1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте задоволни од нашето здравство?

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Marick14, 7 август 2012.

 1. Јанасум

  Јанасум Нов член

  Зачленет на:
  16 јули 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  10
  Некој сака да го оправда нашето здраство?
   
 2. Јанасум

  Јанасум Нов член

  Зачленет на:
  16 јули 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  10
  Тоа е болката на Македонскиот народ:(:mad:
   
  На delfin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Јанасум

  Јанасум Нов член

  Зачленет на:
  16 јули 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  10
  Незнам само колку луѓе заминале благодарение на тоа наше здраство:(
  Пример,моите родители ги изгубив за три години:mad:
  И тоа само од негрижа на докторите:(:mad:
   
 4. Јанасум

  Јанасум Нов член

  Зачленет на:
  16 јули 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  10
  Апа тек какви фалби слушаме....
  Баба ми викаше,бегајте ноги ќе ве прскам,фали ме усто ќе те чепам:D
  Ќе биде вака се додека народов не се освети;)
   
 5. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
  Поготово сега со "Мој Термин" уште толку се уназади здравството.
  Секој пациент има по 15 минути на располагање во ординацијата на докторот, а не секој има иста болест. Па на некој му требаат 40 минути, а некој ке заврши за само 2 минути .. останатите 13 минути ке пие кафе докторот или ке мирца?
  Шушљак здравство, но така е кога е водено од шушљак влада.
   
  На Electra, Јанасум и BadBoy007 им се допаѓа ова.
 6. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195

  Трпееееее, досадно ли ти е или не ти се спие па шараш по темиве и шкрткаш реда ради што ти прдне на умот?:giggle
  Кажи ми ти мене како мислиш да одиш на лекарски преглед без да закажеш претходно?
   
 7. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
  Како што беше претходно, ако си болен одиш и си чекаш ред.
  Вака болен сум, се пријавувам за мој термин, ми закажуваат за после 2 месеци, имам право на само 15 минути со докторот притоа ако не дојдам ке бидам казнет, а за тие 2 месеца и скршеница ке зарасне па нема да морам да одам на доктор ...
  Не гледам никаква логика со мој термин, а башка тоа што го пишав дека не е секоја болест иста, и се третира исто време кај докторот, можеби ке треба повеке време да испитува повеќе органи со повеке инструменти на кои треба различно да се подготвуваш, пример да соблечеш мајца, па потоа кондури, или пак можеби ке треба да се консултира со друг доктор или сестра за нешто во врска со пациентот што ке одземе дополнително време ...
   
  На Јанасум, klepsidra и malo им се допаѓа ова.
 8. BadBoy007

  BadBoy007 Активен Член

  Зачленет на:
  26 септември 2016
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  166
  @BioTrpe и @misti.diva orhideja пациенти едни оболени од црнобело :D, кажете како сте задоволни од здравството предводено од TodorOff такозвани Dr.Death. Мислам дека тоа се' објаснува.

  Јас мислам дека поголема глуперда од Тодоров ниту има нити ќе се роди. Не е ни стручен како прво да води такво министерство. Си игра детски работи со толку сериозна работа.

  Што се однесува на ниво на здравствен персонал, има топ професионалци, ама има и некадарни и неодговорни (повеќе ова второво), заради кои недолжни луѓе умираат.

  Генерално (n) за здравството, пред се' заради неспособниот министер. Ќе дојде нов и подобар министер и значително ќе се подобрат работите.
   
  На BioTrpe и malo им се допаѓа ова.
 9. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
  Во ред Орхидеја, знам дека си во здравството, но пред се ја плукам владата која го формира овој вид на здравство, а потоа не доволно едуцираните доктори, кој заспал за време на предавања, кого го мрзело да учи па препишувал на испит, кој пак од самиот глуп здравствен систем.
   
 10. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  Кога ќе дојде тој нов министер, кој ќе дојде и ќе си го видам тилот кога значително ќе биде подобро здравството како што ти ми велиш др.мое лошо момченце.
   

Сподели: