Дали и колку ви пречи минатото на партнерот?

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Знам за некои работи, но не ми пречат. Знам дека тоа било и останало во минатото. Сум била дел од тоа минато како другарка, па затоа знам што и како се случувало. Но, не нвлегувам во детали и никогаш ништо повеќе не сум прашала од она што го знам. Исто така и тој за моето минато, никогаш ништо не прашал, не сме си префлиле. Едноставно нема потреба да влијае на нас тоа што некогаш било. Минато сите сме имале.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Сигурно дека ќе ми смета ако бил силeџија, силувал жена, бил алкохоличар,лежел во затвор или земал наркотични средства.
Не практикувам врска со непознати, а доколку некој има некоја од претходно наброените злосторства си зборуваат луѓето, не се кријат такви тајни ;)
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Леле @CapricornBaby колку мрачни мисли имаш.. :D се шалам
Во ред е тоа уште пред да е со тебе ќе дознаеш дали е еден од тие горенаведените.
Мене лично не ми смета минатото. Нормално не би сакала да е женкариште ама не само во тој поглед.. И пиењето и друштвото. Не ми смета пошто јас не сум дел тоа минато што и да правел, останува за него. Битно ми е иднината да е добра :)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Па такво минато е минато, не ако спиел со неколку и ај демек минато :rofl
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Е ај нека се разренда и нека ти дојде, па да го знаеш какво женкариште е и да се плашиш дека секој момент може да го начекаш со друга ;)
Овие другиве според мене се болести кои како што реков. Ги знаеш уште пред тоа и нормално, не се впушташ во таква врска :)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Па да ти кажам не сте ни вие цвеќе за мирисање , мислам сте прекрасни и многу ве сакам ама со исклучок нормално не можете долго да стоите во една вазна !! ;):cool: ( ништо лично )