1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали ви се има случено некоја натприродна работа?

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

 1. belabelina

  belabelina Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  25
  Треба дa викнете пoп за дa ви јa исчaди куќaтa или да исчадиш со темјан, за тоа знaм кoгa се вселувaвме вo нoвaтa куќa викнaвме и ние ради тие работи. А и мене ми се случуват такви работи и сега не можев никако да заспијам цела вечер а синојќа кога си легнував и облекував пижами на нозете бев со синици испрскав со света вода се измив и си легнав. За синиците знам дека се прават кога те газат сенки на некој може му е смешно ама мене не и јас верувам
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Куќата ни е многу стара,лоша историја и од страна на нашата фамилија и од претходната арно ама работата е што никој од кај нас нема стапнато во црква нити пак сакаме попови. :D
  Α ме интересира за синиците што ги спомна,како изгледаат што е уствари тоа?
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. belabelina

  belabelina Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  25
  исто како да се имаш удрено во нешто само ги имаш на нозете и не болат кога ќе ги чепкаш
   
 4. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Да ти кажам искрено дека ме фаќа паника.Не знам дали тоа синиците само за на нозе важат,ама мене пред недела дена ми се појави голема модрица на плешката позади случајно ја приметив во вц на огледало.Значи се немам удрено,не ме боли воопшто ниту кога ја допирам.Верувам во такви работи и сумјам има ли друго чаре освен поп?
   
 5. belabelina

  belabelina Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  25
  Темјaн земи исчaди сaм и спи сo зaпaленo светлo другo не знaм
   
 6. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  http://9gag.com/gag/aGVmQ8G и јас не сум по такви работи, не ми е јасно како може да ти помогне поп.. Од моја гледна точка поповите се најпростите луѓе.

  Sent from my G3 using Tapatalk
   
  На Метаморф му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Н
  Не бе дома не ми се има случено ништо надвор ми се дешават надприродни работи..А стално подчадваме со темјан се нема ништо десено со такви работи ти викам мене надвор секош нешто се дешава ко ке сум излезен негде..
   
 8. belabelina

  belabelina Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  25
  Е тoa не знам a вo црквa oдиш
   
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Што ако спие со уклучено светло?
   
  На Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Да, одам :) Можеби затоа дома ништо се нема десено.. :D
   

Сподели: