Дали ви се случило некој да ве копира и дали ви смета тоа или не?

jovanKH2O

Староседелец
1 март 2012
54
82
1,018
Мене лично, копирањето ми сметало отсекогаш. Го сфаќам тоа така, бидејќи секој човек се издвојува по нешто свое и со самото тоа покажува колку е без идеи и слично... односно имитира нечија лоша копија :) Ви смета ли и на вас ?
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Ми се има случено... И нормално дека ми смета :stomp
 
  • Like
Реакции: Hip.Hop_MKD

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
не можам да се сетам кој го рекол ова, ама вели вака
„да си оригинален не значи да не копираш никого, туку значи никој да не може да те копира тебе“
ти текнува? ;)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Подобро да умреш како оргинал одколку како нечија копија. ;) Ја почитувам оргиналноста, ме нервира кога некој имитира некој друг и секој сам треба да си се создаде, да оформи стил..
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
Често, но мене не ми пречи, нека имитира, што ми е мене тоа гајле, јас сум си јас, а таа нека биде моја копија :biggrin
 
  • Like
Реакции: Hip.Hop_MKD

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
ме боли меѓуножјето за тоа дали некој ме копирал или не. И онака сум нон-стоп само во црна облека, па што ако носи некој црно демек ме копира? Не ја измислив јас црната облека за да го кажам тоа.
 
  • Like
Реакции: street_chic and lady_blue

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
ај да ве прашам нешто сега јаас:
на кој начин сте оригинални???
на кој начин си го оформувате сопствениот стил ???
омилени глумци, глумици, пеачи, пеачки, групи, филмови, серии итн итн немаат никакво влијание на вас??
не вртите списанија разгледувајќи комбинации и идеи ??
оригиналноста ја гледате во однос на што ??
оригиналноста ја дефинирате.... како???
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
порано да, а сеа кој и да сака да ме ископира неможе, премногу ми е специфичен стилот, така да неможе секој да носи дреч бои секако усогласени со стандард бои :)

многу од луѓето шо ги иам сретнатно прв пат ми рекле дека им се свиѓа мојот стил и дека тоа ме прави на некој начин униката, што е и така, и дека дефинитивно го имам згрешено факултетот, :)
се надевам ако се има време и живци ќе запишам и трет факултет за моден дизајн и професионален стилист (happy)
 
  • Like
Реакции: Hip.Hop_MKD and jovanKH2O