1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали ви се случило некој да ве копира и дали ви смета тоа или не?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од jovanKH2O, 3 март 2012.

 1. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Мене никој не може да ме копира, кога се спремам за излегување.
  За старт почнувам со чоколадна масажа, да ми ги опушти мускулите
  [​IMG]
  После тоа правам краставици терапија, за омекнување на кожата
  [​IMG]
  Па се облекувам грациозно а се чувствувам екстравагандно во очите на другите
  [​IMG]
  И најнакрај после излегување може да одам на бурек или пак да испаднит нешто интересно како на сликава.
  [​IMG]
   
  На Alley3112, Trajche, TIGERWOMAN31SK и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  ми се нема случено пошто никој неќе да ме копира (worried) од кај па сите знаете дека баш вас сакале да ве копираат? ако е така тогаш да и мене ме имаат ископирано и не се замарам, што сакаат нека копираат, никогаш нема да бидат толку добри како мене :showoff
   
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Не ми смета,ми се има случено,баш напротив
   
 4. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  120
  Моментално ми се случува . Се што јас ќе кажам дека планирам / сакам , таа прави . Ете пред 2 години запнав да се тетовирам , таа замина на море , се врати со тетоважа . Пред 4 години се ставив на диета , таа купи милион препарати за слабеење ( а сеуште е подебела од мене , јас 5 пати ја откажав диетата во меѓувреме ) . Пред една година се спремав да уплатам за возачка , таа уплати , купи кола , положи тестови и полигон , градска паѓа втор пат .

  Значи , девојкава е во блиска фамилија . Се што јас имам зацртано еден ден да си остварам , она одеднаш сака и прави . Немаше абер за кола , додека јас не реков дека сакам да уплаќам за часови . Немаше абер за тетоважа , додека јас не реков дека еден ден ќе се тетовирам . Не и текнуваше да ослабе , додека јас не почнав со диета .

  Јас не се замарам , меѓутоа , ова е апла копирање . Ги копира моите желби и цели , што понекогаш ми смета .

  Барем јас сум сигурна во тоа што го сакам , иако до сега не остварив ниту едно од трите , знам дека кога ќе ги остварам , нема да се каам .

  За разлика од неа , која веќе се кае што ја има тетоважата , и се двоуми дали да ја задржи или да ја брише ( трајна е , но сака да ја покрие со нова или пак со киселини или како и да оди тоа , да ја брише ) .

  Се кае што уплатила за возачка пред да научи да вози . Јас сепак учам постепено да возам , не сакам јас да одам во јавен сообраќај и да газам луѓе .

  Се нервира што диетите не и успеваат , па мора вештачки да слабее , со разни препарати . Јас одам по природен пат . За година ипол имам ослабено 10 кг .

  За облека . Таа следи модни трендови , јас се држам до својот стил .
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: