1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте задоволни од нашето здравство?

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Marick14, 7 август 2012.

 1. LOLAA

  LOLAA Нов член

  Зачленет на:
  17 февруари 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
  SE OBIDOV I SO MEDIUM SE OBRATIV VO NEKOLKU NIKOJ NE MI ODGOVARA I NE E ZAINTERESIRAN ,OVAA STRANICA PRIJAVETE -NEPRAVILNOSTI NE FUNKCIONIRA VOOPSHTO
   
 2. Јанасум

  Јанасум Нов член

  Зачленет на:
  16 јули 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  10
  А дали отиде во Министерството за здраство?Мислам дека тамо може да се пријави
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Не го пријавувај немаш потреба , а немаш потреба затоа што целата процедура ти е ветер и магла ,не само што ќе се прошеташ маратонски туку и ќе си ги дадеш паричињата ,а да допреш нема до никого биди сигурна (за жал)
   
 4. LOLAA

  LOLAA Нов член

  Зачленет на:
  17 февруари 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
  НА КРАЈОТ НА ДЕНОТ ИСКАЧА ДЕКА ЦЕЛАТА ДРЖАВА И СЕ ВНАТРЕ ВО НЕЈЗЕ Е ВЕТЕР И МАГЛА И САМИТЕ НИЕ СИТЕ ЗАЕДНО, ИСКАЧА ДЕКА СМЕ НАРОД БЕЗ ДОСТОИНСТВО, БЕЗ МОРАЛ БЕС КАПКА СРАМ, БЕС КАПКА ЕМПАТИЈА И БИЛА КОКВО ЧУВСТВО
  АКО ЈАС ПОРАСНАВ ВО ОВАА ДРЖАВА И ОПШТЕСТВО ПОСАКУВАМ ДА СИ ГИ СПАСАМ ДЕЦАТА ДА ЗАМИНЕМЕ НЕКАДЕ И ДА ЗАБОРАВИМЕ ДЕКА НЕКОГАШ ВООПШТО СМЕ СЕ РОДИЛЕ ТУКА ЗА ДА НЕКОЈ НЕ ИМ БАРА ДА СЕ ПОНИЖАТ ДА СЕ ОБЕЗРБЕТАТ И ДА ПЛАЌААТ ЗА КОРУПЦИЈА ЗА ДОСТОИНТВЕН ЖИВОТ -ОБРАЗОВАНИЕ ,ЗДРАВСТВО,СУДТСВО
   
 5. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Не сум задоволна ич од хигиената,од услугата,од тоа што се чека многу
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Да не мешаме баби жаби , зароботка со здравството и други институции од кој треба да побараме помош , сите пораснавме во оваа ,а никогаш не знаеш што ќе донесе времето , и самата знаеш дека се стана интерес ,а не само кај нас,тука е некако нај застапено .
  Секогаш било така во болниците и амбулантите за жал , дај боже да немаш лоши искуства и во иднина само сакам да кажам таа е реалноста ,а дека е таква реалноста незнам за тебе ама јас се поставувам секогаш од другата страна на тоа како функционира општеството внатре во тие установи , секогаш има по некој јак скандал од моја страна и ќе има во иднина за разлика од ''обичниот граѓанин" во тој поглед кој си жмури односно мижи на сето тоа , не сме тамо ќејфови да им праиме и нив како им одговара ,ако има ред има за сите ако нема нема за никој ..:cool::kafe
   
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,402
  Темата треба да гласи-Зошто не сте задоволни од нашето здравство?!
   
  На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Премногу се разочарав од несовесното работење на здравствените работници...помешани резултати на крвни слики, помешани резултати од микробиолошки анализи....СРАМОТА...ТРАГЕДИЈА Е ШТО НИКОЈ ЗА НИШТО НЕ СНОСИ ОДГОВОРНОСТ:(
   
 9. Swatkata

  Swatkata Староседелец

  Зачленет на:
  26 јуни 2014
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  15
  Нормално дека не!
  Хорор филм е се,недајбоже човек да има потреба по нашиве болници,додатно мислам психички ќе поболи.:x
   
 10. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  389
  Допаѓања:
  134
  Ne sum zadovolna. Na ,,moj termin" cekam cel saat.
   
  На Danzl му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: