Денес носев...

poslusen

Староседелец
8 јануари 2016
38
9
1,018
36
на факултет кафеава туника со црни хеланки и кафе чизми со црна чанта со кафе шарпа и кафено со црно палто.. после бев кај другарка ми на кафе носев дуксерка гри со гри хеланки и црни чизмички ... со црна јакна !
Какви се гри хеланките?
 

poslusen

Староседелец
8 јануари 2016
38
9
1,018
36
Црвени сомотни панталони,
кафеав џемпер,
црвени дрвени менѓуши мали
кафеава кожна јакна
темно сини до глуждовите високи кондурчиња,
темно сина јамајка капа
и жолто,кафеава ташна за преку..
А чорапки?