Дали сте задоволни од нашето здравство?

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
@BioTrpe и @misti.diva orhideja пациенти едни оболени од црнобело :D, кажете како сте задоволни од здравството предводено од TodorOff такозвани Dr.Death. Мислам дека тоа се' објаснува.

Јас мислам дека поголема глуперда од Тодоров ниту има нити ќе се роди. Не е ни стручен како прво да води такво министерство. Си игра детски работи со толку сериозна работа.

Што се однесува на ниво на здравствен персонал, има топ професионалци, ама има и некадарни и неодговорни (повеќе ова второво), заради кои недолжни луѓе умираат.

Генерално (n) за здравството, пред се' заради неспособниот министер. Ќе дојде нов и подобар министер и значително ќе се подобрат работите.
Па како очекуваш добро здравство на чело со таков лик, самиот си кажа дека не е стручен за таква работа. Нели тој истиот беше и министер за образование ??
Па како е можно тоа? Само кај нас е можно, хехе. Инаку да го прашаш што има завршено ке ти каже за електро инжињер.
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Во ред Орхидеја, знам дека си во здравството, но пред се ја плукам владата која го формира овој вид на здравство, а потоа не доволно едуцираните доктори, кој заспал за време на предавања, кого го мрзело да учи па препишувал на испит, кој пак од самиот глуп здравствен систем.
Тури и таквото на владата, збориме само за мој термин кој тебе не ти се допаѓа. Секаде во светот така се работи, со закажување а не како пред многу години..одиш на лекар и цел ден висиш пред ординација додека не се изнаредат сите познати и со врски пациенти на лекарот.
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Кога ќе дојде тој нов министер, кој ќе дојде и ќе си го видам тилот кога значително ќе биде подобро здравството како што ти ми велиш др.мое лошо момченце.
:D Не сум твое лошо момченце. Ничиј сум. Свој. :cool:

Многу се опушташ орхидејо кажи си се. Дошепни на лошиот момак. :D

Ќе дојде нов министер секако. Нема сегашниот да трае уште многу. Он и не е веќе министер, само глуми дека е. Незаконски е да е пратеник и министер истовремено. Мора да бира едно. Циркус држава, па следствено на тоа и циркус здравство.
 
  • Like
Реакции: malo and BioTrpe

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
:D Не сум твое лошо момченце. Ничиј сум. Свој. :cool:

Многу се опушташ орхидејо кажи си се. Дошепни на лошиот момак. :D

Ќе дојде нов министер секако. Нема сегашниот да трае уште многу. Он и не е веќе министер, само глуми дека е. Незаконски е да е пратеник и министер истовремено. Мора да бира едно. Циркус држава, па следствено на тоа и циркус здравство.
Се е циркус, цел живот е еден циркус, форумов е циркус а и ние што наместо да легнеме да спиеме, ние тропаме глупости.
Ајде добра ноќ:sleep
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Тури и таквото на владата, збориме само за мој термин кој тебе не ти се допаѓа. Секаде во светот така се работи, со закажување а не како пред многу години..одиш на лекар и цел ден висиш пред ординација додека не се изнаредат сите познати и со врски пациенти на лекарот.
Таму пред ординацијата пример има 10 обични луѓе кои чекаат ред, а се појави еден познат или еден со врски со докторот, па секогаш може да се развика некој, скара со тој, или ако дојде и до ќутек, ред си е ред, и тоа е, а сега доколку некој сака да го пушти преку ред, тогаш овој првиот треба да оди последен бидејки пропуштениот пријател бил последен а сега го зафатил неговото место, направиле промена на местата.
Инаку многу е глупо кога во маркет пред мене некој стои со 3 корпи, јас зад него со 2 корпи, а зад мене со една кутија цигари, и овој пред мене му вели дека ке го пушти преку ред, штом така тогаш тој првиот треба да дојде на трето место односно зад мене, па истото беше и порано.
Како и да е, мое мислење е дека Мој Термин е ужасна работа, и треба да си се вратиме на стариот режим.
Фала молим.
 
  • Like
Реакции: Јанасум

LOLAA

Нов член
17 февруари 2017
5
2
3
34
КАДЕ СЕ ПРИЈАВУВА КОРУПЦИЈА ВО ЈАВНО ЗДРАВСТВО?
НЕКОЛКУ ПАТИ СЕ ЈАВУВАМ ВО МИНИСТЕРСТВО,
МИ БАРААТ ПАРИ ЗА УСЛУГА КОЈА МИ СЛЕДУВА НА ТОВАР НА ФЗО АМА СЕСТРАТА ОД КЛИНИКА ЧЕКА ДА СЕ ПОДМАЧКА ЗА ДА НАЈДАТ СЛОБОДНО МЕСТО ЗА ТРЕТМАН ОКОЛУ 250 ЕВРА БАРААТ ПОПРВО ЌЕ ОДАМ ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА АМА САКАМ НЕКАДЕ ДА ГО ПРИЈАВАМ СЛУЧАЈОТ ПОДГОТВЕНИ СМЕ ПРЕД ЦЕЛАТА ЈАВНОСТ ДА ПРОГОВОРИМЕ ОВА Е МИЗЕРНО ОПШТЕСТВО.
 
  • Like
Реакции: Prashina and Јанасум

Јанасум

Нов член
16 јули 2016
21
10
3
КАДЕ СЕ ПРИЈАВУВА КОРУПЦИЈА ВО ЈАВНО ЗДРАВСТВО?
НЕКОЛКУ ПАТИ СЕ ЈАВУВАМ ВО МИНИСТЕРСТВО,
МИ БАРААТ ПАРИ ЗА УСЛУГА КОЈА МИ СЛЕДУВА НА ТОВАР НА ФЗО АМА СЕСТРАТА ОД КЛИНИКА ЧЕКА ДА СЕ ПОДМАЧКА ЗА ДА НАЈДАТ СЛОБОДНО МЕСТО ЗА ТРЕТМАН ОКОЛУ 250 ЕВРА БАРААТ ПОПРВО ЌЕ ОДАМ ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА АМА САКАМ НЕКАДЕ ДА ГО ПРИЈАВАМ СЛУЧАЈОТ ПОДГОТВЕНИ СМЕ ПРЕД ЦЕЛАТА ЈАВНОСТ ДА ПРОГОВОРИМЕ ОВА Е МИЗЕРНО ОПШТЕСТВО.
Пријави,М О Л И М Т Е
Тоа што јас не успеав да го направам пред две години,направи го ти
И кажи што ќе направиш:)
 
  • Like
Реакции: LOLAA

LOLAA

Нов член
17 февруари 2017
5
2
3
34
Пријави,М О Л И М Т Е
Тоа што јас не успеав да го направам пред две години,направи го ти
И кажи што ќе направиш:)
Se obiduvam odam od vrata na vrata krajno vreme e nekoj neshto da prevzeme i da pocneme da se cuvstvuvame kako lugje vo sopstvenata drzhava Ako znaete informacija kade da prijavem ve molam pishete pozzz