Дали самоубиството е решение според вас?

Nesrekna

Нов член
12 април 2013
5
0
1
31
Сум тргнала на мн лош пат.Имам само 14 год. и имав секс со 5,тројца од нив беа Албанци,сите беа едно 10 год. постари.Со мене никој не се дружеше.Ми се здосади дома.Почнав да излегувам со мн,мислев дека тоа е живот,шетав,сум одела во соби со нив,ме возеа со кола,ми купуваа подароци,мислев дека цел е свет мој.Вечерва бев со петиот.Ми рече да пробаме само мување,вечерва прв пат излеговме ама бевме во соба и ме легна,беше толку прекрасно како на филмовите,ама сега се каам.Мислам за мене дека нема спас.Не сакам да помислам на самоубиство,ама полека паѓам во депресија.Како дрога е.Додека сум со нив прекрасно е,ама откако ке ја направам бељата си ја мавам главата во ѕид....Мн ми е тешко,се мрдав веќе...
Дали според вас решение за мене е самоубиството? Ве молам ваши мислења.
 

Nesrekna

Нов член
12 април 2013
5
0
1
31
Никој не разбира.Сепак не ми е гајле ако вие мислите дека тролам,јас гледам да си се спасам од тоа што ме чека,а др не ме интересира.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,269
9,111
1,683
Не е. Во фирма имавме една што додека не се омажи не можеше да се смири на сексуален план. Пробај омажи се и види.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Најпрво добредојде на форумов.
Се надевам дека во иднина ќе те гледаме и низ другите теми.

Никој не разбира.Сепак не ми е гајле ако вие мислите дека тролам,јас гледам да си се спасам од тоа што ме чека,а др не ме интересира.

Што е тоа што те чека?
Зошто нештото упорно го правиш а знаеш дека е погрешно?
Дали според насловот на темава треба да си претпоставиме дека она што те чека е самоубиството?
Зошто место „самоубиство“ не размислиш дека е подобро да престанеш да го правиш тоа што го правиш,да свртиш нова страница во својот живот и да почнеш да се однесуваш како своите врснички?
Дали и тие на 14 години изгубиле невиснот(или порано,незнам) и смениле дури 5 партнери? Независно од тоа од која нација е,дали си свесна какви сексуално преносливи болести постојат?
Дали некој е запознаен со оваа твоја ситуација? Некој од твоето друштво?Роднина, родител можеби?!:^)
Не те засега општеството какво мислење има за тебе?
Додека ти си мислиш дека ти завидуваат(за подароците,многуте дечковци,возењето со разни коли),јас мислам дека те исмејуваат и жалат.
 

Nesrekna

Нов член
12 април 2013
5
0
1
31
Добровенајдов.

Значи целиот проблем е што сум сама,немам никој.Ниту другарки,ниту другари.Па не сакам само јас дома да седам,ств ке цркнам.Се плашам дека животот ке ми биде катастрофа.Да моите знаат,ама не знаат дека сум имала секс со нив и мислат дека повеке не излагам со машки,дека после казната веке демек сум се опаметила...
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Добровенајдов.

Значи целиот проблем е што сум сама,немам никој.Ниту другарки,ниту другари.Па не сакам само јас дома да седам,ств ке цркнам.Се плашам дека животот ке ми биде катастрофа.Да моите знаат,ама не знаат дека сум имала секс со нив и мислат дека повеке не излагам со машки,дека после казната веке демек сум се опаметила...
А зашто да биде „демек“ а да не биде навистина?
Мислиш дека лошо ти посакуваат луѓето што те створиле,те донеле на овој свет?
Мислиш дека казната е поставена со цел само да се казниш,да страдаш, без да не извлечеш никаква поука од тоа?
Од моја гледна точка,ни јас не би сакала да имам другарка што се дружи(во секоја смисла на зборот) со различни дечковци (од различни нации) секој ден,па можеби и твоите другарки од истата причина се исплашиле и избегале од тебе,ако воопшто си имала.
А ако си немала,со ова однесување кое што го имаш сега,не верувам дека би стекнала било какво другарство.Освен ако не наидеш на некоја другарка со исти амбиции како твоите:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Nesrekna

Нов член
12 април 2013
5
0
1
31
Погрешно ме сфати.Значи јас немам другарки бидејки немам што да зборам со нив,не знам како да се вклопам во друштво.А за ова никој не знае друг.