Дали самоубиството е решение според вас?

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Мала помош при изборот

1. Оди во зоолошка и упати се кон кафезот со лавови, тигрови или други големи мачки, зависи што има. Одбери го најголемиот и најсилниот ѕвер, и обиди се да го убиеш со голи раце. Ако успееш и искочиш од кафезот сестро, општеството ќе те гледа со поинакви очи.
2. Умри од досада. Снимај ги родителите или професорите како даваат мотивациски говор, потоа заклучи се во собата, фрли го клучот и пушти го видеото нека се врти цело време.
3. Можеш да купиш пластично пиштолче од пазар и да се паркираш пред собрание. Кога ќе почнат да излегуваат пратениците, затрчај се кон нив мавтајќи со пиштолот. За кратко време ќе го осетиш секој денар од твоите платени даноци кој завршил во МВР.
4. Задави се себеси со голи раце. Викаат дека е медицински невозможно, па ако успееш, ќе бидеш херој.
5. Удави се во кофа со вода.
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
луѓе ве молам внимавајте какви совети давате,не треба на се да се верува ама не треба ни да се занемарува
не ставајте на огнот масло-можеби и лаже ама немојте директно да исмејавате и да се зафркавате
за некои работи не се постапува со вакви совети

секогаш ставете се од другата страна на размислување барем за момент и во истата возраст како што е дотичнава девојка
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
А ќари барем некој денар или црн голф од Германија?
Самоубиство не, ама лоботомија е и те какво решение.
Обично за ваквите имам впечаток дека се 40 годишни мажи што живеат во подрум и имаат развиено multiple personalities од кои едно е токму вакво злоставувано девојче. Не, озбилно, не е интересно, плус, 14 годишно плескало и (колку-толку) солиден правопис и стил на изразување, едноставно не иде.
Дај најдете си посолидни занимации. Пример, многу поинтересно би било да тврдиш дека си реинкарнација на Моцарт.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Имам само 14 год. и имав секс со 5,тројца од нив беа Албанци,сите беа едно 10 год. постари

Дали според вас решение за мене е самоубиството? Ве молам ваши мислења.

Да.
Пробај преку секс во ноздра, чисто као драж на твојата кауза.
Среќно!

П.С. Па пиши што си направила.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe and Arkantos

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Немаш другари и другарки? Зарем ти е полесно да најдеш 5 постари од тебе момци за милуење,а не можеш да најдеш барем некои врсници од маало или школо за дружба?
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Има една излитена реченица употребена милион и двеста пати, ама морам да ја кажам во овој случај.
„Не ми е мака што ме лажеш. Мака ми е што мислиш дека ти верувам“.
Срамота. Која ви е поентата со лажеше на форум???
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ако л'жеш самоубиј се, одма, стисни си М : )
Aко не л'жеш а продужиш сс кецање сс кога стигнеш или закасниш, ондак па се самоубиј само појјако
Престани сс сфе овој, што и да е !!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe and Mila Kunis

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Не бе не ме држи да не пишам надолго и нашироко коментар.
Срамота. Значи што не ќе измисли човек за да привлече внимание.
Прочитав погоре дека највероватно е некој педофил, или што и да е, и трола тука со глупости.
На крај си викам, постојат нимфоманки - може дел од нив е.
Ама па после си викам... 14 години има бе, уште не знае к*р што е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe and MoonFairy

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Не бе не ме држи да не пишам надолго и нашироко коментар.
Срамота. Значи што не ќе измисли човек за да привлече внимание.
Прочитав погоре дека највероватно е некој педофил, или што и да е, и трола тука со глупости.
На крај си викам, постојат нимфоманки - може дел од нив е.
Ама па после си викам... 14 години има бе, уште не знае к*р што е.
Мисли си дека незнае к*р што е :D
Во денешно време дечковци имаат уште од 4то одделение,така да напредна е младинава :)