Европско Првенство Кошарка - Словенија 2013

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Марко брат, да дае господ Костофски такој како прееска да игра у еМЗеТе : ) (шала брат)
Ама битно даде 2 коша, од слободни наравно, една фрљотка за три(колко смешан шут) и изглеами 4 загубени топке
Има јоште трему дечко, треаше Пипан да ги ротира СФИ играчи на сфи уктамице, не е овој фузбал мајке му
Мислу дека овј ке биде послеѓан официјалан натпревар на злато од играча што се вика Лестер Бо
На сите утакмици ќе игра лошо само на вас ќе ви даде 30 поени:zelen нормално дека ќе има трема не е ова македонска лига па да шутира само,седел 4 утакмици на клупа и сега сакаме да игра добро.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
А кога ги тепавме србиве Перо добар беше?
Сакам да кажам дека многу стручњаци се јавуваат после поразите..па оставете на аналитичарите нешто..
Ако некого го бидувало во кошарка тој ќе бил на терен и ќе се борел до крај како они што го направија тоа..


До некаде е точно, факт е дека кругот на играчи е премногу мал, нема никаква клупа и со тоа со што располага тренерот треба да извади максимум. Можеби во овие околности и ова е максимум, нормално дека тренерот знае колку можат оние од клупа. Сега друго е што во настап на разочараност луѓето тврдат дека требало да влезе овој или оној, демек ете дале неколку коша против Латвија само забораваат дека да се влезе против втора петорка на Латвија при -20 и веќе загубен меч и да се игра константно на 5 или повеќе меча е друга приказна. Ако на место на Гечевски играше некој нов `талент` поразите ќе беа поголеми, затоа не треба да се бараат индивидуални кривци кога на располагање се имаат едвај 6-7 играчи и 4-5 статисти.

Единствено форсирањето за 3 поени беше огромна грешка во концепцијата на тренерот, Литванија на пример против Македонија, видоа дека не им оди за 3 и не ни пробуваа, се ориентираа да одат преку центри и тоа е тоа...
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Единствено форсирањето за 3 поени беше огромна грешка во концепцијата на тренерот, Литванија на пример против Македонија, видоа дека не им оди за 3 и не ни пробуваа, се ориентираа да одат преку центри и тоа е тоа...

Леле колку ми е жал за БИХ ауф Телетовиќ мајстор за 3 да не беа толку под притисок ке ја одржеа разликата, штета стварно единствена репрезентација со 3 победи си замина дома.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: maarrkooo and Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Со победата над Белгија Србија е веќе во четвртфинале,на Литванија и Франција им треба уште една победа за да бидат сигурни а мислам дека нема да биде тешко.Литванија игра со Украина и со Белгија кои играат слабо а Франција може да има мал проблем со Србија и Латвија.Денес бев сигурен дека Италија ќе изгуби ама Шпанија ме изненади,изгубија од Грците ама оваа утакмица искрено и требаше да изгубат,во прво полувреме играа добра одбрана ама после слабо а и Грциве имаат јак тим оваа година вака ако продолжат може далеку да стигнат.

Леле колку ми е жал за БИХ ауф Телетовиќ мајстор за 3 да не беа толку под притисок ке ја одржеа разликата, штета стварно единствена репрезентација со 3 победи си замина дома.
:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
fr.jpg




 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
И така Србија изгуби од Шпанија со 30 разлика, Словенците немаа лек за Паркер па сега ќе се борат за влез на светското одгодина. Вечерва Хрватска - Украина и Италија - Литванија ќе ги дадат следните полу-финалисти.

Aux armes citoyens!!! Vive la France!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and cakar_ulav

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
И така Србија изгуби од Шпанија со 30 разлика, Словенците немаа лек за Паркер па сега ќе се борат за влез на светското одгодина. Вечерва Хрватска - Украина и Италија - Литванија ќе ги дадат следните полу-финалисти.

Aux armes citoyens!!! Vive la France!!!

уууу бе уууу Франција ќе губе :D :p :zelen
туку синоќа Шпанија ептер а здрви Србија...како и да е според мене Шпанците пак се фаворите за врвот
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Би требало конечно Франција да освои титула, штета што реалното финале овој пат ќе биде само полуфинале, Шпанија и Франција се за класа подобри од останатото сивило, како што и се покажа во 1/4 финалето, масакр над србите и релативно лесна победа над домаќинот кој цело време беше држан на 6-10 разлика како пес на ланец, иако беа борбени словенците и имаа публика зад себе.

Доказ за пропаста не еуро кошарката е фактот дека скапаница од тим како Хрватска оди во полуфинале кој е некаде на ниво на Грузија, на чело со маалски тренер...макар да и било која скапаница да се пласираше ќе беше исто...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Србија повторно изгуби, денес од Словенија. Ова значи дека Словенците си обезбедија виза за светското одгодина.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Така им треба на Србите за да не мислат дека се непобедливи и дека ќе стигнат до медал.За Словенија мислев ќе освои барем 3то место ама Французиве прејако изиграа,штета што налетаа на Шпанија во полуфинале.Би сакал да освои Франција ама Шппанија и без најдобрите пак се јаки,така да јас мислам дека во финале ќе бидат Шпанија и Италија.Губат Италија на полувреме ама мислам дека ќе победат а и стварно добро играа цело првенство освен 2те изгубени во втората фаза,после толку години се вратија на старо така да за нив сум да одат до финале.