Евровизија

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis and Arkantos

наташа

Староседелец
3 март 2012
139
115
653
Krusevo
А познато е со која песна ќе настапат Влатко и Есма или ќе има некој си избор од повеќе песни?
песната се вика Империја но не е пуштена мислам официјално на 27 февруари
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Не ми се допаѓа мене песната на есма и влатко, и текстот ми е многу безвезален и не се покажуваат доволно гласовните способности и на двајцата пеачи :^)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Се извинувам што вака ќе звучам грубо но песнава освен што има политички мотиви, друго не гледам. Сама по себе е мизерија и сиромашна по мелодија и текст, по мој вкус е ѓубре. Баш како што во последно време се и повеќето евровизиски песни.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
До кога ке одиме со политичка песна?
Два прекрасни вокала со ваква песна?
Никаде ниту им се истакнува вокалот,ниту пак има некоја нота пријатна за уво барем.
Нека направеа подобро преработка на детската ринге ринге раја.
Не го знам авторот но кога би била на место на Влатко а поготово Есма вако нешто не би изговарала а камоли пеела.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Сакам и јас на Евровизија! :place
Ветувам оти поубав текст ќе напишам и поубаво ќе испеам. :rolleyes:
Ај што нема ритам, ај што нема ништо факинг впечатливо, ама оти бе ги деградираат Даме Груев, Цар Самуил, тетрис лавовите итн? Што? Тие не ли заслужија да се најдат во спотот? Па барем Есма да ја качеле горе до Ацко, да се дешава нешто. Или некој брат кај што го пука со зоља...било што! Харлем Шејк? (think)
Жал ми е за Влатко, ептен мирно дете е, а и солиден глас има, многу повеќе можеше од него да се извлече.