1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали ви се случило некој да ве копира и дали ви смета тоа или не?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од jovanKH2O, 3 март 2012.

1. The_Mayor

The_Mayor Фраер од пелени

Зачленет на:
    18 март 2012
    Мислења:
    2,837
    Допаѓања:
    6,520
    Мене никој не може да ме копира, кога се спремам за излегување.
    За старт почнувам со чоколадна масажа, да ми ги опушти мускулите
    После тоа правам краставици терапија, за омекнување на кожата
    Па се облекувам грациозно а се чувствувам екстравагандно во очите на другите
    И најнакрај после излегување може да одам на бурек или пак да испаднит нешто интересно како на сликава.

На Alley3112, Trajche, TIGERWOMAN31SK и уште 1 член му се допаѓа ова.
  2. ~ Скарлетка ~

~ Скарлетка ~ Активен Член

Зачленет на:
    25 октомври 2012
    Мислења:
    348
    Допаѓања:
    204
    ми се нема случено пошто никој неќе да ме копира (worried) од кај па сите знаете дека баш вас сакале да ве копираат? ако е така тогаш да и мене ме имаат ископирано и не се замарам, што сакаат нека копираат, никогаш нема да бидат толку добри како мене :showoff

3. incule

incule Староседелец

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    731
    Допаѓања:
    121
    Не ми смета,ми се има случено,баш напротив

4. WolfGirl

WolfGirl Староседелец

Најактивен член

Зачленет на:
    21 јуни 2016
    Мислења:
    201
    Допаѓања:
    120
    Моментално ми се случува . Се што јас ќе кажам дека планирам / сакам , таа прави . Ете пред 2 години запнав да се тетовирам , таа замина на море , се врати со тетоважа . Пред 4 години се ставив на диета , таа купи милион препарати за слабеење ( а сеуште е подебела од мене , јас 5 пати ја откажав диетата во меѓувреме ) . Пред една година се спремав да уплатам за возачка , таа уплати , купи кола , положи тестови и полигон , градска паѓа втор пат .

Значи , девојкава е во блиска фамилија . Се што јас имам зацртано еден ден да си остварам , она одеднаш сака и прави . Немаше абер за кола , додека јас не реков дека сакам да уплаќам за часови . Немаше абер за тетоважа , додека јас не реков дека еден ден ќе се тетовирам . Не и текнуваше да ослабе , додека јас не почнав со диета .

Јас не се замарам , меѓутоа , ова е апла копирање . Ги копира моите желби и цели , што понекогаш ми смета .

Барем јас сум сигурна во тоа што го сакам , иако до сега не остварив ниту едно од трите , знам дека кога ќе ги остварам , нема да се каам .

За разлика од неа , која веќе се кае што ја има тетоважата , и се двоуми дали да ја задржи или да ја брише ( трајна е , но сака да ја покрие со нова или пак со киселини или како и да оди тоа , да ја брише ) .

Се кае што уплатила за возачка пред да научи да вози . Јас сепак учам постепено да возам , не сакам јас да одам во јавен сообраќај и да газам луѓе .

Се нервира што диетите не и успеваат , па мора вештачки да слабее , со разни препарати . Јас одам по природен пат . За година ипол имам ослабено 10 кг .

За облека . Таа следи модни трендови , јас се држам до својот стил .

На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: