Дали ви се има случено некоја натприродна работа?

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
да пред некое време бевме излезени со другарите и на небето имаше една ептен сјајна ѕвезда..и почнавме муабет шо е работат шо се гледа толку јасно и по 5-10 минути ја снема... ептен страшна работа и неуба в крај
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana and Hip.Hop_MKD

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Ми се има еднаш случено како да осекам дека има некој во мојата соба, и како да шета... но не сум видела ништо... а и имаме видено со една моја другарка како нешто светка на небото и одеднаш ептен брзо полета, ептен брзо... и така знам што ми имаат раскажувано мајка ми, татко ми, и некои други личности... како и да ептен е страшно :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malata.. and sake

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
udarasfa mi na vrata nekakfi stforenja u planinarski dom u zimu : O mnoo se isplasHismo (naezija sam se cel) kd iskocHismo nadvor besHe mrtfa tisHinam,nemasHe nikoj
ps. udar besHe mnoo jak kako ss nogu, a na dvesta metra od planinarski dom imasHe grobisHta : ) ezivo a ? : )
 

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Два пати досега ме има газено сенка. Првиот пат ме гушеше па ме стегаше за половина. Никако не можев да писнам само знам дека си кажував молитви во себе. Имав траги од линии на половината како некој да ме жгрпал бев и црвена. И ден денес ми е останати некоии линии (да ме потсетува на таа ноќ) :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: V00J.

Maks

Староседелец
Вчера ноќта некој ми тропна на вратата надвор после 3 саато по полноќ запали јас сијалица отвори немаше никој па си викам ае сигурно е ветер иако знам дека ветер немаше вчера па ме фати страв после. Шо беше тоа не знам. Сега пак седам го чекам тоа време да видам дали ке има нешто па :ladno