1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте задоволни од нашето здравство?

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Marick14, 7 август 2012.

 1. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
  Па како очекуваш добро здравство на чело со таков лик, самиот си кажа дека не е стручен за таква работа. Нели тој истиот беше и министер за образование ??
  Па како е можно тоа? Само кај нас е можно, хехе. Инаку да го прашаш што има завршено ке ти каже за електро инжињер.
   
 2. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  Тури и таквото на владата, збориме само за мој термин кој тебе не ти се допаѓа. Секаде во светот така се работи, со закажување а не како пред многу години..одиш на лекар и цел ден висиш пред ординација додека не се изнаредат сите познати и со врски пациенти на лекарот.
   
 3. BadBoy007

  BadBoy007 Активен Член

  Зачленет на:
  26 септември 2016
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  166
  :D Не сум твое лошо момченце. Ничиј сум. Свој. :cool:

  Многу се опушташ орхидејо кажи си се. Дошепни на лошиот момак. :D

  Ќе дојде нов министер секако. Нема сегашниот да трае уште многу. Он и не е веќе министер, само глуми дека е. Незаконски е да е пратеник и министер истовремено. Мора да бира едно. Циркус држава, па следствено на тоа и циркус здравство.
   
  На malo и BioTrpe им се допаѓа ова.
 4. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  Се е циркус, цел живот е еден циркус, форумов е циркус а и ние што наместо да легнеме да спиеме, ние тропаме глупости.
  Ајде добра ноќ:sleep
   
  На Prashina, malo и BadBoy007 им се допаѓа ова.
 5. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
  Таму пред ординацијата пример има 10 обични луѓе кои чекаат ред, а се појави еден познат или еден со врски со докторот, па секогаш може да се развика некој, скара со тој, или ако дојде и до ќутек, ред си е ред, и тоа е, а сега доколку некој сака да го пушти преку ред, тогаш овој првиот треба да оди последен бидејки пропуштениот пријател бил последен а сега го зафатил неговото место, направиле промена на местата.
  Инаку многу е глупо кога во маркет пред мене некој стои со 3 корпи, јас зад него со 2 корпи, а зад мене со една кутија цигари, и овој пред мене му вели дека ке го пушти преку ред, штом така тогаш тој првиот треба да дојде на трето место односно зад мене, па истото беше и порано.
  Како и да е, мое мислење е дека Мој Термин е ужасна работа, и треба да си се вратиме на стариот режим.
  Фала молим.
   
  На Јанасум му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LOLAA

  LOLAA Нов член

  Зачленет на:
  17 февруари 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
  КАДЕ СЕ ПРИЈАВУВА КОРУПЦИЈА ВО ЈАВНО ЗДРАВСТВО?
  НЕКОЛКУ ПАТИ СЕ ЈАВУВАМ ВО МИНИСТЕРСТВО,
  МИ БАРААТ ПАРИ ЗА УСЛУГА КОЈА МИ СЛЕДУВА НА ТОВАР НА ФЗО АМА СЕСТРАТА ОД КЛИНИКА ЧЕКА ДА СЕ ПОДМАЧКА ЗА ДА НАЈДАТ СЛОБОДНО МЕСТО ЗА ТРЕТМАН ОКОЛУ 250 ЕВРА БАРААТ ПОПРВО ЌЕ ОДАМ ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА АМА САКАМ НЕКАДЕ ДА ГО ПРИЈАВАМ СЛУЧАЈОТ ПОДГОТВЕНИ СМЕ ПРЕД ЦЕЛАТА ЈАВНОСТ ДА ПРОГОВОРИМЕ ОВА Е МИЗЕРНО ОПШТЕСТВО.
   
  На Prashina и Јанасум им се допаѓа ова.
 7. Јанасум

  Јанасум Нов член

  Зачленет на:
  16 јули 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  10
  Пријави,М О Л И М Т Е
  Тоа што јас не успеав да го направам пред две години,направи го ти
  И кажи што ќе направиш:)
   
  На LOLAA му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LOLAA

  LOLAA Нов член

  Зачленет на:
  17 февруари 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
  Se obiduvam odam od vrata na vrata krajno vreme e nekoj neshto da prevzeme i da pocneme da se cuvstvuvame kako lugje vo sopstvenata drzhava Ako znaete informacija kade da prijavem ve molam pishete pozzz
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
 10. LOLAA

  LOLAA Нов член

  Зачленет на:
  17 февруари 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
  OVA NE FUNKCIONIRA 100 PATI PROBAV
   

Сподели: