Депилирани машки | Црнобело Форум

Депилирани машки

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Ма какви мишки, тоа госпо така го одредил, да расте, тоа се некои педерски навики кои Ватикан, Сорос, масони и језуити се обидуваат да ги донесат тука и да ги направат мажите гејој а жените да останат без прави мажи и да пропаѓаат во неурози и хистерии. :unsure
Праф маш не го депилира своето меџуножје, то е за жени и за педери. Праф маш кога ќе навлече купачи гаќи за на плажа, треба тоа израстоците од грмушките да подизлегваат, да се знае кој е маш, а кој се попедер4ил.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

Ништо посебно.

Нов член
10 јануари 2018
3
1
3
Ме интересира вашето мислење за "трајна" епилација (ласерска) на гради, стомак, рамо и грб. Исто така имам и неколку прашања:
- дали има некаков ризик од последици по здравјето?
- колку пари е отприлика?
- каде може да се изведе?
- дали боли?
Читав малку на оваа тема, но на овие прашања не успеав да најдам одговор. Доколку знае некој малце повеќе на темава, го молам да сподели мислење :)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Ова мислам дека кај доктор Анчевски се прави и Афродита Ес.А за цената сигурно повеќе наплаќаат.
(wave)
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
29
Скопје
Ме интересира вашето мислење за "трајна" епилација (ласерска) на гради, стомак, рамо и грб. Исто така имам и неколку прашања:
- дали има некаков ризик од последици по здравјето?
- колку пари е отприлика?
- каде може да се изведе?
- дали боли?
Читав малку на оваа тема, но на овие прашања не успеав да најдам одговор. Доколку знае некој малце повеќе на темава, го молам да сподели мислење :)
ДечкоУ, последици штетни нема по здравјето, ама ако одиш кај неискусен, неискусен да те фати у своја рука ќе имаш лузни,да. Во Санте Плус, јас сум била ме фати нестручно лице и не сум поминала баш најубаво :) . Пари отприлика е многу, треба до 6, 7, 8 третмани да поминеш за да исчезнат влакната, а после некое време се враќаат секако, но во помал број. :) еден третман ти е зависи, мислам дека ако сакаш цело тело, до 2,000 евра ќе те фати сигурно. Ако не и повеќе, зависи од твоите влакна, дали ги имаш мн и слично. Можеш во Санте Плус, Анчевски, Афродита ес, Аџи Бадем Систина, Дадар ама ја не би ти препоручила ниту една од наведениве. Има и мн др, ама не ми текнува у моментов. Не боли воопшто, пецка по малку, ама зависи од епилација до трајна депилација има голема разлика. :) Имаат некои нови апаратури, не знам, пробај си.
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
Па незнам зошто не би му препорачала,едно е Дадар,а друго е Систина,ете ти како искусна препорача да оди кај искусни со тоа што би завршил работа,си слушнала дека не боли и дека нема никакви последици или си го искусила тоа ??
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
127
1,053
27
Не треба да се депилираат машките и кога се депилирани не изгледаат убаво,природно си е убаво
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Не треба да се депилираат машките и кога се депилирани не изгледаат убаво,природно си е убаво
Е де Инчуленце, па не мора да бидат влакнести како мајмуни(think)(think)
Природно е природно, ама и влакна меѓу заби е непријатно:^)
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Не треба да се депилираат машките и кога се депилирани не изгледаат убаво,природно си е убаво
Природно си е природно, но во лето посебно глупо ми е мене ко машко да се шетам со влакна на груди. Маж сум, ама кога ќе видам друг маж како тепихот му искача од маица или уште полошо ако е запотен па тоа влакната локни станале ми се гади.
Е де Инчуленце, па не мора да бидат влакнести како мајмуни(think)(think)
Природно е природно, ама и влакна меѓу заби е непријатно:^)
А што кажеш за влакна на газот? И тие да ги вадиме?:DD
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Природно си е природно, но во лето посебно глупо ми е мене ко машко да се шетам со влакна на груди. Маж сум, ама кога ќе видам друг маж како тепихот му искача од маица или уште полошо ако е запотен па тоа влакната локни станале ми се гади.

А што кажеш за влакна на газот? И тие да ги вадиме?:DD
Па убаво е голо мазно газе:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec