Дали и колку ви пречи минатото на партнерот?

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Ми смета, доколку била имала напади на лудило.
--------
секако дека не
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
32
Western Sky, Land of Oz.
Неговото минато го прави онаков како што го сакам во сегашноста, со сите свои сфаќања и размислувања. Така да - не :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jasmina-Jase

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
зависи за каква ситуација... ако збориме за бивши - не воопшто, не сакам ни да ги знам, не се ни замарам со тоа, но ако станува збор за нешто посериозно би сакала да знам, каков бил порано, со кого се дружел, за да знам со каква личност си имам работа...
 

stojan

Нов член
15 јули 2012
10
1
3
27
Секој зад себе има минато зависи чиво какво е, верувам дека со текот на времето се ке се дознае но сепак тоа не треба да создава никаква пречка во однос на кумуникациите, но и самиот однос помегу двајцата (ако се двајца ххх), се согласувам со еден форумџија погоре дека доколку не живее во тоа минато се е во ред, но според мене е во ред и некој убави спомени што вашиот партнер ги имал пред вас со некој друг да ги сподели е сосема ок зосто како сто веке раков и тој и таа имале убави и онака малку поинакви спомени пред тоа, но сепак кога веке ке почнеат да се споделуваат, не би ми пречело и навистина би сакал да слушнам
Благодарам
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Секако дека да :D а и не верувам дека некој не.
Сите не интереира и сакаме да знаеме бар по нешто.Се извинувам вака што пишувам за Сите,ама како што гледам одприлика сите наводно се изјануваат дека не.
Зарем некој може да каже дека не го интереира за партнерот(иден)кој е,низ што минал низ животот,работел,не работел,а за детали други да не пишувам примери.
Мене ме интересира,признавам.Може нешто и ке ми смета,со некои работи може ке се помирам :D сите имаме минато нели,имам и јас.
Не дека некои работи ке се пресудни за понатаму,ама секако дека неговото минато ке биде донекаде основа за нашата иднина(без разлика колку и да трае)
Да признаам поточно,ке ме копка секој детал за него :sram е сеа,колку ке успеам да извлечам директно,нешто индиректно.(wasntme)
Свесна сум и дека за некои работи и е подобро да не се знаат,но доколку премине врската во нешто поериозно,не сакам да има непознати работи а исто сум спремна и да кажам се што би сакал да си знае.Ако се прифатиме,прифатиме,ако не,здравје.
Подобро да си знам,знае на време отколку подоцна.
Да не одам со примери до крајности ама ете еден само ке напишам.
Би ми сметало ако во неговото минато свршено време,нема еден ден работен.Тоа доста би ми кажало за таа личност.Тоа си е негово,ако сака цел живот ич ништо нека не работи но јас не би можела да бидам со таква личност па макар имал милони.
ова е само еден банален пример.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis and Aaliyah

Мирче_мкД

Истакнат Член
25 јуни 2012
173
121
343
31
Да, иако пред тоа мислев дека нема да се замарам и нема да ми смета, сепак го променив мислењето од искуство. Па така мојот одговор сега е дека некои работи би ми сметале, а некои не. Кои се тие, не ви кажувам :D
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
Бре, бре...
Шо либерте форумџиски другарчиња имам јас (bravo)|-(

Јас сигурна сум дека вас нема да ви биде гајле ако вашиот партнер има историја на ментална болест, има збрцано човек у грклан, ако случајно има силувано некоја...
Ма дааај, па тоа си е минато.
Што има врска со вас ? (think) Немој да лажете, срамота е;)

Нормално дека ме занима бре.
Сакам да знам со кој спијам, со кој живеам, кој го замислувам како татко на моето дете.
Не ме занима дали имал една женска или пет мувачици...
Ама да, ме интересира што му било приоритетно во животот, како се однесувал, за што сонувал...пред мене.
Сакам да го запознаам од сите гледни точки.
Сакам да го чувствувам човекот што го сакам како некој што го познавам одсекогаш!
 

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Воопшто не ме интересира минатото. Ме интересира сегашноста и неговиот однос со мене. :)
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Jaс не вртам глава по минатото на партнер, ама неговата ја кршам. Добро не во буквална смисла. Приближно. :cool:
Кога запознавам партнер копам по минато. Дознавам детали, анализирам, прашувам, некогаш и два пати со цел да видам дали пртходната верзија е копија на идната.
Ако наидам на лошо однесување, на стереотипно тогаш опипувам можности дали во пракса е спроведувано, колку често или едноставно важи само во теорија.

Ми значи минатото. Показател е за многу причини на однесувања, а во блиска иднина не верувам дека би се измениле. Така ако ја тепал бившата, ја навредувал и пцуел поради некои умислени и разумни негови фактори, веројатноста да се применува на мене е голема. Ако бил посесивно љубоморен и затворен тип за комуникција, се надевам дека истото мене ќе ме снајде.

Да не се лажеме. Човек не се менува. Тоа е само замачкување на очи и уши, особено ако се заљубени па сакаат да слушаат розеви работи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: True_Blood and 4FUN

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Постојано го испрашувам дечко ми за тоа што поминал низ времето наназад, ама одоколу не така директно да му лупнам нешто. Знае тој за мојата љубопитна душичка, па ми кажува тоа што ме интересира. Но нема потреба да ми смета неговото минато. Всушност, ако нешто од тоа што било не се случело, тој немаше да е она што е сега.