ЕП во ракомет 2016

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
За да не пишуваме по другине теми, еве тука.
Иначе ме мрзи да пишувам воведи ова она, кој со кого игра, и така најмногу тројца ќе сме на темава, па мислам дека знаеме што и како.
Ај среќно во тоа да земеме некој денар на нашиве. :)
 
  • Like
Реакции: Makedonec

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Има време, ќе видиме. Инаку ако србија изгуби од сите, ние ќе продолжиме во втора фаза? Каков е форматот на првенството?
Првите три одат понатаму, после тоа се прават нови две групи каде што првите две пласирани репрезентации одат во полуфинале, другите играат за останатите места.
Значи ако Србија сите ги изгуби ние би оделе понатаму како трети. :)
 
  • Like
Реакции: existence

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Реков јас дека тоа беше игра за едно полувреме. Сега вака изморени, истепани, против Полска како црева ќе се влечат. :)
Не требаше толку јако да се оди, Франција играше, а не Србија. Ем изгубија ем се изморија.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Убаво се држеа до 50-та некаде. После потпаднаа под притисокот, па и Јоноски за глупост го исклучија и кога против Франција губиш 3 разлика тешко е да се вратиш назад. Последните 10 минути беа онака одиграни, знаеја дека немаат шанси и повеќе одмарање беше. Инаку мене ми се свиѓа како одиграа, не беше лошо.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Мене ми се свиѓаше првото полувреме, второто не. Почнаа и грешки да прават, плус и Омејер кај Французиве се мрдна. Нашиов џабе бранеше. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Јас Борко уште сметам дека е преценет кактус. Петар барем ги следи топките и има сличен стил како Омеје, ама ете не добива шанса поради „министерот“ кој само стои на средина од голот и прета со рацете ко вештица у транс.

Јас искрено очекував прво полувреме французите да водат едно 7-8 разлика и второ да одржуваат рутински. Добри беа и второ додека не се одлепија французите на +3, т.е. до 50-та минута некаде.
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
И јас исто мислам за Борко. Никој не смее да му рече ништо затоа што ќе се налути и ќе почне да зборува глупости за сите, тој е сељак невиден, таква и фацата му е кафанска. Се лути на одбраната кога ќе прими гол, а не се труди да брани поубаво, туку онака само. Што е најтрагично еден таков сељак отиде во бундес да игра, и си зема јаки пари.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Искористи репрезентативен успех :) Додуша кај нас повеќето не играат за репрезентација од што им се игра за репрезентацијата туку за да може да ги земат некаде каде што ќе лапнат парички. Кој во Германија, кој во Франција, кој во Катар.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Затоа никогаш нема да бидеме репрезентација, заради таквите.

Иначе Полска слабо со Србиве, или па Србите преку ноќ добиле сила.