Дали сте задоволни од нашето здравство?

Јанасум

Нов член
16 јули 2016
21
10
3
Se obiduvam odaАm od vrata na vrata krajno vreme e nekoj neshto da prevzeme i da pocneme da se cuvstvuvame kako lugje vo sopstvenata drzhava Ako znaete informacija kade da prijavem ve molam pishete pozzz
А дали отиде во Министерството за здраство?Мислам дека тамо може да се пријави
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
787
1,133
Skopje
Не го пријавувај немаш потреба , а немаш потреба затоа што целата процедура ти е ветер и магла ,не само што ќе се прошеташ маратонски туку и ќе си ги дадеш паричињата ,а да допреш нема до никого биди сигурна (за жал)
 

LOLAA

Нов член
17 февруари 2017
5
2
3
34
Не го пријавувај немаш потреба , а немаш потреба затоа што целата процедура ти е ветер и магла ,не само што ќе се прошеташ маратонски туку и ќе си ги дадеш паричињата ,а да допреш нема до никого биди сигурна (за жал)
НА КРАЈОТ НА ДЕНОТ ИСКАЧА ДЕКА ЦЕЛАТА ДРЖАВА И СЕ ВНАТРЕ ВО НЕЈЗЕ Е ВЕТЕР И МАГЛА И САМИТЕ НИЕ СИТЕ ЗАЕДНО, ИСКАЧА ДЕКА СМЕ НАРОД БЕЗ ДОСТОИНСТВО, БЕЗ МОРАЛ БЕС КАПКА СРАМ, БЕС КАПКА ЕМПАТИЈА И БИЛА КОКВО ЧУВСТВО
АКО ЈАС ПОРАСНАВ ВО ОВАА ДРЖАВА И ОПШТЕСТВО ПОСАКУВАМ ДА СИ ГИ СПАСАМ ДЕЦАТА ДА ЗАМИНЕМЕ НЕКАДЕ И ДА ЗАБОРАВИМЕ ДЕКА НЕКОГАШ ВООПШТО СМЕ СЕ РОДИЛЕ ТУКА ЗА ДА НЕКОЈ НЕ ИМ БАРА ДА СЕ ПОНИЖАТ ДА СЕ ОБЕЗРБЕТАТ И ДА ПЛАЌААТ ЗА КОРУПЦИЈА ЗА ДОСТОИНТВЕН ЖИВОТ -ОБРАЗОВАНИЕ ,ЗДРАВСТВО,СУДТСВО
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Не сум задоволна ич од хигиената,од услугата,од тоа што се чека многу
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
787
1,133
Skopje
Да не мешаме баби жаби , зароботка со здравството и други институции од кој треба да побараме помош , сите пораснавме во оваа ,а никогаш не знаеш што ќе донесе времето , и самата знаеш дека се стана интерес ,а не само кај нас,тука е некако нај застапено .
Секогаш било така во болниците и амбулантите за жал , дај боже да немаш лоши искуства и во иднина само сакам да кажам таа е реалноста ,а дека е таква реалноста незнам за тебе ама јас се поставувам секогаш од другата страна на тоа како функционира општеството внатре во тие установи , секогаш има по некој јак скандал од моја страна и ќе има во иднина за разлика од ''обичниот граѓанин" во тој поглед кој си жмури односно мижи на сето тоа , не сме тамо ќејфови да им праиме и нив како им одговара ,ако има ред има за сите ако нема нема за никој ..:cool::kafe
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Премногу се разочарав од несовесното работење на здравствените работници...помешани резултати на крвни слики, помешани резултати од микробиолошки анализи....СРАМОТА...ТРАГЕДИЈА Е ШТО НИКОЈ ЗА НИШТО НЕ СНОСИ ОДГОВОРНОСТ:(
 

Swatkata

Староседелец
26 јуни 2014
49
16
1,008
Нормално дека не!
Хорор филм е се,недајбоже човек да има потреба по нашиве болници,додатно мислам психички ќе поболи.:x