Дали ви се случило некој да ве копира и дали ви смета тоа или не? | Црнобело Форум

Дали ви се случило некој да ве копира и дали ви смета тоа или не?

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,839
6,529
1,153
Градибачалник на Прибој
Мене никој не може да ме копира, кога се спремам за излегување.
За старт почнувам со чоколадна масажа, да ми ги опушти мускулите

После тоа правам краставици терапија, за омекнување на кожата

Па се облекувам грациозно а се чувствувам екстравагандно во очите на другите

И најнакрај после излегување може да одам на бурек или пак да испаднит нешто интересно како на сликава.
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
32
Скопје
ми се нема случено пошто никој неќе да ме копира (worried) од кај па сите знаете дека баш вас сакале да ве копираат? ако е така тогаш да и мене ме имаат ископирано и не се замарам, што сакаат нека копираат, никогаш нема да бидат толку добри како мене :showoff
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
135
1,053
Моментално ми се случува . Се што јас ќе кажам дека планирам / сакам , таа прави . Ете пред 2 години запнав да се тетовирам , таа замина на море , се врати со тетоважа . Пред 4 години се ставив на диета , таа купи милион препарати за слабеење ( а сеуште е подебела од мене , јас 5 пати ја откажав диетата во меѓувреме ) . Пред една година се спремав да уплатам за возачка , таа уплати , купи кола , положи тестови и полигон , градска паѓа втор пат .

Значи , девојкава е во блиска фамилија . Се што јас имам зацртано еден ден да си остварам , она одеднаш сака и прави . Немаше абер за кола , додека јас не реков дека сакам да уплаќам за часови . Немаше абер за тетоважа , додека јас не реков дека еден ден ќе се тетовирам . Не и текнуваше да ослабе , додека јас не почнав со диета .

Јас не се замарам , меѓутоа , ова е апла копирање . Ги копира моите желби и цели , што понекогаш ми смета .

Барем јас сум сигурна во тоа што го сакам , иако до сега не остварив ниту едно од трите , знам дека кога ќе ги остварам , нема да се каам .

За разлика од неа , која веќе се кае што ја има тетоважата , и се двоуми дали да ја задржи или да ја брише ( трајна е , но сака да ја покрие со нова или пак со киселини или како и да оди тоа , да ја брише ) .

Се кае што уплатила за возачка пред да научи да вози . Јас сепак учам постепено да возам , не сакам јас да одам во јавен сообраќај и да газам луѓе .

Се нервира што диетите не и успеваат , па мора вештачки да слабее , со разни препарати . Јас одам по природен пат . За година ипол имам ослабено 10 кг .

За облека . Таа следи модни трендови , јас се држам до својот стил .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,692
7,241
1,153
Big Sur
Живееме во време на т.н. брза мода каде секое второ парче од една колекција наличува на секое второ од друга колекција, па не мислам дека луѓето многу се копираме отколку што сме изложени на едни исти парчиња.
Можам да замислам па како е по помалите градови, посебно за луѓе што не купуваат онлајн.
Порано, збориме за пред 10-ина години, кога имав ко некоја даркерска фаза, ќе излажам ако не речам дека неколку пати помислував оваа или онаа ме копира пошто земала слична алка или ташна со нитни неколку дена после мене. Тоа беше некој микс на инфлуенсерско чувство (уште пред да постојат инфлуенсери) и дубоко увреџење. :rofl