Дали имате бенифициран/а пријател/ка?

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Бенфициран пријател, си го замислувам оној каде што виртуелно изјавува љубов и секакви бакнежи и пораки поради некоја цел. Често пати имала потреба од помош за англиски,проекти и сл. Интересно е како започнува да отвори конверзација со мене онака сТрамежливо, ама јас знам (знаев) од почеток што и е намерата ама готово. :)
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Немам таков пријател сум немала и не би сакала да имам некогаш..Едноставно тоа мене не ми се допаѓа..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Не. За мене таквиот пријател е само една од многуте глупости на денешницава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Бре све напредни :D Јас нит сум имал,нити планирам да имам. Ова западов не утепа со трендови,следното нешто ќе биде оргија со бенефиции. Чешлање за една вечер некако и ќе разберам,али ова ми е ем деградирачко,ем ризично(што ако некој почне да осеќа нешто за другиот,а тој другиот веќе тргнал по други патишта?).
 

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
Сум имал некогаш, се било во ред додека едната страна не почнува да бара повеќе т.е. таа. Тогаш прекинува се. Сега немам, но би сакал да имам, не било која, туку некоја со која сексот би бил одличен и без предрасуди.
 

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Значи, западот ќе не убие. Не сум имала таков вид на пријател, немам и не планирам да имам.
И дајте, тоа насловот кога отварате теми „бенифициран/а пријател/ка“? Да речеш бенифициран стаж - ок, ама бенифициран пријател - не, туку пријател за секс/ пријател со заеднички интерес и сл.
 

Varosanec

Староседелец
27 мај 2012
67
24
1,008
38
На клупата крши дујкан
Досега имам зад мене два неуспешно обиди за бенифицирана пријателка, а баш би сакал па сега ќе видам моментално одам на трета среќа па ќе видам што ќе биди, јас никогаш не губам надеж и никогаш не се разочарувам.