1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали би учествувале во шоу како Survivor?

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од LadyInPink, 26 март 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Мислам дека сите знаете какво шоу е Срвајвер и за што се работи.
  Па, дали би учествувале во него?
  Дали 50 000 или 100 000 евра се доволни за да се одлучите да заминете на преживување од тој тип?
  Образложете ги вашите одговори.
   
  На ZmajChe и Dee Dee им се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Преживување во вистинска смисла на зборот да.....Иако знам дека не би издржал многу...
  Преживување каде што ќе треба да правиш сојуз против некој...тоа не...Заедно се бориш со некој..и потоа да си ги вадиш очите...тоа не...
   
  На Roxelana, WomanInRed, ZmajChe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  да но само во шоу каде сите заедно ке си обезбедуваме храан ивода, кај шо ке се трудаиме вистински да преживееме а не во шоу каде зборот преживување нзчи да преживееш од озборувањата..
   
  На Roxelana, cece17, Nightmare_f и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Ако веќе морам да умрам... би учествувала.
   
  На Saladin, ZmajChe и Dee Dee им се допаѓа ова.
 5. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Да (иако знам дека нема да издржам многу) сепак сакам да пробам да видам до кај сум Искуство и авантура плус..:D

  Еј ги заборавив инсектите :place Ама нема врска ќе издржам :)
   
  На КрисТина К., ZmajChe, The puss in boots и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Нема шанси... од проста причина што имам страв од инсекти, а таму се роеви такви :biggrin да ги нема нив, може да :biggrin
   
  На Alley3112, ZmajChe и Dee Dee им се допаѓа ова.
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Да, зошто да не. Но како што спомнаа други ова Сарвајвер прават само сојуззи еден против друг, би сакала навистина преживување. Иако знам дека сум свилена и нема многу да издржам. :D
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  да би уцествувал но не знам дали би издрзал без цигари зс храната е луксуз (happy)
   
  На Alley3112, ZmajChe и Dee Dee им се допаѓа ова.
 9. sweetgirl

  sweetgirl Истакнат Член

  Зачленет на:
  11 март 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  124
  Па и вака е веќе преживување не ни требаат Преживеани.:(
  А инаку не би учествувала,од причина што ужасно ме нервираат тие заговори и договори и контрања еден против друг.
  Тоа можеби и мора така.но јас верувам дека гладта и нехигиената попрво би ги надминала,но во такво нешто не верувам дека би се снашла.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Животна желба ми е да учествувам на Survivor.
   
  На cece17, N|ghtmare_f и Dee Dee им се допаѓа ова.

Сподели: