Дали самоубиството е решение според вас?

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Не бе не ме држи да не пишам надолго и нашироко коментар.
Срамота. Значи што не ќе измисли човек за да привлече внимание.
Прочитав погоре дека највероватно е некој педофил, или што и да е, и трола тука со глупости.
На крај си викам, постојат нимфоманки - може дел од нив е.
Ама па после си викам... 14 години има бе, уште не знае к*р што е.
Мислиш дека не знае...можда треси глупости овде ...ама девојчињава денес на свои 14 години би се изненадил колку знаат...и колку искуство имаат...
А инаку е жално вака да се привлекува внимание...и жими се, не сакам да грешам душа, ама ако сакам јас да се самоубијам сигурно нема да ве прашам сите вас на форумов што мислите за таа моја одлука...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe and Марија

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Измислици можеби, уште поголеми глупости можеби... Сите кажувате дека е напумпана сторија само за да привлече внимание.
Барем признајте си дека ви е интересно да си пишувате и дека вниманието е здобиено. Со цели три страни. И паметувате кој ќе напише поинтересна, саркастична реплика.
But they are all the same.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe, JaMi and Saladin

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Aј да речеме дека навистина и е тешко...треба да се даде совет а не исмевање на некој начин...
Зошто на секој може да му прекурчи и да бара помош овде на форум...
И не,самоубиството решение не е...Да беше...немаше жив човек да остане на светов а сите ние имаме проблеми...
Но доколку трола...Ја не знам што да кажам тогаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Е добро еве и да речеме не не трола, тешко и е...пак препрочитав што пишала ама не видов причина за самоубиство...иам секс со момци, а после се кае..и дали да се самоубијам?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Деца шо правите бе ???? Абе како така и да е вистина ова шо го пишуваш или не...како бе едно две самоубиство...у Јапан да не сме мајка му стара....14 години имаш дете си , за мене си дете....малолетник си ! Јас ја разбирам потребата да се пише на форум за проблем - сите знаеме зошто...и да е измислица , не ја сфаќам поентата , ама еве и да ја кажуваш вистината, абе ти си у години коа мозок немаш у главата, воа не е навреда, сите сме дошле од таму....ама размисли малку, посвети се на школото , тргни по добар пат , и да немаш пријатели, сексуалниот живот е твој избор , ти си ги држиш конците у рака, можеш да смениш се ако сакаш , едуцирај се, постојат и служби за вакви проблеми, сосема анонимни....шо мислиш дека самоубиството нешто ќе реши- ќе го реши твојот млад живот кој што може да биде прекрасен и никому ништо , немој вака , мала си, млада си, воа шо ти се врти у главата е сега и на многу други така им било....се поминува кога тогаш....зависи колку се цениш себе си....

Ја не го пишав ова за директно тебе да ти реплицирам и да се убедуеме сеа или да те сожалувам или слично...го пишав оти знам дека читаат многу деца шо пишуваме и како пишуваме, ова е една порака за секого...дајте бидете здрава генерација...и немојте вакви амерички филмови да праите ....ние божем од розовото дувло излезени сме.....шо сме поминале и шо уште не ќе поминеме....ама тука сме и тие сме...и срамота е да бидеш слабак на денешнинава....мислиш гајле му е на некого за тебе....дајте градете се како луѓе а не како вегатации...
 

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
Никако!
Прво и прво постојат многу други мерки за да ги решиш проблемите во животот , а тоа да не биде самоубиството.Сите ние грешиме и запаѓаме во проблеми секојдневно, а тоа не значи дека решението е самоубиство.Значи луѓе сме и грешиме, а грешките служат за да научиме нешто во животот.
Ако си свесен за своите грешки, мислам дека нема да има никаков проблем за да свртиш нова страница во животот и да се обидеш да го оставиш минатото зад себе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Сум тргнала на мн лош пат.Имам само 14 год. и имав секс со 5,тројца од нив беа Албанци,сите беа едно 10 год. постари.Со мене никој не се дружеше.Ми се здосади дома.Почнав да излегувам со мн,мислев дека тоа е живот,шетав,сум одела во соби со нив,ме возеа со кола,ми купуваа подароци,мислев дека цел е свет мој.Вечерва бев со петиот.Ми рече да пробаме само мување,вечерва прв пат излеговме ама бевме во соба и ме легна,беше толку прекрасно како на филмовите,ама сега се каам.Мислам за мене дека нема спас.Не сакам да помислам на самоубиство,ама полека паѓам во депресија.Како дрога е.Додека сум со нив прекрасно е,ама откако ке ја направам бељата си ја мавам главата во ѕид....Мн ми е тешко,се мрдав веќе...
Дали според вас решение за мене е самоубиството? Ве молам ваши мислења.

Како 1 : ова не е гламстик .
Како 2 : Можеше да напишеш барем во колумни .
Како 3 : Според годините нетреба да помислуваш на вакви работи , помисли на патот кој е пред тебе а ти би требало да го поминеш . (wasntme)
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
го нема девојчево да одговори нешто....страв ме фаќа,ние ќе бидиме после сведоци :D го нема,го нема... под: 1 или е со некој тип повторно,па нема време да коментира по форуми... под 2 : или и дојде паметот,па срам и е повеќе да треси глупости на форуми и под 3 : се самоуби! :rofl