ЕП во ракомет 2016

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Браво за тоа што се пласиравме ама играта беше хаос невиден мизерна игра дури не се ни израдував бидејќи не го заслуживме ништо не бевме подобри од северните соседи така да сеедно дали Македонија или Србија ќе одеше понатаму сеа понатака очекувам 2 чисти порази и можеби една победа со 1 гол разлика многу лошо првенство играме едвај крај со крај испаѓаат никаков напад, одбраната чорба катастрофа невидена...
Со среќа нека им е ама не сум оптимист за следните средби и арно што се Хрватска, Норвешка и Исланд ваљда оти можеа да бидат Германија, Шпанија, Данска..aуф. :D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Се исилиле против Франција и следно коло има да клапнат. Французите знаат дека си обезбедија пласман и за нив нема тежок противник затоа што секаде влегуваат како фаворити, а на Полска им е битно да префрлат што повеќе поени од прва фаза и затоа е таков исходот. Ќе клапнат полјаците следно коло, ќе видиш.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не викам дека ќе издржат до финале, ама утакмицава ја одиграа на врвно ниво. Би рекол дека Франција калкулираше ама не ми изгледаше така, играа на победа ама не му одеше на Омејер денес, а тој Шмал па се фати.

Сега ние со 0 поени, ќе ни требаат барем две победи за подобар пласман.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Нaјмнoгу штo мoжеме е 5 местo. Сите три дa ги пoбедиме и дoвoлнo е. Хрвaтскa не се нештo јaки, oвие другиве не ги знaм aмa сигурнo сме пoдoбри. Мислaм декa мoжеме дo 5 местo.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Брат, не се радувам јас на нивна победа но види околу тебе колку србомани има.
Па браќа ни се или што. (party)

Сите тие што навиваа за Србија сега никаде ги нема. Мене уште не ми е јасно како може да имаат симпатии кон толку гаден народ.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Брат, не се радувам јас на нивна победа но види околу тебе колку србомани има.
Е да за жал така е, иначе лично многу ја мразам Србија и Српската нација така да само си кажав шо мислам те поштовам и тебе и твоето мислење како и на оние кои се србомани секој си има право на то зато некогаш ги викам северните соседи пошто ме нервира терминот Србија многу потсеќа на дволичност и забивачи на нож во грб.