Евровизија

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Не знам само зошто се прават некои толкави патриоти и не гледаат реално. :^) И јас сум патриот и ќе ги подржувам Лозано и Есма, ама најискрено песната им е крш. (nod)
Музиката да речеме е океј.. текстот врска си нема, и не, не сум политички ориентиран па да мешам жаби и баби, едноставно никаква поврзаност нема текстот.. каква врска има империја со музиката, и кој е најголема сила на планетава, музиката или империјата... I'm confused. После тоа Влатко е одличен вокал, а во песнава не прикажува ни 5% од својот глас и талент, а Есма има 5 збора во цела песна, па за 5 збора и завивање ли ќе ја праќаме во Шведска? :eek: Скандали, не скандали, нека си ја средат песнава, затоа што ништо не правиме со оваа верзија до сега. Не знам само како на странциве им се допаѓа..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Слушам дека ке имало промена на песната...Значи наводно со нова песна ке иделе изведувачите...Колку е вистина не знам.
 

Cokolado

Нов член
1 март 2013
1
0
1
33
za so nova ne sum razbrala ali razbrav deka ke go promenat spotot i nekoi delovi od pesnata pa sega kako ke bide
tuku ajde toa ke go napravat zosto makedonija vo vreme na ekonomska i politicka kriza se soglasuva da praka izveduvaci na evrovizija probavme vidovme deka ne ne obicat bas drugite i ne glasaat neso posebno za nas i daj da se otkazeme dzabe pari frlanje ova ama koa vidis pa i so spomenicive vo skopje ista rabota ti e toa ama ima edna narodna veli tafra me napinja rga me sopinja takva e ovaa nasata
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ако се праќа пародија , тогаш песнава би можела да успее:giggle
Работата е што и Есма и Лозано се мртви озбилни. Пародија е травеститите шо досеа одеа натака. Пародија беше Зибн зибн ајн нуљ нуљ. Пародија беше Push the button. Пародиа би биле Фламингоси и Луис.
Ова е мртва озбилна пропаганда на неуспешен проект. Ова е чаталење за нешто со сила вметнато во една држава. Ова е мачкање очи на ептен плиток и насилен начин. Ама со сила убајба бе бидуе.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Нема да ја искоментирате новава?
Мене ми е онака, пролазна. Но Есма ми е вишок бре, крај!
Сметајте ме будала, ама во гласот на Влатко дефинитивно се заљубив, веројатно порано дека не сум го слуашла, па не сум заприметила, ама претерано ми се допаѓа баш таа боја на глас. (inlove)
Звукон што се провлекува пред да почне Есма да лелека, исто ко развлечен прдеж на аутотјун е бе. Не, тој дел дефинитивно е непотребен.
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Нема да ја искоментирате новава?
Мене ми е онака, пролазна. Но Есма ми е вишок бре, крај!
Сметајте ме будала, ама во гласот на Влатко дефинитивно се заљубив, веројатно порано дека не сум го слуашла, па не сум заприметила, ама претерано ми се допаѓа баш таа боја на глас. (inlove)
Звукон што се провлекува пред да почне Есма да лелека, исто ко развлечен прдеж на аутотјун е бе. Не, тој дел дефинитивно е непотребен.

Не е лоша песнава, есма и дава маку шаренило - па нека го има маакр било непотребно :D ама ние научени одма да се фрлиме кон нештото наше македонско и да го критикуваме...
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Исто мислење како и Електра. Есма е непотребна во песнава, лелекањата нејзини се болни за ушиве мои и ме чуди кој ја пушти на ѓупски да пее. (facepalm) Индија демек не бевме, али изгледа натаму се стремиме. Влатко е таман. Немам замерки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena