Дали ви се има случено некоја натприродна работа?

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Мене дома ми се случуваат чудни работи. Еднаш на пример јас си гледав тв, ја даваа репризата од Отфрлена (убава серија е, 3572 епизоди има). И сега така си гледам и наеднаш ми се исклучи телевизорот, и во тој момент не знаев што се случува и бев во шок. Пробував на секој начин да го пуштам но ништо, и тогаш слушнав гласови, мислев дека полудувам, дека пред тоа пиев апче за пролив па си мислев да не сум се напил некое друго. И таков стојам во место пред тв и се обидувам да слушнам што кажуваат гласовите. Не можев ништо да разберам и по некое време ги снема. Излегов надвор и застанав на тераса, не ми беше јасно што се случува. Кога се завртев видов нешто страшно што ми ги пресече нозете. Ми ја исклучиле струјата.
Ебати модераторот,па нели си против врски,ургенции,привилегии...а,ти прв ја користиш положбата на форумов и ја еб***ш темата!Не треба за сонови да раскажуваш(shake)а и тој со хиероглифите во името:cenzura
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence and Electra

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Некогаш ми се има случено да ми крцка креветот, вратата... онака лабаво. Дури и понекогаш како да ми диши нешто пред нос, чувствувам како (не знам како да го напишам за да ме сфатите) ладен воздух крај устата и носот.

Колку стареам се повеќе сенилен станувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: I love you

Ivann

Нов член
10 декември 2014
3
0
1
24
Една вечер дури седевме надвор со другарите видовме слаба светлина како се приближва до куќата на другар ми. Беше нешто како камен ама портокалово светеше и одеше бавно над куќата, се качивме на балкунот и можи беше 1 метар над куќа. Ама неможевме да го гледаме долго време, бидејки се движеше и замина зад покривот. Другарми ја викна бабаму, бидејки беше само таја дома и ни рече да влезиме внатре да не се гледаме во него, тман влеговме внатре од прозорот се виде само светлина и исчезна, после ни беше страв да си одиме дома :(, но оттогаш не видовме ништо слично :zelenч
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Па да, ама не е нешто толку големо. Еднаш кога носев брат ми на тренинг, односно кога се враќав, дека нашата улица е темна, иако е на 7 минути од центарот, нешто како да ми беше страв, како некој да ме следи. Сврти се нема никој. Оди уште малку, пак сврти се, пак ништо. И после еден сосед од никаде се појави и ми вика добровечер, јас му возвратив, ама ми беше чудно.
А, сега ми текна уште едно:
Еден мој близок почина пред 4 години(татко ми), а јас бев мал за да го пребродам тоа. И еднаш навечер ме прати мајка ми во подрум/ визба да земам дрва за огнот. Мене малку ми беше страв и така на брзина заминав долу и кога се враќав страв ми беше, додуша цело време ми беше страв:zelen и бидејќи на многу места требаше да вклучам и исклучам светло, кога го исклучив предпоследното светло ми се чинеше како духот на татко ми да е таму.:ladno
 

I love you

Полноправен Член
12 јануари 2015
29
17
8
25
Баш и мене исто.
Седам во дневната а во спалната ми крцкаат креветот и вратата, и страв ми е да се качам во спалната.
Страв ми е не знам што ќе да е ова. :-(
Некогаш ми се има случено да ми крцка креветот, вратата... онака лабаво. Дури и понекогаш како да ми диши нешто пред нос, чувствувам како (не знам како да го напишам за да ме сфатите) ладен воздух крај устата и носот.

Колку стареам се повеќе сенилен станувам.
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Дали е натприродно не знам ама ми се има случено во точно три часот по полноќ да ми се вклучи компјутерот сам,тоа беше летото.
Друго,пред 2 години рано си легнав имав работа сабајле ок не е битно,се будам сам у 4 сабајле и ролетната како некој да ја повлече тресна со сета сила надолу,после тоа спиев 2 месеца со вклучен ТВ.До скоро ништо такво ми се немаше десено се до пред 4 дена,ставам пак така изненадно у 6 и нешто сабајле,не знам шо ме натера да погледнам кон џамот и ролетнава ретардирана пак тресна со сета сила.
За ова не ми е гајле дали ќе ме етикетирате како будала или не ама јас ќе си се изјаснам.Бев околу 13-14 години и се спремам за спиење,и само ми помина некој филм низ глава дека човек у Скопје убива маж близу паркинг и после се самоубива самиот на истото место,до некаден и јасен приказ ми се појави за местото.Ок си викам дај доста ми кења мозокот спиј ајде.Утре после ставање одам у дневна со моиве и гледаат вести,сцената што ја видов ме извади од такт!Значи зградите беа скрос исти и паркингот на вести шо даваа и ист случај,убиство и самоубисво.А не сум од Скопје.
Last but not least,пред 4 години цела соба ми смрдеше на изгорено,така одеднаш една ден почна.Под мојата соба има подрум кој е отворен нон стоп за све и свашта.Симнуј се доле до детал се испроверивме нема ништо не мириса таму,дома земав скала (пошто собите ни се многу високи) мирисај го лустерот-не мириса ни од таму,сите штекери,кабли и електрични уреди ги проверив у соба-ништо.Собата мирисаше на запалено у средина на просторијата а имам читано дека при присуство на духови демек се појавува тој чуден мирис.
П.С тој период кучето кое што го чувавме дома истата ден се сокапа од лаење во ќошот од собата а немаше ништо,тоа плус ме усра.
 
Последна промена:

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Дали е натприродно не знам ама ми се има случено во точно три часот по полноќ да ми се вклучи компјутерот сам,тоа беше летото.
Друго,пред 2 години рано си легнав имав работа сабајле ок не е битно,се будам сам у 4 сабајле и ролетната како некој да ја повлече тресна со сета сила надолу,после тоа спиев 2 месеца со вклучен ТВ.До скоро ништо такво ми се немаше десено се до пред 4 дена,ставам пак така изненадно у 6 и нешто сабајле,не знам шо ме натера да погледнам кон џамот и ролетнава ретардирана пак тресна со сета сила.
За ова не ми е гајле дали ќе ме етикетирате како будала или не ама јас ќе си се изјаснам.Бев околу 13-14 години и се спремам за спиење,и само ми помина некој филм низ глава дека човек у Скопје убива маж близу паркинг и после се самоубива самиот на истото место,до некаден и јасен приказ ми се појави за местото.Ок си викам дај доста ми кења мозокот спиј ајде.Утре после ставање одам у дневна со моиве и гледаат вести,сцената што ја видов ме извади од такт!Значи зградите беа скрос исти и паркингот на вести шо даваа и ист случај,убиство и самоубисво.А не сум од Скопје.
Last but not least,пред 4 години цела соба ми смрдеше на изгорено,така одеднаш една ден почна.Под мојата соба има подрум кој е отворен нон стоп за све и свашта.Симнуј се доле до детал се испроверивме нема ништо не мириса таму,дома земав скала (пошто собите ни се многу високи) мирисај го лустерот-не мириса ни од таму,сите штекери,кабли и електрични уреди ги проверив у соба-ништо.Собата мирисаше на запалено у средина на просторијата а имам читано дека при присуство на духови демек се појавува тој чуден мирис.
П.С тој период кучето кое што го чувавме дома истата ден се сокапа од лаење во ќошот од собата а немаше ништо,тоа плус ме усра.
Верувам во сето шо го напиша имене ми се имат случено натприродни работи затоа и те вервам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: belabelina

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Мило ми е што ми веруваш,но што и ти си искусил нешто слично слободно сподели! :)
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Мене ми се нема нешто случено, но на мајка ми да. Ми раскажувше дека кога била 10-13 год. седела со нејзините две сестри во дневната и играле карти(баба ми и дедо ми имаат прилично голема куќа на 2 спрата) одеднаш светлото само се вклучило во спротивната соба на која им била отворена вратата. Го изгасиле и после 15 минути пак се вклучило и веќе се усрале.. Одма на спиење.
И уште едно.. Со братучед си иделе преку еден мост долг околу 800m кој е тесен едвај двајца можат да се размимат и ги следел човек во бел мантил на кој фацата му била замаглена, отишле во едно "интернет кафе" (само биљард имало тогаш) и тој седнал и ги чекал.. Стигнале дома и какос сега братучедот да си отиде до другата куќа(на 200m).. Ја преспл ноќта и утрото кога се разбудиле нашле цигари во дворот на куќата.. Тој ваљда седел и чекал..

Извинете ме ако имам некои печатни грешки(се трудев да нема) од телефон пишувам.

Sent from my G3 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bozle

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Мене ми се нема нешто случено, но на мајка ми да. Ми раскажувше дека кога била 10-13 год. седела со нејзините две сестри во дневната и играле карти(баба ми и дедо ми имаат прилично голема куќа на 2 спрата) одеднаш светлото само се вклучило во спротивната соба на која им била отворена вратата. Го изгасиле и после 15 минути пак се вклучило и веќе се усрале.. Одма на спиење.
И уште едно.. Со братучед си иделе преку еден мост долг околу 800m кој е тесен едвај двајца можат да се размимат и ги следел човек во бел мантил на кој фацата му била замаглена, отишле во едно "интернет кафе" (само биљард имало тогаш) и тој седнал и ги чекал.. Стигнале дома и какос сега братучедот да си отиде до другата куќа(на 200m).. Ја преспл ноќта и утрото кога се разбудиле нашле цигари во дворот на куќата.. Тој ваљда седел и чекал..

Извинете ме ако имам некои печатни грешки(се трудев да нема) од телефон пишувам.

Sent from my G3 using Tapatalk
Во втората случка сигурно за психопат станува збор.