црнец со дух на антички македонец да тражиме ?:zelen


Јас го предлагам Емил Хески, наскоро ќе престане да игра фудбал, висок, снажен, добро игра со глава... диииииифенс :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and alba

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Да не не е точно тоа што го пишав? Ако некој го слушаше Пипан што им кажува јас глава сечам,он сигурно не му викаше на Перо шутирај брат од пола терен гајле ти е.Ми глуми нешто ќелавиот демек најдобар е а кога играше во Олимпијакос како знаеше да игра и одбрана и се добро,нека оди таму сега нека грее клупа во НБА.Ни јас не знам иначе како не сум на неговото место ама јас да бев немаше да ги пуштам да се пијанчат после 1 победа а 2 изгубени утакмици,и пред тргнување за Словенија да ги оставам по дискотеките во Скопје до рано сабајле да не знаат каде се наоѓаат.

И после ова истото прашање..зошто сеуште гледаш од пред малите екрани..(think)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
И после ова истото прашање..зошто сеуште гледаш од пред малите екрани..(think)
Зашто сум обичен човек како и сите други а знам дека ги има кои се талентирани а никој не ги видел ниту ги познава,затоа што на нивно место мора да игра некој на кого татко му фрлил пари само за син му да седи на клупа цело време.Додека не се смени прво тоа,да се бира по талент и да се бара низ цела држава ние ќе можеме да ги победиме само некои клошарски репрезентации,а до следниот успех ќе почекаме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Марко брат, да дае господ Костофски такој како прееска да игра у еМЗеТе : ) (шала брат)
Ама битно даде 2 коша, од слободни наравно, една фрљотка за три(колко смешан шут) и изглеами 4 загубени топке
Има јоште трему дечко, треаше Пипан да ги ротира СФИ играчи на сфи уктамице, не е овој фузбал мајке му
Мислу дека овј ке биде послеѓан официјалан натпревар на злато од играча што се вика Лестер Бо
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
А кога ги тепавме србиве Перо добар беше?
Сакам да кажам дека многу стручњаци се јавуваат после поразите..па оставете на аналитичарите нешто..
Ако некого го бидувало во кошарка тој ќе бил на терен и ќе се борел до крај како они што го направија тоа..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini