1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали ви се случило некој да ве копира и дали ви смета тоа или не?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од jovanKH2O, 3 март 2012.

 1. jovanKH2O

  jovanKH2O Староседелец

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  82
  Мене лично, копирањето ми сметало отсекогаш. Го сфаќам тоа така, бидејќи секој човек се издвојува по нешто свое и со самото тоа покажува колку е без идеи и слично... односно имитира нечија лоша копија :) Ви смета ли и на вас ?
   
  На Hip.Hop_MKD, Sagittarius и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 2. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Ми се има случено... И нормално дека ми смета :stomp
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  не можам да се сетам кој го рекол ова, ама вели вака
  „да си оригинален не значи да не копираш никого, туку значи никој да не може да те копира тебе“
  ти текнува? ;)
   
  На Gemini, parvati, Реми и уште 7 други им се допаѓа ова.
 4. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  многу луге сакаат да ме имитираат воопшто не ми семета напротив се гореам со тоа што сакаат да бидат како мене Ч)
   
  На bibe^^, The Tramp, jovanKH2O и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Подобро да умреш како оргинал одколку како нечија копија. ;) Ја почитувам оргиналноста, ме нервира кога некој имитира некој друг и секој сам треба да си се создаде, да оформи стил..
   
  На Caci, DarkPassenger, JaMi и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  хахах смешно ми е:)
  оргинал си е оргинал макар и лош да е!
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Често, но мене не ми пречи, нека имитира, што ми е мене тоа гајле, јас сум си јас, а таа нека биде моја копија :biggrin
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  ме боли меѓуножјето за тоа дали некој ме копирал или не. И онака сум нон-стоп само во црна облека, па што ако носи некој црно демек ме копира? Не ја измислив јас црната облека за да го кажам тоа.
   
  На street_chic и lady_blue им се допаѓа ова.
 9. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  ај да ве прашам нешто сега јаас:
  на кој начин сте оригинални???
  на кој начин си го оформувате сопствениот стил ???
  омилени глумци, глумици, пеачи, пеачки, групи, филмови, серии итн итн немаат никакво влијание на вас??
  не вртите списанија разгледувајќи комбинации и идеи ??
  оригиналноста ја гледате во однос на што ??
  оригиналноста ја дефинирате.... како???
   
  На Реми, She, marjan и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  порано да, а сеа кој и да сака да ме ископира неможе, премногу ми е специфичен стилот, така да неможе секој да носи дреч бои секако усогласени со стандард бои :)

  многу од луѓето шо ги иам сретнатно прв пат ми рекле дека им се свиѓа мојот стил и дека тоа ме прави на некој начин униката, што е и така, и дека дефинитивно го имам згрешено факултетот, :)
  се надевам ако се има време и живци ќе запишам и трет факултет за моден дизајн и професионален стилист (happy)
   
  На Hip.Hop_MKD и jovanKH2O им се допаѓа ова.

Сподели: