Дали сте во мода?

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
31
Скопје
јас ептен ама ептен ретко купувам марки... него муабетот ми беше дали се трудите да купувате парчиња што се слични на новата мода што доаѓа? небитно од каде се купени и колку. пошто за марки имаме друга тема ;)
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
Абе не прату много моду, исто ми се фаќа дали е од овуј сезону или од пред 2 или 3. А за марке, тој си купу тук-там по некопут.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Па може да се каже.Али некогаш и она што е модерно може да биде неубаво (nod) .Најчесто за на школо или денско излегување носам фармерки или куси панталони лете,а зиме фармерки и некоја маица или некој блузон а на нозете патики или чизми .За ноќно излегување фустанче и штикли или балетанки.
 

apple-girl

Полноправен Член
6 декември 2012
46
73
18
Битола
е за ова тема имам едно свое мислење .. сум голема љубителка на модните трендови .. но сепак во модата знае да изненади .. пошто сум голем обожжавател на високи потпетици гледам повторно се враќаат во мода Чевлите на шпиц а тоа воопшто не ми се допаѓа па затоа оваа сезона нема да бидам во мода и да носам шпиц штикли .. хехе .. ја следам модата но сепак ја комбинирам со еден свој сопствен стил па ми изгледа супер .. барем за мои очи и си се чувствувам пријатно ... Сепак високите потпетици се неизбежни за вечерни излегувања со некое фустанче или фармерки со маичка изгледа едноставно но сепак елегантно ... Модните додатоци исто така ги обожавам .. па актуелната мода што е моментално ( за модни додатоци ) баш ми се допаѓа ..
 
  • Like
Реакции: МиГ 21