ЕП во ракомет 2016

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
788
1,133
Skopje
Да ама во Барселона Кире игра со најдобри играчи во свет па не е оставено се на него ,нормално и разбирливо дека му е по лесно да биде по ефикасен ..

Се виде дека ке се изгуби уште кога химните свиреа...
Не е крив Кире , Миркуловски , Марковски итн , земено како екипа беа изгубени ,а крилата си седнаа со метларите на салата и никој не ги игра , моја предпоставка е дека Кире го играл Манасков минус во кладилница и им рекол да не му даваат топка па после ке делиме парите :) ;) , за греота се , во второто полувреме со Хрватите кој ни ја дупнаа главата Кире имаше од 4 обиа 0 погодоци па им рекол чекајте да исркам една попара па ке влезам , или па им рекол брат му да влезе ,а дека е КАМЕН од клупа му рекле не го бива не може да влезе и овој рекол епа и јас не играм ни Борко ...
Шала на страна за жалење сме , не сакам вака да пишувам ама морам ,таа е реалноста за жал ....
 
Последна промена од модератор:
  • Like
Реакции: Tantara

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Какво местење бе не зафркавај. Кире демек како брат му е па ќе се клади сам на себе или на други. Филип го може тоа, и така не игра ич во Вардар, ќеоди во кладилница ќе си уплати помалку голови за него и ајт, ќе си земе пари. Исто прави и Стоилов, ако сите мислат дека е јак играч. Никаков играч не е, а уште помалку е човек. Глупак е.
Ако си му ги гледал игрите и пред Барса ќе знаеш дека е точно. Мек играч и малце ако има груб контакт со друг играч паѓа психички, а да не збориме ако му фатат 5 топки по ред. Алилович е добар играч,, али не ме јеби да е подобар од еден Омејер, Ландин, Шмал, Штербик и остала гласа голманишта. Очигледно е дека добро го простудирале Кирета, башка што и 4 утакмици за краток период се многу, а во години е. Игра тој во Барса и 5 може за една недела, ама не ги игра по 60 минути.
Не сум го гледал пред Барса. Не пратам долго ракомет ама не знам баш дали е мек играч. Нема врска, не им одеше тој ден и нормално беше што беа седнати на клупа. Добро беше што добија шанси останатите.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Што им се случи на Хрватска, си го добија поштено. Омејер здиве на гол, бранеше се можно, мислам дека и со врзани очи ќе бранеше. :)
Слаби се Хрвативе, треба да ни е криво што изгубивме со толкава разлика од овие. Им се држевме на Франција, а губиме од Хрватска плус 10.

Полска па, се распаднаа скроз. Дури ни судиите не им помагаа. :)
Ептен добрс игра на Норвешка, ќе не растурат многу ако брка муви Борко. Од секаде шутираа прееска, можам да замислам што ќе биде ако немаме голмани, 40 голови ќе примиме. :)
Овие па Полска наместо да се мотивираат и да победат, тие се изгубија. Па јас да играм пред толку публика, сам ќе го победам противникот. :zelen