Дали пушите цигари или сте против пушењето?

Дали пушите цигари ?


  • Вкупно гласале
    205

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Мразам Цигари и се што го валка телото внатрешно и надворешно, животот е дар од Бог, и затоа си го ценам и сакам, Друго, ги Мразам затоа што Од пушењето смрди здивот, а забите и прстите добиваат жолтокафеава боја. Ужсноо:x

Животот е дар од Бог ама и цигарите се дар од Бог чунки се` е негово дело.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

balerina

Староседелец
1 април 2014
144
96
638
Животот е дар од Бог ама и цигарите се дар од Бог чунки се` е негово дело.
ha ha dar od bog bile cigarite,:giggle svesen sto zboruvas, bog saka da si go sakame i cenime i cuvame nasiot zivot a ne da go trovime i unistuvame nasiot zivot, a so pusenjeto se pokazuva necenenje na zivotot!!!!!!!
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
ha ha dar od bog bile cigarite,:giggle svesen sto zboruvas, bog saka da si go sakame i cenime i cuvame nasiot zivot a ne da go trovime i unistuvame nasiot zivot, a so pusenjeto se pokazuva necenenje na zivotot!!!!!!!

А зошто, зарем тутунот не го створил Бог? Јас колку што знам створил се` што е горе на небесата и долу на земјата, сите растенија, животињи, инсекти...
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Сите што пушат цигари,ги пушат за да го уништат. :D
Пред се,сите што пушат свесни се за последиците но сепак продолжуваат.:franticСите од различни причини.
Некои ради друштво,некои ради потреба од смиреност која мислиме дека ни го нуди цигарата...
За да откажеш цигари треба да имаш карактер или некоја јака причина како појава на рак или некоја друга болест или пак жените најчесто ги откажуваат кога се бремени.
( А и колку само пари идат на тие пусти цигари (facepalm) )
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Некаде прочитав дека кога го донесле турунот во Европа, потично во Англија, тогашниот владетел им пишувал некој вид на писма и молби на луѓето во кои тој ги "молел и преколнувал" да не пушат тутун, но сепак некој не гослушал.
Последната реченица гласеше вака:
Да успееше Владетелот во својата намера, денес милиони луѓе ќе беа поздрави.
Јас сум против пушењето, следствено на тоа не сакам ни да пробам да пушам цигари.
Можеби нема да ги ставам тие 50 ден. дневно во каса, кои инаку би ги дал за цигари, но секако дека ќе ги искористам за нешто покорисно, на пример- леб.:)
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Jaс сум најмногу против пушењето.Цигари и јас? Не одиме во комбинација.Прво кај слабокрвна,уште проблем со белите дробови да имам толку млада.Второ не можам органски да го поднесам мирисот на цигари.Одвратен ми е.Трета за која сум против е тоа што сакам да си имам убава кожа и убави заби.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Jaс сум најмногу против пушењето.Цигари и јас? Не одиме во комбинација.Прво кај слабокрвна,уште проблем со белите дробови да имам толку млада.Второ не можам органски да го поднесам мирисот на цигари.Одвратен ми е.Трета за која сум против е тоа што сакам да си имам убава кожа и убави заби.
Не сум запалила цигара,а и никогаш нема да запалам.


Бравос, двете братучетки да ти биле за мерак... Среќа ќе биди тој што ќе земе една од вас. ^_^
 

Alaysa

Полноправен Член
17 декември 2015
68
15
18
Бев зависна од цигари ко детенце "бебе" али мала, не бев свесна што правам, не ни го знаев значењето на цигарите, туку гледав дедо ми како пуши цигари а потоа скришно си пушев и јас со брат ми заедно , лол:rofl и откако не видоа комшиите после некое време, не кажаа, и си се одвикнав нормално, али затоа ние бевме причината пушачите дома да станат непушачи и така (party)