1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте суеверни?

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од ipopovski, 10 март 2012.

 1. Teona

  Teona Нов член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  20
  не сум суеверна, и јас имам чувано црна мачка :)
   
  На Black Mamba му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Не сум суеверен.
  Порано го применував тоа чукни три пати, и тоа со мачката црна како деца се враќавме назад па плукај па ова па она.. :rofl
  Сеа и да помине црна мачка пред мене ич не ми е гајле, си терам напред.
   
 3. sweetgirl

  sweetgirl Истакнат Член

  Зачленет на:
  11 март 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  124
  Да сум суеверна и тоа морам да признаам доста.
  Кога студирав имав едно пенкало во кое си верував дека ми е среќно.
  А кога ми се испиша тогаш кога и ќе паднев на испит се си мислев дека е ради пенкалото.:nah
   
 4. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  628
  Не, воопшто не сум.
  Доста луѓе ми се подналутиле кога сум им се изнасмеала заради некое нивно смешно убедување.
  На пример, еден другар ми кажа ,,бремена жена не треба да гледа зајдисонце....,, И јас направив WTF фаца, а потоа му се изнасмеав. Се налути, зошто жена му вистина беше бремена, и вистина не гледаше во зајдисонцето.... (facepalm).
   
 5. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Не сум. Ме нервираат такви глупости, тоа е се до психата.

  Последното такво нешто што го чув е бремена жена мастика да џвакала, на детето заби лесно да му покараат, глупости.
  Кога бев помала верував ако згазам мравка ке заврне дожд, или веке кога врне закопувавме црвен конец во земја и околу него цртавне сонце да преврне.
   
 6. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  освен за на факултет... коа ќе ми каже некој ај со среќа...толку е...
  иначе другиве работи шо ги читнав се интересни...ама не верувам у нив :)

  има уште некој така според мене безвезални работи...што ми се чудни зш велат не го прави а ни сами незнаат шо значело...па ако знае некој нека каже...онака чисто информативно да знам :)

  1.демек да не се сечело нокти навечер.
  2. да не се јадело од кутлачата.

  само овие две ми текнаа сеа за сеа :) а знам дека ги има уште многу :) па кој знае за ова нека појасни:)
   
 7. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Не сум, глупаво ми е да верувам во нешто бесмислено :)
   
 8. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  некогаш знам да бидам..не често ама има и такви моменти....
   
 9. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Многу.
  Кога е Петок 13ти се затворам дома со ништо околу мене, кажувам молитва 3 пати, и се молам да не падне таванот.
  Кога ќе видам црна мачка, се враќам од кај што сум дошла, земам крстена вода и го прскам патот за да поминам.
  Трошките не ги тресам надвор навечер оти така се хранел ѓаволот! :ladno
  Жива се јадам ако околу мене нема дрво да чукнам, па трчам до најблиското. Сигурно си е сигурно.
  Ако скршам огледало, ги спојувам сите делчиња и извршувам ритуал на спојување, ги лепам, опевам и вртам седум круга околу споеното огледало, плус принесувам жртва на богот Огледалис, оти неќам 7 години несреќа. Пу-пу! :(
  Никако пеење при јадење, оти ќе дојдат цигани да ме земаат за жена.

  Сега сериозно, во 90% од случаите кога одам на фризер има невреме, па колку пукам од среќа то е чудо.
  А со стаорците и бродот е вистина, не се Ванѓи, туку ги чувствуваат струењата на водата и реагираат на најмала влага.
   
 10. Mardy Bum

  Mardy Bum Староседелец

  Зачленет на:
  25 април 2012
  Мислења:
  178
  Допаѓања:
  180
  ни малку
   

Сподели: