1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте задоволни од нашето здравство?

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Marick14, 7 август 2012.

 1. Danzl

  Danzl Нов член

  Зачленет на:
  23 ноември 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  17
  Хаха па ти добра си јас на мој термин чекав 2.30 катастрофа невидена
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,402
  Задоволни нема ниту ќе има.
   
 3. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  389
  Допаѓања:
  134
  Te setaat od vrata na vrata i ispagja cel bozji den za bolnica.
   
 4. Ananas

  Ananas Активен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  32
 5. Laila

  Laila Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  Болници со испукани ѕидови, влага, бубашваби насекаде, руинирани тоалети. Земја во која народот бара помош преку социјални мрежи, а се лекува со собирање донации преку смс пораки. Земја во која стапката на ракот е во енормен пораст заради тоа што не можеме да најдеме решение за загадувањето на воздухот. Болните едвај наоѓаат лекови во аптеките или ги увезуваат од странство, ако имаат услови за тоа. Земја каде што нема доктори заради тоа што никој не го цени и вреднува нивниот труд. И, како да бидам задоволна?
   
  На Ananas и Ballet is my life им се допаѓа ова.

Сподели: